Bolti lopás


Niki2018 # 2018.08.15. 14:42

Május közepén bolti lopáson kaptak . 7500 ft értékben mivel levettem a kozmetikumrol a matricát igy dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás a vád. Beismertem megbántam ilyet még soha nem tettem . A rendőrök azt mondták hogy valószinüleg közvetitői eljárás lesz . De a mai bapig semmit nem tudok . Mennyi idő mire törtébik valami ? Ha esdig nem jött levél akkor ebből tárgyalás lesz ? Mire számitsak ?

csigakaki01 # 2018.07.31. 12:37

Köszönöm a hozzászólásokat. A rendőrök a helyszínen egzakt módon elmondták, hogy ez nem bírósági ügy, hanem csak a rendőrségre kell bemennem, ahol elkell mondanom mi történt, majd megállapítanak egy pénzösszeget, ők 20 000Ft-ra tippeltek. Van jövedelmem diákmunkából és ösztöndíjakból is,valamint szüleim tartanak el, de olvastam hasonló eseteket, jóval fiatalabbaknak is pénzbírságot szabtak ki, személy szerint ezért is reménykedem benne. A rendőrök azt is elmondták, hogy elzárást nem fogok kapni, ha még egyszer előfordulna féléven belül, akkor kapnám súlyosabb büntetésként az elzárást.
Azért írtam ide, hogy aki járt már ilyen cipőben és 15 000Ft alatt tulajdonított el árut/ruhát, az milyen/mekkora összegű büntetést kapott?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Rexor # 2018.07.31. 08:43

Esetleg közérdekű munka nem lehet?

Dr.Attika # 2018.07.31. 08:35

Ez mostanában a bírói gyakorlat. Nincs jövedelme pénzbírság nem lehet. Valamivel el kell rettenteni a további bűnelkövetéstől. Ráadásul ha meglátja az iratokból a bíró, hogy csak fogadásból, brahiból lopott még 60 nap is lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.31. 08:06

Ne ijesztgesd már!

Dr.Attika # 2018.07.31. 07:47

30 nap elzárás lesz. Azt a megyeszékhelyen lévő büntetés-végrehajtási intézetben kell letölteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.31. 07:30

Ha nincs saját jövedelmed, akkor nem nagyon kaphatsz pénzbírságot.
Mivel ez a szabálysértés elzárással is büntethető, bíró dönt az ügyben, tárgyaláson.

csigakaki01 # 2018.07.31. 07:13

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat. Azt olvastam, hogy nem rég szigorodtak a jogszabályok, ezért gondolom meg kell majd jelennem a rendőrségen, ahol el kell mesélnem az esetet és pénzbírságot rónak ki rám. Ez kb 30 000 Ft körüli összeg lehet? De olvastam olyat is, hogy nincs elbeszélgetés, csak ki küldik a papírt és a büntető csekket.

nonolet # 2018.07.30. 21:28

Olyan jegyzőkönyvet soha ne írj alá, ami nem a valóság tartalmazza!
Abból csak a baj lesz.

Ezt tanuld meg egy életre...

(kivéve persze, ha a testi épséged fenyegetik vagy zsarolnak)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.30. 10:06

Nem fognak lenyakazni.

csigakaki01 # 2018.07.30. 06:22

Kedves Fórumozók!

