Tesco lopás


Lőrik Ügyvédi Iroda # 2018.04.10. 13:54

Tisztelt Cintike!

Azt nehéz megmondani, hogy a vádiratban szereplő ügyészi indítványhoz képest, hogyan fogja látni a bíró az esetet. Ahogyan azt is, hogy a bizonyítékok értékelését követően, milyen büntetés kiszabását vagy intézkedés alkalmazását látja célszerűnek.

https://lorik.hu/buntetojog

Cintika # 2018.04.08. 17:43

Vadsuhanc
Igen elmult 14 éves.
Ezért milyen büntetést szabhatnak neki ???

nonolet # 2018.04.08. 16:11

Bluebear

Mondjuk azért 14 eFt eltérés
talán feltűnhetett volna a várt végösszeghez képest.

- -

De hamár hazakerült ingyen... akármi módon is.
Akkor utólag már inkább ne foglalkozz vele.

A kasszásnak is csak bajt okozol vele.
Mert figyelmetlen volt.

Meg te is zavaros ügybe keveredhetsz.

Összességében...
Jobb a szart nem kavargatni, ha már így alakult.

A tesco meg kibírja, ettől sokkal több káló is van ott.
Benne van az üzleti tervben az ilyesmi is.

Vadsuhanc # 2018.04.08. 15:04

14 éves elmúlt vagy sem ?

A "lopásgátló bigyuszkák " levágása minősítő körülmény azaz a dolog elleni erőszakkal megvalósított lopás törvényi tényállása az alap.

Lopás elkövetése miatt büntetőeljárás fog indulni ellene....

Cintika # 2018.04.08. 08:30

Jó napot!
Szeretném meg kérdezni hogy ha az egyik ismerösöm aki még kiskorunak számit (14 éves) és vásárlás közben elszaladt a ló vele. Minden féle ruhát,bizsut,elektronikai dolgokat és egyéb dolgokat szeretett volna megvenni de erre nem volt annyi pénze ezért egy gajvágóval levágdosta a lopásgátló bigyuszkákat és a vállfákat a polcokra pakolta ezt a dolgozok észreveték. Ő megijedt és arébb ment jó pár soral de itt is észreveték és a táskájába kezdte a dolgokat pakolni. Elment a pénztárhoz fizetni de ott csak 3 cimletet fizetett ki. Amikor ment volna ki a lopásgátló becsipogot és a biztonságiör a motozoba vezete,és ott bevalota hogy ő tete és sajnálja ezt az egészet. Jegyző könyvet vetek fel és a rendőrséget hívták.
Csináltak egy nulás számlát amivel a végösszeg 75 ezer ft-ra jött ki. A renďörök a galyvágót lefoglalták és azt mondták neki hogy majd a biróságon találkoznak vagy valami ilyesmit. Azt szeretném megkérdezni önöktől hogy ez esetben mi fog történi vele ?

Bluebear # 2016.12.15. 02:48

Tisztelt fórumozók!
Segítségüket szeretném kérni.Minap a Tescoban vásároltam több tételt. A kosár tartalma volt egy 14000ft értékű játék amely áruvédelmi dobozban volt. A dobozt a kasszás távolította el de nem húzta le a vonalkód olvasón a terméket.Èn már csak a lakásomon vettem eszre hogy nem szerepel a blokkon.A kérdésem az lenne számíthatok-e valami büntetésre, ha visszaviszem vesznek fel jegyzőkönyvet?
Válaszokat előre is köszönöm.

Burn Out # 2016.09.13. 19:22

Súgás: még egy épkézláb válasz nem érkezett tőletek egyetlen kérdésre sem.... ha bajban lennék, az biztos, hogy hozzátok akkor se fordulnék, ha ti fizetnétek érte.

Burn Out # 2016.09.04. 10:28

Pénzbüntetés esetén az ítélet jogerőre emelkedésének napján mentesülsz a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól.

Bazsi666 # 2016.09.04. 09:58

Tisztelt címzett !
Egy olyan kérdéssel fordulok önhöz , hogy szeretnénk ki utazni Estával Amerikába nyaralás céljàbol , viszont van egy pénzbüntetésem amit tavaly szabtak ki dolog elleni lopás miatt 50.000 Ft értékben , 300.000 Ft-ra büntettek ilyenkor büntetett előéletű vagyok ? és bizonytalan vagyok benne , hogy így át engednek e a vámosok .
Esetleg tudna ebben segiteni ? Vagy hova tudnék fordulni ilyen esetben ?
Előre is köszönöm .

