Bolti lopás


pikachu # 2011.10.11. 19:48

Lenne egy kérdésem. Minap munkahelyemen (bejelentett) felhívtak egy ruhaüzletből, hogy bolti lopáson értek, és ezt rögzítette a kamera, így sikerült beazonosítani. Érdekelne hogy, hogy tudnak név szerint (ezek mellett még a munkahelyemet is tudják) azonosítani kamerán keresztül?

Természetesen az üzletben meg kell jelennem, a hölgy elmondása szerint nem szeretne feljelentést tenni, csak az eltulajdonított kárt fizettetné ki, ill. személyesen elbeszélgetni, és aztán felejtsük el egymást egy életre... Ez csapda? Végülis mindegy, mindenképpen be kell mennem, lesz, ami lesz... Főleg, hogy tudnak rólam mindent. Aztán az ember tanul a hibájából... Továbbá mit kérdeznek egy személyes elbeszélgetésen?

Köszönöm előre is!

olikaa # 2011.10.09. 15:00

18 éves elmúltam, tettemet elismertem, és az árut nem fizettem ki, hanem otthagytam..!

olikaa # 2011.10.09. 14:18

Jónapot!

Azzal a kérdéssel fordulok az oldalhoz, hogy az elmúlt héten egy boltban elloptam 3 csomag rágógumit, és tetten értek. Az esetről jegyzőkönyv készült. Kiváncsi lennék a következményekre. Semmilyen rendörségi ügyem nem volt ez elött.

Köszönöm : Olivér

Csak B # 2011.10.08. 14:56

Egy ilyen kis apróság ügyében is minden esetben van idézés? Még akkor is a bírság 5-10 ezer forint?

hunfrakk # 2011.10.08. 14:22

idézést majd küldi bíróság
arra mindenképpen el kell menni

hunfrakk # 2011.10.08. 14:21

helyi bíróság fogja majd határozatot meghozni
pénzbírságot szoktak kiszabni általában
(legsúlyosabb büntetés az elzárás)
ha nem fizeti meg pénzbírságot,
akkor azt átváltoztatják közérdekű munkává,
vagy elzárásra

vatoloco # 2011.10.08. 13:38

Üdvözlet mindenkinek!

A kérdésem a következő: kedves ismerősömmel a tescoban voltunk. Mivel nem voltunk mindig együtt, így a pénztártól való távozás után odajött az őr, és megintrjúvolt minket,hogy mindent kifizettünk-e. Hát akkor derült ki,hogy nem.
Ismerősöm 8300ft értékű sminkszereket (2db.ot) elfelejtett kifizetni....
Az őr bekísérte a biztonságiak helyiségébe, ott jegyzőkönyvet vett fel, az ismerős a ki nem fizetett dolgokat visszaadta, nem tagadta tettét, megbánást tanúsított.
Az őr ismertette,hogy az áruháznak anyagi kára nem keletkezett, mivel a dolgok visszakerültek.
Eközben kiérkeztek a rendőrök is, felvették a jegyzőkönyvet.
Ismerősöm kérdezte,hogy mit kaphat ezért, illetve hogy bíróságra kell-e neki ez ügyben menni, de erre választ nem kapott.
Ezt szeretném itt most én megkérdezni,hogy mit kaphat, és mennyi az eljárási idő. Továbbá, mivel felvették a rendőrök a jegyzőkönyvet így kell-e neki esetlegesen valahová mennie még vallomást tenni?
Bíróságra kell-e neki mennie?

Köszönöm a válaszokat!

Csak B # 2011.10.07. 07:52

Előbb írta Gabicsek:
"Nagykorú esetén nem értesítik a szülőt."
Anyud ettől függetlenül kaphat idézést bármi más ügyben.

bucsuj # 2011.10.06. 20:56

Gabicsek!
anyukám kaphat idézést az én ügyem miatt?

anon123 # 2011.10.06. 20:09

Sziasztok!

Elég kínos erről írni, de kb. 7-8 éve, amikor még elsős vagy másodikos voltam a gimiben, egy barátnőmmel loptunk egy boltból. Kevesebb, mint 5.000 huf értékű sminkszert, amit soha nem is akartunk használni ("tönkre akartuk tenni" a boltot, ha csak szimbolikusan is, mert olyan termékeket árúsítottak, amiket állatokon teszteltek és mi meg persze meglepően hülyék voltunk, nem is érdemes ebbe belemenni)
A biztonságiak elkaptak, bevittek a hátsó szobába, ahol elmondták, hogy fel kell azonnal hívni a szüleinket, mert majd jönnek a gyámsági hivataltól emberek..stb. Nem emlékszem pontosan, hogy milyen adatokat kértek el tőlünk, vagy aláírtunk-e valamit, de gondolom legalább egy jegyzőkönyvet, mert nagyon komolyan vették.
Szóltam a szüleimnek (jó gyerek voltam, jó tanuló, sok nyelven beszélő, szórakozásból matekozó) akik nagyon meglepődtek, majd 2 hetet sírással töltöttem. Szóval, ha ők kaptak valamilyen bűntetést, amit ki kellett volna fizetni, akkor valószinüleg nem szóltak róla nekem, de nekem nem kellett onnantól kezdve semmit se csinálnom, nem mentem be a rendőrségre, nem jöttek a gyámsági hivatltól..stb.
Az lenne a kérdésem, hogy ennek az incidensnek lehet-e bárhol is nyoma? USA-ban fogok Phd-zni és olyan a vízum, ami kell nekem, hogy egy fórumon azt írta egy felhasználó, hogy neki valahonnan kiderítették, hogy gyorshajtásért kapott büntetést és számonkérték tőle, hogy ezt miért nem jelentette be. Szóval, nem tudom, hogy egy ilyen esemény egy nagyon alapos vizsgálat alatt kdierülhet-e. Úristen, ez nagyon kínos így álnéven is, de fontos számomra, hogy kapjak ezekre válaszokat.