Fogadásból megpróbáltam eltulajdonítani 3 ruha darabot az egyik ruha üzletből, majd amikor már rég elhagytam a boltot és 20-25méterre járhattam, amikor a biztonsági őr utánam futott, hogy szerinte van nálam valami, amit ő keres és mutassam meg a táskám. Egész testével elém állt, nem engedett mozogni, kezét elém helyezte, majd fenyegetés képp közölte, hogy a pláza őrséget is hívja, akik a rendőröket is fogják. Egyáltalán nem ellenkeztem, elég rosszul éreztem magam, hogy egy ekkora hülyeséget csináltam. Vissza érve a boltvezető elég mogorván kérdőre vont, kérésemre, hogy minden kárt megtérítek az volt a válasza, hogy ő akkor is rendőrt fog hívni és pakoljam ki a táskám. A legelejen átadtam a három ruha darabot, más nem volt nálam. Ki érkeztek a rendőrök, akik helyszíni bírságot szerettek volna adni, de a felettesük feljelentést eszközölt inkább. A bolti jegyzőkönyvről nem kaptam papírt, minden adatomat megadtam és felvették. Mivel nem figyeltem milyen értékű árut hozok el így végeredményben 11000Ft-ra rúg az összeg. A biztonsági őr tájékoztatott, hogy ez szabálysértésnek minősül mivel nem rongálódott a ruha, a felettese viszont azt írattatta rá a jegyzőkönyvre, hogy kár keletkezett. Kérdésem az lenne, hogy milyen büntetésre és ha pénzbírság akkor mekkora összegre számíthatok? (Most először fordult elő és utoljára, tehát tiszta előéletem van, egyetemista hallgató vagyok)
Előre is köszönöm a válaszokat!

taki9916 # 2018.03.04. 20:31

Tisztelt Fóruumozók!
A tegnapi nap folyamán elkövettem baràtnőmmel azt a hibát, hogy fizetès nélkül távoztunk a Tesco pénztárától! Természetesen elkaptak és a biztonsági őr összeszámolta és 18020ft az érték amit nem fizettünk ki! Természetesen első és utolsó alkalom volt, nem is értem, hogy hogy jutott ilyen az eszünkbe! Kérdésem elöszőr is, hogy az ügyész amikor majd behívnak a kihallgatásra milyen kérdéseket tudna feltenni? Aztán miután még csak mind a ketten 17 évesek vagyunk es bevallottuk, hogy igen fizetés nélkül távoztunk milyen bűntetésre számíthatunk? A biztonsági őr szerint ez nem az első alkalom volt, hanem megtervezett és vajon képes lenne arra, hogy visszakeresne feleslegesen?
Előre is köszönöm a választ/válaszokat!

nonolet # 2017.12.21. 22:37

Mert mégis milyen zokni agya lehet már annak
aki a bolti lopás témában kérdez az albérletről?!!!

Ezt mégis miért tetted ...he?

nonolet # 2017.12.21. 22:35

Annyira hülye azért ne legyél már,
hogy
mindenhová beírod a marhaságod, sok példányban.

Alapvető fórum kultúra, hogy:

CSAK EGY HELYEN KÉRDEZEL!!!!!

És lehetőleg a jó fórumban...

KissEmoke # 2017.12.21. 18:23

Szép estét.Elnézést, hogy egy nem a témába illő kérdést teszek föl, de új tag vagyok, ismerkedem az oldallal.
A kérdésem a következő lenne:
Örököltem egy ingatlant, melyet szeretnék májustól bérbe adni.Ha kiadom az ingatlant, akkor a bérlőt birtokvédelem illeti meg.Ez lassítja le az esetleges kilakoltatást (pl.nem fizetés esetén) ,jól gondolom?
Ha csak egy részét adom ki az ingatlannak, akkor nekem is megmarad a birtokjogom? Illetve ez felgyorsítja a kilakoltatást?
Bocsánat a sok kérdésért, de félek a rossz bérlőktől.

Köszönöm szépen a segítséget.

Hópiheálom # 2017.12.21. 18:20

Nincs mentség arra amit tett ezt tudja ....és itt nem azt kérdeztem mi a véleményetek róla hisz azt tudjuk "kedves" komment nélkül is! A lánya kiskorú és nem vett részt az eltulajdonításban (neki lett volna :-( anyuka egyedül neveli :-( és ez sem mentség és kifogás ...csak tényként közlöm ) A kérdés az alábbi milyen "procedúrára", büntetésre számíthat.

Burn Out # 2017.12.21. 18:09

Barátnőm a lányával vásárolni ment.

A mondat helyesen:
Barátnőm a lányával lopni ment.

