Parkolási felszólítás/elévülés?


gyapy # 2009.08.24. 12:32

Kedves sorstársak.

A mai napon én is megkaptam a Hodosi ügyvédi iroda "kedvező" 50%-os fizetési ajánlatát.
Szerencsére csak 9030 Ft-ot követelnek, de azt 2003, és 2004-es dátummal.

Én úgy tudom, hogy 2006. XII. 22. óta a parkolási pótdíj elévülése 1 év. Az átmeneti rendelkezés szerint pedig ha a módosító törvény hatálybalépését megelőzően keletkezett pótdíjfizetési kötelezettség elévüléséből e törvény hatálybalépésének időpontjában még több mint egy év van hátra, a követelés e törvény hatálybalépésétől számított egy éven belül elévül.
Ha jól értelmezem, akkor a törvény életbe lépésétől számított 1 év múlva, tehát 2007.12.22-én elévülnek a 2003-2004 évi büntetések.

Kérem hogy erősítsen meg ebben a gondolatmenetben.

A másik kérdésem az, hogy hány évente kell felszólítaniuk (tértivényesen)ahhoz, hogy még most 2009-ben is jogszerű legyen a követelésük. Én a törvényi háttér módosítása óta 1 évről tudok, de ebben nem vagyok biztos.
Ha jól gondolom, akkor még ha 2006.12.22, és 2007.12.22 között fel is szólítottak, és persze én azt át is vettem, akkor is évente meg kellett ezt ismételniük, különben elévül az igény.
Jól gondolom én ezt?

A választ előre is köszönöm.

_Wasp_ # 2009.07.21. 15:01

elvileg 2 éve elévült, feltéve, ha nem küldtek ki olyan fizetési felszólítást, amit valamilyen oknál fogva nem vettél át.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.07.21. 15:00

elvileg 2 éve elévült, feltéve, ha nem küldtek ki olyan fizetési felszólítást, amit valamilyen oknál fogva nem vettél át.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Ameli # 2009.07.21. 14:53

Sziasztok!

Ma én is kaptam Hódosi Ügyvédi Irodától egy csodálatos ajánlatot és csekket.
Elengedik a tartozásom 50%-át.
Parkolási díjról van szó, vagyis nem vettem parkolójegyet. Tehát összes számlaérék: 23 400
késedelmi kamat 16 274
kezelési díj 2 550
végösszeg 42 174
Mindezek 2002-ben történtek, vagyis 7 évvel ezelőtt!
értesítőt nem kaptam, ugyanis azóta többször költöztem.
Az autó az én nevem van, de akkoriban az ex-férjem használta.
Kérdésem az , hogy az elévülési idő vonatkozik -e az én esetemre?
A választ előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.07.16. 14:16

Attól még jogos lesz a parkolási pótdíjkövetelés, hogy nem tájékozódtál.

_Wasp_ # 2009.07.16. 12:54

mi a kérdés?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

stella71 # 2009.07.16. 12:51

Kaptam egy pótdíjas fizetési felszólítást ,ebből tudtam meg,hogy megbüntettek,mivel az autómon nem volt
"csomag"!Ez tanúkkal is tudom bizonyítani Ilyenkor mit lehet tenni nem tartom jogosnak a pótdíjat de a büntetést sem.Mivel egyrészt nem közlik az emberekkel,hogy megváltozott a fizetős parkolási idő 6-ról 8 órára,másrészt nem volt büntető cédula igy nem volt tudomásom,hogy fizetnem kellett volna.

Köszönöm a segítséget!Üdv

ObudaFan # 2009.07.07. 18:30

Hát azt mi honnan tudjuk? Ha te sem tudod, hogy parkoltál-e ott díjfizetés nélkül, akkor ember nem lesz, aki értelmes tanácsot tud neked adni.

orszu # 2009.07.07. 11:47

Sziasztok!

Én is parkolás behajtás-hódosi ügyvédi iroda levelével kapcsolatban kérdeznék.

Teljesen össze vagyok zavarodva, hogy most milyen törvények vonatkoznak rám. A parkolási követelések 2000.08 hótól 2004.03 hóig terjednek (jó sok, de a nagy része szerintem jogtalan követelés, mert vagy befizettem anno vagy nem is parkolhattam ott és akkor).

Jó ideig leveleztünk az Intrummal, nem mentünk semmire, majd mikor 2006. decemberben (törvénymódosítás után) azt lehetett olvasni mindenhol, hogy 60 napon belül kell, hogy a visszamenőkkel kapcsolatosan is felszólítsanak, vártunk, nem szólítottak fel, csak legközelebb 2007. májusában. Akkor azt hittem, hogy ezzel az ügy le van rendezve és azokra a levelekre már nem is reagáltunk. Azóta, azaz több, mint 2 éve semmi nem történt, de közben módosítottak a törvényeken, így most nem tudom, hogy a tegnapi napon kapott (Hódosi Ügyvédi Iroda) levelem, amelyben felajánlották, hogy 50% befizetéssel lezárható az ügy, jogos-e vagy sem.
Nem részletezik, hogy miből tevődik össze az összeg, ami szerintük a fele. Ez pl. így rendben? Van esélyem bármire is? Tudok bármire is hivatkozni? Mert anno kértem tőlük, hogy bizonyítsák, mert a legtöbbet jogtalannak ítélem meg, de azt mondták, hogy nekik nem kell bizonyítaniuk.

