Heti 1x - i FÜRDÉS! Nevelőhatással természetesen...


Order (törölt felhasználó) # 2006.02.16. 06:40

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

vendég # 2006.02.16. 07:04

Miért van olyan érzésem Order,hogy Te kifejezetten KÖTEXEL itt! hm???
Szótagolom,hátha így eljut a tudatodig:
BE-SZÉL-GE-TÜNK HA-SON-LÓ HELY-ZET-BEN LÉ-VÕ EM-BER-TÁR-SA-INK-KAL!!!
És tudod miért?Mert "jó"megosztani Másokkal a Másoknak máskor semmiségnek tűnő,-de Nekünk JELENLEG-NAGY PROBLÉMÁINKAT!
tán ezt szabad nem???:)
Nem gondolok jogszabály- és joghoz való JOGOK megváltoztatására,egyszerűen csak BE-SZÉL-GET-EK,mert kíváncsi vagyok,hogy Mások problémái egyeznek-e az enyémmel?
Világosan fogalmaztam remélem!

monalisa1 # 2006.02.16. 16:00

Csak NYUGALOM mindenkinek!
Pro és kontra.

Mindig annak a legrosszabb - és a családjának, a hozzátartozóinak -, aki éppen "odabent" van.

Én még az "ilyen" filmeket sem szeretem nézni a tévében ill. moziban: BORZASZTÓ lehet az, hogy E L Z Á R V A van az ember.
(Bár bizonyára jogosan.)

És nem kell ahhoz különösebb büntit elkövetni, hogy egy ilyen "intézménybe" bekerüljön az ember: pl. elég vezetés közben egy pillanatnyi rossz- hibás döntés = gondtalanságból elkövetet halálos gázolás miatt mehetünk ülni...

Szecsike: a "szándékosság hiánya" lásd az előző mondat is lehet. Vagy ahogy a párod megjárta azzal a fizetési/tartozási problémával. Õ SEM szándékosan okozta azt a galibát amibe került - ami miatt ahová végül is került.

Majd csak kijut, remélve csak mielőbb!
Tarts ki mellette!

Csak az egészsége!...

Épp a napokban olvastam, hogy a sopronkőhidai "szanatórium" részleges felújítása során már vannak VIP cellák is: egy személyes + saját tusolós..., sőt 2 db speciális cella is készült esetleges kerekesszékes elitélt fogadására alkalmasan, akadálymentes kialakítással.

Jó, ez ez ország legnyugatíbb csűcskében van - tehát leginkább a külföldieket várják oda -, de remélve előbb-utóbb majd csak lesz pénze a büntetésvégrehajtásnak a többi börtönt is "civilizálni" szép sorjában.

A szegedi Csillagban az életfogytiglanos gyilkosoknak is már szép komfortos celláik vannak, nemrégtől 12 ilyen került újonnan kialakításra.

Kell az nekik, megérdemlik...
Van pl. számítógépes szoba is.
Ne unatkozzanak.

Nick Name # 2006.02.16. 19:13
Szecsike # 2006.02.16. 19:50

monalisa 1

köszi szépen a biztató szavakat.
Egyébként nekem nem a cellák konfortfokozata ellen van kifogásom /ha már ott is kell lenni/ hanem inkább engem az zavar, ami odabent folyik.
Sajna igazából ebben sem lehetek biztos, de el nem tudom képzelni, hogy kinek kell az a sok cigi és kávé amiket a párom kér!?
Hallottam, hogy odabent ez a fizetőeszköz, de hogy mit kell megfizetni? - fogalmam sincs.

Egyébként gondolod, hogy a szándékosság hiánya enyhitő körülmény?
A perújjitásnál ugyanis hivatkozhatnánk erre is.