Előre is köszönöm!

bucsuj # 2011.10.06. 19:36

az én ügyemmel kapcsolatban kaphat idézést?

bucsuj # 2011.10.06. 19:35

az én ügyemmel kapcsolatban kaphat idézést?

bucsuj # 2011.10.06. 19:31

az én ügyemmel kapcsolatban kaphat idézést?

Gabicsek # 2011.10.06. 19:11

Hát igen, általában reggel viszik a postára a postázandó leveleket. Ha tegnap hallgattak ki, kizárt, hogy ma bármilyen értesítő ott lenne. Nagykorú esetén nem értesítik a szülőt. Nem lehetséges, hogy ő is idézést kap?

bucsuj # 2011.10.06. 18:10

nem tudom, csak fura az időzítés. mindenesetre köszönöm a válaszokat. akkor valószínű nem kell aggódnom emiatt?

Csak B # 2011.10.06. 18:08

Nekem is azt mondták, hogy nem fogják. Másrészről, ha az eset tegnap történt, ilyen gyorsan még nem is teszik postára az értesítőt nem, hogy ki is kézbesítsék. Szerintem egy értesítőnek az átfutási ideje is egy átlagos postai levéllel egyezik meg, szóval én emiatt annyira nem izgulnék.

hunfrakk # 2011.10.06. 18:07

de majd, ha hozza postás az idézést bíróságra,
és véletlenül nem te veszed át,
és véletlenül anyukád kibontja,
az ellen nem tudsz semmit tenni...

hunfrakk # 2011.10.06. 18:06

ha te voltál a címzett
akkor mi a baj?

nem értesítettek senkit
csak téged

miért kéne egy nagykorú személynek
a szüleit értesíteni?

nem fogják, nyugi

ésszerűtlen is lenne

bucsuj # 2011.10.06. 18:05

tegnap voltam kihallgatáson. kb. 5 perc alatt elintéztünk mindent, aláírtam a jegyzőkönyvet, direkt megkérdeztem hogy értesítenek-e róla bárkit, és azt mondták hogy senkit... nagykorú vagyok, egyedül mentem be a rendőrségre, nem kaptak róla szüleim értesítést. azt mondták, hogy max. pénzbüntetésre számíthatok, és kb. 1,5-2 hónapon belül a bíróság hoz egy határozatot a pénzbüntetés súlyáról, és már sehol nem kell megjelennem.
értesíthetik anyukámat ezek alapján a kihallgatás után?

bucsuj # 2011.10.06. 17:53

már betöltöttem, igen... bőven, 3 hónappal... és nem, én voltam a címzett, ezért sem értem, hogy miért kaphatott volna levelet, ha már a kihallgatás is megtörtént, és arról sem kapott tájékoztatást

hunfrakk # 2011.10.06. 17:48

amikor elkövetted, már akkor betöltötted a 18-at?

hunfrakk # 2011.10.06. 17:48

anyukád volt a címzett?

bucsuj # 2011.10.06. 17:40

Jó estét!
Az lenne a kérdésem, ha bolti lopás ellen indult ellenem eljárás szabálysértési ügyben, tegnap voltam kihallgatáson, felvették a jegyzőkönyvet és minden rendben ment, elmúltam 18 éves, és azt mondták, hogy nem értesítenek senkit róla. Ez tegnap történt. Ma azonban anyukám kapott egy értesítőt a rendőrségtől, holnap veszi át a levelet... lehetséges, hogy az én ügyem szerepel a levélben, és lesz ebből bármi további is?
Válaszát előre is köszönöm... fontos lenne.

Csak B # 2011.10.06. 17:21

Na ez már válasz! Köszönöm. :) Gondolom biztos forrásból tudod.

hunfrakk # 2011.10.06. 17:16

kb. 10 ezer Ft

*

A pénzbírság legalacsonyabb összege háromezer forint, legmagasabb összege százötvenezer forint.

A pénzbírságot meg nem fizetés esetén, ha adók módjára nem hajtható be, közérdekű munkára vagy elzárásra kell átváltoztatni.

Egynapi közérdekű munkának ötezer forint pénzbírság felel meg.

Az elzárásra történő átváltoztatás során ezer forinttól háromezer forintig terjedő összeg helyett egynapi elzárást kell számítani.

A pénzbírság helyébe lépő elzárás egy napnál rövidebb és hatvan napnál több nem lehet.