Bolti lopás


bucsuj # 2011.11.28. 19:17

Illetve a nyilvántartás sorszáma elég az azonosításhoz?

bucsuj # 2011.11.28. 19:15

A büntetésemet illetékbélyeg formájában a részemre más is befizetheti, vagy én kellek hozzá?

pazs # 2011.11.23. 13:54

A szabálysértések nincsenek benne az erkölcsiben.

bucsuj # 2011.11.23. 13:43

Ha kb. 13000 Ft-os bolti lopás következtében szabálysértést követtem el, az látható lesz az erkölcsi bizonyítványban?

etke # 2011.10.16. 13:42

Szerintem 7 évvel ezelőtt még 10.000 Ft volt az értékhatár. Mindenesetre ha büntetőeljárást folytattak ellened, arra biztos emlékszel, mert akkor a rendőrségen kihallgattak gyanúsítottként, rabosítottak. Ha ilyesmi nem történt, akkor szabálysértés volt.

Enya # 2011.10.15. 19:59

20 ezer ft alatt volt mindkettő - ez biztos -, akkor biztos nem lesz gond?

Gabicsek # 2011.10.15. 19:53

Enya! Nézz utána a régi irataid között a biztonság kedvéért, hátha megtalálod. Itt a kérdés, hogy milyen értékben történt egy-egy lopás, arra csak emlékszel. Ettől függ, hogy szabálysértés, vagy büntetőeljárás folyt.

redsea # 2011.10.15. 19:20

Szabálysértés esetén a 33-as pontba nem kell beirni. Szerintem nem lesz probléma.

Enya # 2011.10.15. 18:59

Azt hiszem, szabálysértésnek minősül, büntetés nem volt.

redsea # 2011.10.15. 18:56

Azt kellene tudni, hogy a bolti lopás miatt szabálysértési vagy büntető eljárás indult e.

Gabicsek # 2011.10.15. 18:46

33.) pont:

Indult-e Ön vagy házastársa (élettása) ellen a nyilatkozat keltétől számított 15 éven belül olyan büntetőeljárás, amely büntetéssel fejeződött be

Enya # 2011.10.15. 18:19

http://webcache.googleusercontent.com/search?…

ezek alapján tisztának tartom magam, de akkor is félek

Enya # 2011.10.15. 18:02

Elvileg elévült a dolog, de attól még akkor ott feljegyezték. Hogy van ez?

Enya # 2011.10.15. 17:59

Kell majd kérdőívet is kitölteni. De ha kiderül, figyelembe veszik, és nem engednek a reptéren dolgozni, vagy ez még nem tartozik a komoly esetek közé?

redsea # 2011.10.15. 17:42

Enya 7 éves ügye milyen adatbázis alapján derülne ki?

Gabicsek # 2011.10.15. 17:41

Gondolom ki kellett töltened kérdőívet is, ahol szerepelnek ezek a kérdések.
Gyanítom, ki fog derülni, mégha le is tagadtad.

Enya # 2011.10.15. 09:32

Sziasztok! Most derült ki, hogy felvettek a repülőtérre recepciósnak. Decemberben indul a munka, addig nemzetbiztonsági vizsgálat stb. 7 éve voltam kényszerbeteg és kétszer le is buktam bolti lopáskor. Ez 16-17 éves koromban történt. Következménye nem lett, papírt küldtek róla. Meggyógyultam persze, és vállalom a felelősséget, de akkor is megtörtént, mindegy, milyen okból kifolyólag. Ez kizáró oka lehet, hogy a reptéren dolgozzak vagy csak a "komolyabb" eseteket - kábítószerkereskedelem stb. - veszik figyelembe? A nemzetbiztonság utána tud járni mindennek, és ha a bolti lopás miatt nem vesznek fel mégsem, akkor nagyon szomorú leszek. Ideges vagyok most nagyon, tud valaki valami megnyugtatót írni vagy nézhetek új munkahely után?