Szecsike # 2006.02.16. 20:55

fciska

Nem akarlak megcáfolni, hisz nem is tudlak.
Fogalmam sincs, hogy minek a sok kávé, cigi? Pontosan ezt szeretném kideriteni.
Érdekes ez a "aki nem ugrál......" okfejtésed.
Ezek szerint a párom ugrálna és azért kell fizetnie?
De az is lehet, hogy a te párod még azért nem tapasztalt ilyen dolgokat, mert előzetesben más a helyzet. /persze nem tudom, csak gondolom/
Viszont azt a feltevést, hogy azért kell neki, hogy megvédjék olyantól tudom, aki már szintén volt börtönben.

monalisa1 # 2006.02.17. 01:47

Mivel "odabent" szerencsémre még nem kellett lennem - és remélve nem is fog kelleni -, de gondolom a cigi és a kávé mint "börtönvaluta" bizonyos szolgáltatások ill. a kényelem MEGVÁSÁRLÁSÁRA kellhet. Tehát tisztább mosott csereruha ill. ágynemű, még egy mérő kanál leves ill. főzelék, aztán elhelyezés egy "jobb" cellában, netán munkahely, séta, fürdés stb., stb. extra lehetősége - ilyesmikre. A felügyeletnek "hálapénz" gyanánt.

Valamint az egyes agresszív cellatársak leszerelésére is jól jöhet esetenként némi "haveri" juttatás...

Mondom nem tudom, a fentieket csak esetenként egy-egy ujságcíkkből olvasom ki.

Ha valaki már jónéhány évet ül odabent, a börtön hierarchiában több-kevesebb rangja juthatot a rabtársak közt, így hát "a" király kegyeit is csak meg kell valamivel váltani...
(Kávé, cigi, csomagból megkínálás stb.)

Szecsike # 2006.02.17. 16:21

monalilsa

köszi a gondolatokat!
Nekem is valami hasonló elképzeléseim vannak róla, de nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni! :)))

monalisa1 # 2006.02.17. 16:48

Bármennyire is aggódsz a Társadért - és látjuk maximális a hozzáállásod, dicséret is érte -, neked most elsősorban a pici babádra kell fókuszálnod! És természetesen magadra.

Közvetve közvetlenül két ember függ jelen idő szerint tőled.

Jó egészséget!
Mindhármótoknak.

Az idő csak halad = letelik majd...

vendég # 2006.02.17. 17:36

Véleményem szerint nem a "mitugrálsz"státusz számít,hanem inkább KI AZ ERÕSEBB JELLEM?,s KI A GYENGÉBB?esetleg..
fciskával egyezően én is csak azt tudom,hogy ez a cigi+kv dolog NINCS!(Legalábbis a Venyige u.-i intézményben.)
az illető személy elmondása szerint csomag érkezésnél osztozik a zárkában lévőkkel,de NINCS terror vagy ilyesmi.Osztozik,de csak ha szükséges,pl.ha valakinek valamilye épp elfogyott akkor ad neki szívesen!Nagyon sokat számít a fogvatartott ÉLETKORA,FIZIKAI ÁLLAPOTA,INTELLIGENCIÁJA,s álltalában kompletten MINDEN!Amilyen ő maga,úgy viszonyulnak hozzá a társak és az őrök is!Azt rögtön látni,hogy ki a problémás?és ki a normál kultúrember?!
Ez a "börtönvaluta"duma,ne haragudj monalisa1,de... 2006-ban nem aktuális hálistennek!:)
Tudomásom szerint beküldhető akár egy komplett ágyneműgarnitúra is ha valkinek épp arra van szüksége,és ha koszos,haza lehet küldeni!Igaz utánvéttel,de a hozzátartozó szépen átveszi,kimossa,és visszaküldi!Nem mondom,hogy olcsó,de megoldható ez a kérdés is!

Szecsike # 2006.02.18. 07:56

monalisa,

A pici babán 17 hónapos és van még egy 6 és féléves kisfiam is. Tehát három ember függ most tőlem.
Az egészség az viszont jól jönne, ugyanis szilveszterkor életveszélyes állapotban, teljesen kivérezve szállitottak a kórházba méhenkivüli terhességgel. Állitólag ha egy fél órával később megyek, már nem nem éltem volna túl.
Szerencsére sikerült ugyan az életemet megmenteni, de azóta is vészes vérszegénységben "szenvedek", ami sajnos nagyfokú fáradékonysággal jár.
Szóval az élet nem könnyű! - dehát senki sem mondta, hogy az!!!