Elnézést kérek, ha hosszú lett, próbáltam körbe olvasni mindenféle fórumokon, de csak jobban összezavarodtam, annyira ellentmondásosak az írások.

Köszönöm, ha bárki tud segíteni!!!

degec666 # 2009.05.20. 22:48

van valaki, aki perre ment a Hodosi irodaval ? Erdekelnenek a tapasztalatok. Ha jol tudom az Autoklub mar egyszer pert nyert a Centrum ellen.

es van-e olyan aki inkabb fizetett ?

ObudaFan # 2009.05.12. 15:57

Azt te tudod, hogy mikor milyen felszólításokat kaptál, így a lent írtak alapján neked kell most már tudnod, hogy mikor jársz jobban.

monesz1975 # 2009.05.12. 13:11

Sajnos már küldtek ilyen felszólítást ,de azt még kevesebb összegről.Akkor az elévülés már megszakadt!?
Akkor jobban járok,ha befizetem a felét?
Mónika

ObudaFan # 2009.05.12. 11:22

2006. XII. 22. óta a paroklási pótdíj elévülése 1 év. A zátmeneti rendelkezés szerint pedig ha a módosító törvény hatálybalépését megelőzően keletkezett pótdíjfizetési kötelezettség elévüléséből e törvény hatálybalépésének időpontjában még több mint egy év van hátra, a követelés e törvény hatálybalépésétől számított egy éven belül elévül.

Viszont azt nem tudjuk, hogy jött-e már korábban is felszólítás, mert az megszakítja az elévülést, és azzal az elévülés ideje újrakezdődik.

monesz1975 # 2009.05.12. 10:08

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni szintén Centrum témában!Most kaptunk egy fizetési felszólítást 80E forintról,ha azonnal befizetjük akkor elengedik a felét.

Az első büntetés időpontja 2002.07. az utolsó 2004.08.
Ezt a levelet a Hodosi Ügyvédi irodától küldték,azaz nincs még bíróságon.Most elviekben ami túl van az 5 éven az elévült?És csak ami azon belül van az követelhető??Mit csináljak?

Előre is köszönöm a segítséget Mónika

ObudaFan # 2009.04.07. 09:13

Ugyan parkolási ügyekben már nem 5 év az elévülési idő, hanem egy év, de ez minden felszólítással megszakad és újraindul.

zsandi # 2009.04.07. 08:18

Kedves Mindenki!
2005 06. 02.-án volt Pécsen Egyik klinika előtti parkolóban egy parkolási idő túllépésem, 11 perc. -épp a rendelőben voltunk! A felszólító levélre reagálva kértem, hogy vegyék tekintetbea 15 perc türelmiidőt, hivatalos papírokkal és a parkolócédulákkal igazolva, a késést. nem jött válasz. Azóta minden évben jön a felszólítás, mindig más ügyvédi irodától, minden évben küldöm ajálva a választ, de reagálás nincs.
Kérdezném: az 5 év elévülési idő akkor is él, ha minden évben felszólítanak?
Segítsen aki tud!
Köszi

ObudaFan # 2009.03.13. 17:53

Hát mindkettőt.

Piroka # 2009.03.13. 14:44

2007. év elején díjfizetés nélkül parkolt a lányom egy ismerős autójával. Kaptunk felszólítást, a parkolási díj megfizetésére, azt be is fizettük, de csak a rendszám volt a csekkre ráírva és egy egyéb azonosító szám. Mivel a lányom volt a szabályszegő, én az ő nevét írtam a csekkre befizetőként. 2007. decemberében az anyósom kapott fizetési felszólítást, -2006-ban ő volt az üzembentartó, de 2007-ben már köze nem volt az autóhoz. Reagáltunk a levélre, hogy ilyen és ilyen néven be lett fizetve, csekket másolva elküldtük. Közöltük azt is, hogy Tóth Ferencnének nincs köze az autóhoz, de kifizettük a bírságot, mert a lányunk követte el a szabályszegést. A mai napon 2009-ben kapta az anyósom a fizetési meghagyást a bíróságtól. Már közel 15 eFt megfizetésére.
Most mindenképpen ellentmondással szeretnék élni az ügyben, úgy gondolom, már eleve a fizetési meghagyás alapjait is meg kell kérdőjelezni vagy ezzel már ne bonyolítsuk az ügyet, csak a befizetést igazoljuk?
A kocsi tulajdonosa egyáltalán értesítést sem kapott a szabályszegésről.
Ebben segítsen valaki!
Köszi

kopio # 2009.02.01. 20:28

Közigazgatási bírság kiszabása.

November elején vídéki városban,idézem:közúti közlekedési szabályiról szóló 1/1975.(II.5.)KPM-BM
együttes rendeletnek(KRESZ) a járművel történő megállásra és várakozásra vonatkozó 15.§(1)bekezdés
a)pontban foglalt előirását megszegve helyezték el.
Ezért 30.000Ft birságoltak meg,jobban modva a gépkocsi üzembetartóját,ami jelen esetben az apám.

