Heti 1x - i FÜRDÉS! Nevelőhatással természetesen...


Szecsike # 2006.03.01. 15:52

hát mivel elvették a telefont remélem már mégegy nem kerül a kezébe. Most már valóban azért szoritok, hogy ne legyen ebből sem baja.
Sajnos azonban nem én mondom meg neki, hogy mit tegyen és mit ne!
Nekem az lenne a legjobb ha pénzre se lenne szüksége, de sajnos van.

  • és méginkább sajnos, hogy nem mondja el a dolgokat. :(((

Abban viszont igazad van, hogy csak az a titok amiről csak egy ember tud. - és ez a kinti világra is érvényes.

vendég # 2006.03.02. 08:59

Beszélőt NEM hallgatnak le,hacsak az nem számít annak,hogy a terem közepén 1-2en církálnak míg folyik a csevely...
Telefont sem minden 1es esetben,csak ha kifejezetten rávannak valakire állva!
Levelekre ugyanez vonatkozik,tehát NEM minden esetben olvasnak el mindent Á-tól B-ig!Attól függ gondolom,hogy KI?MILYEN elbírálás alá esik és mennyire ítélik veszélyesnek az illetőt!
Ez a telefondolog tök baromság,aki használja a mobilt..megérdemli,ha megbukik,mert kockáztat feleslegesen!Nem igaz,hogy nem "elég" az a heti 3alk.a kapcsolattartásra szerintem!
Kp-t sem érdemes kockáztatni!Szerintem.

Szecsike # 2006.03.02. 09:44

fciska

én is kiváncsi lennék rá, hogy mit jelent az, hogy "számonkérték a beszélgetést"?
Szerintem is csak próbaszerüen olvassák el a leveleket, vagyis nem hiszem hogy valaki (valakik) minden egyes levelet végigolvasnának! Persze ha valakit fokozotabban figyelnek, akkor elképzelhető. Az is lehet, hogy az előzetesek ebből a szempontból szigorúbb feltételek között vannak. Persze ez is valószinü minden intézményben más és más.
A kiváncsiság engem sem hagy nyugodni, de attól sokkal fontosabb dolgok miatt izgulok most, mint a plüssök sorsa!? - sajnos.

Szecsike # 2006.03.02. 09:49

vendég

szerintem sem hallgatják le a beszélőket, különösképpen, hogy nálunk még az az 1-2
smasszer sem cirkál a terem közepén.
Szóval egy lélek sem volt a teremben. A terem előtt viszont volt egy előszobaszerüség és két nő ott cigizett végig.
Meg a kislányommal játszadoztak. :)))

A telefonnal, kp. val kapcsolatban:
Hogy a pénz minek kell, sajnos valóban nem tudom, de biztos nem azért kérte, hogy betegye a takarékba. Valószinü ugyanolyan szüksége volt rá mint a cigire, kávéra.
Hogy a beszélőkből, telefonokból pedig kinek mi az elég azt, mindenki saját maga érzi. Nekem meg a gyerekeknek az lenne az elég ha apa állandóan itt lenne velünk.
Nem szeretném ha legközelebb mikor a kicsi lányom meglátja az apját sirva fakadjon, mert idegen neki. :((((
Kockáztatni pedig kint is kockáztattak, hiszen akkor nem is lennének ott. :(((

vendég # 2006.03.02. 10:47

Tudomásom szerint itt Bp-n legalábbis az előzetesnek ezen formálya,miszerint a zárka 0-24h-ig ZÁRVA,csomag havi 1alk,stb.......más helyen a letöltősöknél..FEGYHÁZ minősítésnek felel meg!
Bár épp most kaptam az infót,hogy a továbbiakban konditerem heti 1h engedélyezve lett a mai napon!:)sz.nap alkalmából!:)
Úgyhogy gondolom,mint ált.ban minden azért itt is POFÁRA mennek a dolgok!-hálistennek!-:)

Szecsike # 2006.03.02. 12:53

Most van a szülinapja az ismerősödnek?
Isten éltesse! - gondolom nem öröm ilyen körülmények között tartani. :(((
És ez alkalomból megengedték neki a konditermet?
Ez viszont azért jó hir!
Használja ki! :)))

Az viszont elég durva, hogy valaki aki előzetesben van /még csak nincs is bizonyitva a bünössége/ és máris fegyház minősétésnek megfelelő szabályok között tartják! - ez nemigazán való szerintem.