Az idő valóban halad ugyan, de mégis borzasztóan soknak tartom azt a három évet, ráadásul nem is érzem jogosnak az itéletet.
Főleg ha még hozzáteszem, hogy ugyanennek az ügynek a kapcsán engem is elitéltek és én is csak akkor tudok perújitást kérni, ha már a páromé megvolt.
Márpedig magamat egyáltalán nem érézem hibásnak semmilyen téren.

Szecsike # 2006.02.18. 08:02

Vendég,

terorról én sem beszéltem. A párom is valószinü azt "kinálja meg" a csomagból, akit Õ úgy érez.
Viszont abban biztos vagyok, hogy ez a rengeteg cigi és kávé nem a saját használatára kell.
Elképzelhető, hogyí védelmet vásárol érte, elképzelhető, hogy jobb bánásmódot. - sajnos nem tudom.
Nem tudom miért mondod, hogy nem létezik a "börtönvaluta?"
Pedig ez tuti, hogy igy van. Ezt olyantól is tudom aki bent volt és tapasztalom a mi esetünkből is.
Mindegy, hogy mit vásárol a párom a kávén, cigin, de azzal fizet, márpedig ezzel fizetőeszköznek nevezhető, nem?
Sajnos az én párom soha, sehol nem hunyászkodott meg. és ha ebből odabent problémái vannak, azt is elhiszem.
Viszont ez ellen nem tudok semmit tenni, ő márcsak ilyen. De hogyan is várhatnám el tőle, hogy odabent "megalázkodjon" amikor még a légiót is megjárta.
Szóval nem az a csendes tipus sajnos.

vendég # 2006.02.18. 08:28

bizonyára úgy van ahogy mondod...
Meghunyázkodás és ésszel való alkalmazkodás között baromi nagy különbség van ám!

Szecsike # 2006.02.18. 08:46

Persze hogy van!!!
De sajnos én nem tudom, hogy ki mit csinál odaben?
Lehet a párom is ésszel alkalmazkodik, de az is lehet, hogy túljátsza a fejét! /remélem nem/ :))))
Sajna nem tudom. :(((
Jó lenne látni!

monalisa1 # 2006.02.18. 10:20

Ha egy kétgyerekes anyukának még a saját egészségségére is megkülönböztetett figyelemmel kell lennie - egyéb más problémák mellett - bizony nem lehet könnyű. Hamarosan itt a tavasz, többet lehetsz a gyerekekkel a szabadban., a napfény neked is hasznos lesz!

Sok májat: csírke, pujka, esetleg dsiznómáj, ezek vérképzők.

Valamint gyógynövényesből és/vagy gógyszertárból megfelelő erősítő gyógyteák, mellé étrendkiegészítő "vas" tabletták.

Persze sajnos mindez többletkiadás...

Jó egészséget!

kores # 2006.02.19. 17:28

Verndég!
Némi kiegészités az ismereteidhez.
valóban a csomagot a zárkában osztják,de elötte fennhangon odibálják a neveket hogy ki készüljön táskával a csomagosztohelységbe,de
a bent levőknek általában sajna semmijük sincs,igy neked ,mint reeendes testvérnek illik megosztani a cuccaid a többiekkel.Én az Én esetemet meg amit láttam tudom csak mesélni.a rabtársaknak ha tudtak küldtek cigit kávét vagy még azt sem,igy a tusfürdőt meg szappant meg kaját meg ugy cuzámen mindent illett megosztani.

kores # 2006.02.19. 17:29

én még egyedül csak csak ellettem volna valahogy a szerény mennyiségü cuccal ami a sulykorlát miatt befér de négy embernek már szinte semmi.

vendég # 2006.02.20. 09:05

kores!
Igen,igen tudom!
Állítólag akikkel egy helyiségben van az illető,mindenki kap rendszeresen csomagot!Épp a napokban mondta,hogy tusfürdőt/fogkrémet ne küldjek,mert van bőven.:)
Bár nem tudom,mert ez az igazi vicc -ami a FÜRDÉST illeti-:
Áttért ARAB-kajára,s ha ARAB...akkor JÁR A HETI 2x-i FÜRDÉS is!!!:)Annyi az eltérés,hogy nem szerepel SERTÉSHÚS a menüben!Tehát nem eszik SERTÉST,viszont így biztosítva van a heti 2x 15perc ZUHANY!
Ez a legújabb fejlemény...VICCES NEM???!
Szóval a MAGYAR legyen szutykos a saját hazájában,de az ARAB tisztálkodhat sűrűbben!:)Hogy tudják ezt kitalálni,nem értem...

obsitos # 2006.02.20. 15:08

Teá, kávé, cigi "töményre" főzve akár mint egy kábítószer...