Kapítányság következő jogszabályokat alkalmazta:
közúti közlekedésről szoló 1988.évi1.törvény21-21/B.§-a,48.§-ának (5)bekezdése;
a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szoló 2004.évi CXL.törvény29.§-a(4)bekezdésének b)pontja;98.§-ának(1)bekezdése;99.§-ának(1)bekezdése,102§-a;
az illetékről szóló 1990.évi XCIII.törvény 29.§-ának
(2)bekezdése
a közigazgatási birsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréből,az e tevénykenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható
bírságok összegéről,felhasználásnak rendjéről és az
ellenőrzésben történő közreműködés feltételeiről szó-ló 410/2007.(XII.29)Korm.rendelet 1.§.-a;5.§-a,10.§-a;
a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975.(II.5.)KPM-BM
a hatáskört,illetékeeséget érintően a 410/2007.(XII.29.)Korm.rendelet 9.§-a.

Még hozzá tenném ami valójában történt.
Sopron városába nem sürün járok autóval és egy olyan keskeny utcába találtam magam és a vendéglátó heilysé-
get ahová úticélom vezetett ami nekem szokatlan volt.Mivel nem voltam biztos benne,hogy jó helyen járok ezért megálltam a menetirány szerinti balodalon nem messze az étteremtől.
A megállás nem volt leg korrektebb,de csak ott volt hely és mivel táblát nem láttam hát megálltam kb:5-10perc.Mire visszaértem már ott díszelget a cetli a
szélvédőn és a láttam ahogy a rendőrautó elhajt.
1984-óta van jogsim és idáig még egyetlen egy kihágásom se volt,de még a legenyhébb se.
Mit tudnék tenni,hogy mérsékelje a birságot a szerv.

adszhu # 2008.12.02. 20:22

Tiszteletem!

A Fővárosi közterület-fenntartóktól kaptam 10.000.- forintos bírságot, ezév szeptember 11-én. A csekkre a rendszámot tévesen írták rá, egy számjegy nem stimmel. Ennek ellenére megtaláltak, és követelik a bírság befizetését. Az autó egyébként cégautó, egy leasing cég tulajdona.
Van valami spéci tudnivaló erre az esetre, vagy érdemes mielőbb fizetni?

segitség # 2008.06.01. 18:05

bocs, lemaradt a kérdőjel.
Ha valaki tud, segítsen.
Előre is köszi

segitség # 2008.06.01. 14:02

Sziasztok!

Ha 2003-as parkolásra 2007. február 16.-os keltezésű felszólitó levelet küldtek egy olyan lakcímre, ahol 2003-óta nem lakom, - ezért a felszólítást nem is kaptam meg - akkor beszélhetünk jogvesztésről az eltelt 60 nap miatt.
Valaki megtudja mondani azt a jogszabályt, ami kimondja, hogy a fénykép csak addig bizonyító erejű, amíg nem vették ki a gép memóriájáról.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Sanyi

kea4 # 2008.03.14. 17:02

Poise!

Ha a bíróságtól kaptál fizetési meghagyást, akkor nagyon egyszerű helyzetben vagy: kifizeted utolsó forintig az ott megadott összeget, vagy ellentmondással élsz (ennek az átvételtől számított 15 napon belül be kell érkeznie a bíróságra), ez esetben viszont "közönséges" per lesz, ahol előadhatod a védekezésedet meg amit akarsz.

Nagyon röviden: 2003-2004-beli parkolásokkal kapcsolatban legkésőbb 2007. február 20-i postabélyegzővel kellett kapnod ajánlott levélbeni felszólítást. Ha ez nem történt meg, akkor nyertél, mert egy 2006 decemberi jogszabálymódosítás előírja, hogy 60 napon belül ajánlottan fel kell szólítani a kocsi tulaját, és ez a hatvan nap jogvesztő határidő.

Ha ez rád nem áll, akkor döntsd el, hogy akarsz-e, tudsz-e pereskedni, és neked megéri-e.

Üdvrivalgással:
KEA.

tatti # 2008.03.14. 14:27

Zulejka!

Nézz körül a centrum parkoló/per topicban. ( http://www.jogiforum.hu/forum/34/4215 )
Megtalálsz mindent. A parkolási pótdíj után késedelmi kamat NEM követelhető. Rárakódhat kezelési költség, felszólítás díja stb de kamat nem.

zulejka # 2008.03.14. 14:17

Kedves Kiwi83! Ez a "nem számolhatnak kamatot" ez más hasonló ügyben is igaz lehet? Mármint engem az Intrum cseszeget több éve, és a leveleikben folyamatosan növekszik a tartozásom, a kamat miatt. (nem parkolási tartozás, és persze csak sima levelek, nem tértis vagy ajánlott). A követelés nem jogos, de ha neadjisten bíróságra megyük, akkor ott nem veszik figyelembe a több éves kamatot, csak az alaptartozást? KÖszi a választ!