Enya # 2011.10.15. 09:20

Sziasztok! Most derült ki, hogy felvettek a repülőtérre recepciósnak. Decemberben indul a munka, addig nemzetbiztonsági vizsgálat stb. 7 éve voltam kényszerbeteg és kétszer le is buktam bolti lopáskor. Ez 16-17 éves koromban történt. Következménye nem lett, papírt küldtek róla. Meggyógyultam persze, és vállalom a felelősséget, de akkor is megtörtént, mindegy, milyen okból kifolyólag. Ez kizáró oka lehet, hogy a reptéren dolgozzak vagy csak a "komolyabb" eseteket - kábítószerkereskedelem stb. - veszik figyelembe? A nemzetbiztonság utána tud járni mindennek, és ha a bolti lopás miatt nem vesznek fel mégsem, akkor nagyon szomorú leszek. Ideges vagyok most nagyon, tud valaki valami megnyugtatót írni vagy nézhetek új munkahely után?

Enya # 2011.10.15. 09:20

Sziasztok! Most derült ki, hogy felvettek a repülőtérre recepciósnak. Decemberben indul a munka, addig nemzetbiztonsági vizsgálat stb. 7 éve voltam kényszerbeteg és kétszer le is buktam bolti lopáskor. Ez 16-17 éves koromban történt. Következménye nem lett, papírt küldtek róla. Meggyógyultam persze, és vállalom a felelősséget, de akkor is megtörtént, mindegy, milyen okból kifolyólag. Ez kizáró oka lehet, hogy a reptéren dolgozzak vagy csak a "komolyabb" eseteket - kábítószerkereskedelem stb. - veszik figyelembe? A nemzetbiztonság utána tud járni mindennek, és ha a bolti lopás miatt nem vesznek fel mégsem, akkor nagyon szomorú leszek. Ideges vagyok most nagyon, tud valaki valami megnyugtatót írni vagy nézhetek új munkahely után?

olikaa # 2011.10.12. 22:00

Az elzárás az mit takar???

nyuszilaci # 2011.10.12. 11:20

Ma eléggé egy kellemetlen helyzetbe kerültem és nagyon szégyellem emiatt is csak nem tudom hogy milyen következményekre lehet számítani. mert félek hogy a családom megtudja.
Hogy egy áruházban vásároltam egy motoros bukósisakot 13 ezerért de úgy hogy a másik dobozból kivettem pluszba magamnak plexit meg szivacsot. De a kasszánál ki is fizettem de a biztonsági őr behívta és lebuktam egyből bevallottam hogy nagyon sajnálom és bocsánatot kértem és a lopott árut egyből visszaadtam, és jegyzőkönyvet is vettek fel. De a őr rendes készséges volt. Bár nem tudom miért tettem ilyet pedig előtte sosem volt ilyen. továbbra sem tenném. intha elcsábultam volna.
De nem szeretném emiatt lecsukjanak.
De így akkor mekkora a kár. És Feljelentés is lehetséges? és ha bírságot kell megfizetni vagy közmunkára itélik azt elfogadom de nem szeretném hogy lecsukjanak emiatt inkább ledolgozom vagy kifizetem a bírságot. Mert nekem van családom és két szép gyerekem.
Ja egyébként is a egészségi állapotot is figyelembe veszik e? Mert pánik beteg vagyok és depresszióval küzdök... Várom mihamarabb a választ. előre is megköszönöm! Tisztelettel.

pikachu # 2011.10.11. 19:59

Én tudom, hogy mit tettem. Úgy értem, csapda-e az, hogy az üzletvezető hölgy ennyire megértőnek bizonyult. Elmondása szerint már volt erre példa, és indított eljárást, de nagyon macerás, így nem akarja megismételni.. Tudom, hogy hibáztam, és furcsa, hogy ilyen nyugodtan kezeli a helyzetet.

Tehát nem lehet tudni hogyan azonosítanak be utólagosan kamerán keresztül? Mert erre nagyon kíváncsi vagyok. Független a helyzetemtől is érdekes a dolog.

Gabicsek # 2011.10.11. 19:57

olikaaa!
Szabálysértés miatt jó esetben pénzbírság, habár mostanság a bíróság szabogat ki elzárásokat is.

hunfrakk # 2011.10.11. 19:57

persze, hogy lopott...
szerintem nem csapda

Gabicsek # 2011.10.11. 19:55

Ez csapda?

Te tudod, hogy loptál-e a ruhaüzletből vagy sem, nem igaz? Tőlünk kérdezed, hogy csapda-e?