Ezt a civil életben is tudják az emberek.

obsitos # 2006.02.20. 15:29

Én csak onnan az ismeretet, hogy a természeti népek egynémely falevél stb. sűrű főzete után "búdulgatni" szoktak...

obsitos # 2006.02.20. 15:37

És természetesen NEM AZT mondom, hogy az intézetben bárki is valami hasonlóként járna el, nem, hanem hogy jól eshet egy csésze tea, kávé, vagy egy "nyugi" cigi - ilyesmire kellhet - a haverokkal. És ezért lehet a szokásosnál esetleg nagyobb mennyiség kérése kintről.

Szecsike # 2006.02.20. 18:26

monalisa

Köszönöm neked a tanácsokat, természetesen próbálom magamat gyógykezelni.
Szedem a Ferrograd-ot, ez állitólag a vashiányra van és természetesen még más vitaminokat is, melyeket a pénztárcám is elbir.
Muszály felépülnöm, különben nem ér az egész semmit.

Vendég,

érdekes ez az Arab kaja. Még nem is hallottam róla. Majd megkérdezem apát is! :)))

fciska,

már többször megkérdeztem a páromat, hogy minek-kinek a cigi és a kávé, de folyton más választ kapok. Volt, hogy azt mondta, hogy neki, volt, hogy azt, hogy nem neki. Aztán azt is mondta már, hogy tartozik vele.
Hogy minek? kinek? miért? sajnos fogalmam sincs.
De én is borzasztóan kiváncsi vagyok rá.

Múlt héten küldtem a páromnak egy "tisztasági" csomagot. Persze volt benne bőven cigi, kávé, úgyhogy a csomag 8.5 kg. volt.
Tudja valaki, hogy megkaphatta-e ezt?
Vagy mi történik ilyenkor ha 5 kg fölött van?
KIveszik belőle a felesleget?
Egyébként mind "küldhető" dolog volt.

vendég # 2006.02.20. 20:16

nem akarlak elkeseríteni de az én tapasztalatom szerint és hallomásom szerint is,a 7kg.-os csomi amiben 5kg.kaja+2kg.tisztasági lehet szóval az össz.7kg.-ot ha akár 10dkg.is meghaladja...VISSZAKÜLDIK felbontás nélkül!!!UTÁNVÉTTEL TERMÉSZETESEN!
van úgy,hogy megdumálom a postán,ha esetleg csak 20dkg.val pakolok többet,hogy ugyan...írja már rá,hogy 7kg.és slussz!:)Ez bejött ezidáig,mert ott nem mérik át!
9kg.-ról pakoltam vissza eleinte,de ma már totál jól összetudom szedni a hetet!:)
Visszafogják küldeni a csomagodat szerintem!

vendég # 2006.02.20. 20:19

arról nem beszélve,hogy TISZTASÁGIBAN nem lehet kv,cigi...!

  • szerintem-

Múltkor egy szar TÁRSASJÁTÉKOT kb.3x adtam fel,és vettem vissza utánvéttel...különféle okok miatt!Végül negyedszerre a rendeshavi csomiban bevették!Úgyhogy ez a kis ide/oda posta kb.5E.Ft.ba került nekem csak ebben az egy esetben!

Szecsike # 2006.02.20. 20:50

pedig elkeseritettél. :(((
Nekem ez volt az első tisztasági csomag amit küldtem amióta bevitték. Szóval eddig nem volt még törölközője, tusfürdője.........sem. Szóval semmije.
Aztán mire mindent összeszedtem, + 40 doboz cigi, 10 cs. kávé, 2 bacon szalonna - ez már igazán nem volt sok kg.
A többi mind tisztasági.
Szóval azt mondod visszaküldik?
A neten olvastam, hogy nem lehet több 5 kg-nál, kivéve ha tisztasági, de felső határt nem emlitett.
Azért én reménykedem. - hátha.