Amúgy kézlevágásra vagy kötélre, de esélyes lehet egy közvetítői eljárás, vagy egy megrovás. Persze jó lenne tudni, hogy hányadszorra buktak le :)

Hópiheálom # 2017.12.21. 17:32

Üdvözlöm Önöket! Kérdésem a következő: Barátnőm a lányával vásárolni ment. 13200.- Ft értékben bolti lopást követett el. A vásárlás után a biztonsági őrök elvezették .... az eltulajdonított bizsu ékszereket kipakolta. Rendőri intézkedés mellett szabálysértési eljárás alá vonták. Mire számíthat?

Vadsuhanc # 2017.04.03. 14:31

Közben ius latratus megfogalmazta az én kétségeimet is, de Te mást állítasz.

NA jó plussz még öt bukfenc az elkövetőnek :-)

Vadsuhanc # 2017.04.03. 14:28

Igen!

10 mi Atyánk és 20 bukfenc a templomkertben!

Komolyabban. Nem vették fel az adatait, szerinted kit keresnek? Milyen adatok alapján jelentenék fel, ha nincs meg a személyi adata ? HMMMM:)

Amit leírtál ( de csak az alapján amit leírtál ) Nem kell aggódnia a kérdezőnek.

szerintem.

ius latratus # 2017.04.03. 14:26

Pénztárnál a biztonsági őr kifizetette, jegyzőkönyvet nem vettek. Elmehetet.Adatait nem kérte.
Várható valami büntetés?

Azt mi honnan tudjuk? Ha feljelentik, akkor igen. S most hagyjuk, hogy sehogy sem értem, hogy hogyan történhetett meg, hogy az adatait nem vette fel. Ja, s jkv. sem készült, csak úgy kifizetette(sic!) az őr az áru értékét.
Ugyan...

újmotorosautó # 2017.04.03. 14:19

Ismerősöm Tescoban eltulajdonított 3000 Ft értékű szemüveget. Pénztárnál a biztonsági őr kifizetette, jegyzőkönyvet nem vettek. Elmehetet.Adatait nem kérte.

Várható valami büntetés?

Köszönöm válaszát.

Véleményem # 2015.12.05. 16:05

Dani0624

Ha feljelentenek akkor igen. Ebben a topicban és a tesco lopás meg minden más lopásos topicban valószínű megtalálható oldalanként az eljárás, némi vissza olvasást igényel, hogy mire lehet számítani.

Dani0624 # 2015.12.01. 17:46

jó napot ha boltban dolgozom és lopással vádolnak és jegyzőkönyv készült a boltban és megtérítettem a kárt ami 35000 ft ezután számíthatok még valamire? ha ne tán feljelentenek?

Rekuska25 # 2012.08.10. 12:09

Sziasztok! Aki tud segítsen, nagyon elvagyok keseredve. 25 éves vagyok, január 2-án loptam a TeScobol 2500 Ft. Fél évig nyugató teákat ittam, vártam, hogy a rendőrség vagy a bíróság küld idézést hogy minél hamarabb túl legyek rajta, de több mint fél évig nem történt semmi. Tegnap kaptam egy idézést a bíróságra. Anyukám azt mondja, hogy 11. § (1) Nincs helye felelősségre vonásnak, ha a cselekmény elkövetése óta hat hónap eltelt (elévülés). Ti mit tennétek a helyembe? Elmegyek a bíróságra és ha ezt mondom, akkor lehet azt mondják, hogy még nekem áll feljebb? Vagy húzzam meg magam és hagyjam figyelmen kívűl hogy elévült? Ügyvédet nem akarok fogadni, mert valóban elkövettem és a díja több lenne, mint a rám mért büntetés, nem tudom mikor és hogy hívjam fel erre a bíróság figyelmét.Help! Miért nem látják amikor kezdik írni a levelet, hogy január 2. elkövette, nem tűnik fel az időpont hogy eltelt félév? Szóval mit tegyek?