Öreg Tölgy # 2016.07.27. 17:42

Adataid felírta? Nyilván nem. Akkor nem nagyon tud feljelenteni, bár egyébként sem érteném, miért tenné, ha akkor elengedett.

virág79 # 2016.07.27. 14:10

A következő történt velem, bementem a tescoba a kisfiammal aki babakocsis vásárolni, mivel a kosárba nem fért már cucc, ezért a kocsi aljába pakoltam 3 dolgot, még nézelődtem, mentem fizetni, végeztem, kifelé menet megállított az őr, odaadtam a blokkot, és észrevettem, hogy a kocsi alján ott vannak a holmik, amiket elfelejtettem kifizetni, szóltam is az őrnek, készséges volt, utólag kifizettem az a 3 dolgot, ami ott volt a kocsiban, persze levert a víz, hiszen, ilyen még soha nem fordult elő velem. Mondta, az őr, hogy nyugodjak meg, aztán elengedett. Kérdésem az volna, utólag tehet feljelentést esetleg? Már félek a tescoba bemenni.

Dr.Attika # 2016.05.31. 19:18

1-5 év a Btk. szerint kiszabható szabadságvesztés. A törvény szerint a bírónak a középmértékből kell kiindulnia. Jelen esetben az 3 év. Ebből kell levonni az enyhítő körülményt, illetve hozzáadni a súlyosítót. nos ha a kettő 2 őv szabadságvesztés, akkor annak végrehajtását fel lehet függeszteni próba időre.

Dilo # 2016.05.31. 19:01

Hogy hogy nem haladja meg a 2 évet. Ezt nem értem.

folyami géb # 2016.05.31. 16:28

Ami - ha végül a 2 évet nem haladja meg - próbaidőre felfüggeszthető.

Dr.Attika # 2016.05.31. 16:23

Egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés.

Dilo # 2016.05.31. 16:07

Tisztelt fórumozók segítséget szeretnék kérni.

Volt kollegàmat nagyobb értékre való üzletszerü lopàssal vàdoljàk. Büntettlen előéletű. Csak annyit szeretnék kérdezni hogy mit kaphat? Megúszhatja börtön nélkűl? Nem volt még tàrgyalàs és egy éve nyomoznak. Köszönöm a vàlaszokat.

folyami géb # 2016.05.27. 05:51

Előreláthatólag közérdekű munkánál akkor sem lehet rosszabb.

lüpike # 2016.05.26. 05:03

volt az utolsó elitélés kérnék szépen tájékoztatatást


szeretném megkérdezni hogy dm es lopásért mit adható 50.200ft az érték de kár megtérült köszönöm a tájékoztatást

folyami géb # 2016.05.25. 06:04

2010 az utolsó elköbvetés volt vagy az utolsó elítélés? Mert a második számít.

lüpike # 2016.05.25. 04:59

és ha voltam már bv ben? 2010 töl tiszta vagyok köszi irj


szeretném megkérdezni hogy dm es lopásért mit adható 50.200ft az érték de kár megtérült köszönöm a tájékoztatást

folyami géb # 2016.05.25. 04:33

Ha büntetlen előéletű vagy, akkor nagy valószínűséggel próbára bocsátás, esetleg - ha van jövedelmed - pénzbüntetés.

lüpike # 2016.05.24. 07:55

megkérdezném hogy 50.200 forintos dm es loásért mit kaphatok a kár teljesen megtérült nem rongáltam kérnék szépen tájékoztatást


szeretném megkérdezni hogy dm es lopásért mit adható 50.200ft az érték de kár megtérült köszönöm a tájékoztatást

lilla_k # 2016.05.20. 16:36

Pedig semmilyen büntetést nem kapott , gondolom akkor megrovas volt , es ezt követően pár napra levelet kapott, hogy le van zárva a dolog.

folyami géb # 2016.05.20. 16:16

Akkor a bíró már börtönben ülne hivatali visszaélés miatt. Biztos vagyok benne, hogy ilyen nincs.

lilla_k # 2016.05.20. 12:24

Akkor gondolom megrovás, se pénz bírság , se közmunka , semmi ilyen nem volt , a bíró annyit kerdezett tőle, hogy megbánta e a tettét és többet ne forduljon elő. Több mint 5 éve történt ez az egész ügy.

Köszönöm !