Én szülinap alkalmából egyébként majd hazalátogatási engedély fogok kérni.
Kilenc nap van a kisfiam és az apja szülinapja között. Ez jó kis meglepi lenne mindenkinek.
Csak fogalmam sincs, hogy én kérhetném-e, és ha igen, akkor kitől kellene?
Te tudsz valamit ilyenekről?
Vagy valaki????

kores # 2006.03.02. 15:42

Ha előzetesben van,akkor nagyon különleges indoknak kell lennie,hogy kiengedjék,pl temetés de oda is kisérettel.

Szecsike # 2006.03.02. 16:08

Szia kores!

Õ nem előzetesben van. December óta van bent, a szülinap pedig juniusban lesz.
Akkor lesz esélye már, hogy haza engedjék?

Egyébként a temetéses dolog is érdekelne.
A nagymamája ugyanis 87 éves. Csak azért imádkozom, hogy ne halljon meg addig amig az unokája bent van. Tiszta ciki lenne ha bilincsben hoznák a temetésre. (inkább el se jönne szerintem)

vendég # 2006.03.02. 18:37

Lenne nézés a temetésen az biztos!:):(

Szecsike # 2006.03.02. 18:53

nem hiszem, hogy csodálkoznának, hiszen az egy falu és mindenki tudja, hogy bent van. :((((

Szecsike # 2006.03.02. 19:04

mármint ahol anyósomék naknak.
Na de akkoris.
Vagy annál inkább!

kores # 2006.03.02. 20:04

Más dolog tudni valakiröl,hogy bent van,ls más látni bilincsbe verve.
Ha hat honapot eltöltött böriben uténa lehet jogilag alapja,hogy eltávozzon

Szecsike # 2006.03.02. 20:11

tényleg más dolog.
Ezért is mondom, hogy ha úgy lenne, inkább el sem jöjjön. :(((

Mi az, hogy elvileg?
Nem engednek mindenkit haza időközönként?
Én is kérvényezheten, hogy kiengedjék?
Vagy csak neki lehet?

kores # 2006.03.03. 09:28

Baracskán voltam letöltös,a nagyapámat infarktussal vitte a rohamkocsi,gyorspostával kuldték be a leleteit,hgy engedjenek ki egy azaz egy napra hogy meglátogassan nehogy ugy menjen el,hogy nem beszéltunk.
Nekem ekkor a buntimbl három azaz három hetem volt hátra
Nem engedtek el,mondván ugyis féllábbal már kint vagyok majd meglátogatom akkor.
Hát ez a magyar BV.

Szecsike # 2006.03.03. 15:40

fciska

azért nem vagyok biztos benne, hogy bilincsben kellene lenniük a temetésen. Valószinü, hogy őriznék őket, de szerintem a bilincset tuti le vennék róluk.
A szállitásról pedig azt mondta az "ügyvéd barátom", hogy szerinte ez méltányossági alapon megy, nem hiszi, hogy fizetni kellene érte.

kores

Túlélte a nagyapád? Remélem azért még tudtál vele találkozni.
A BV-től viszont nagy szemétség volt, hogy nem engedtek el. Főleg hogy már csak három heted volt hátra. :(((

vendég # 2006.03.03. 17:52

Baracska elég durva...nem?

Szecsike # 2006.03.03. 19:24

Ma kaptam levelet a páromtól.
Azt irja, hogy azokkal a dolgokkal, melyeket kér tőlem, bent üzletel.
Persze a részleteket nem irta, de gondolom nem is irhatja meg.
Igaz ma az "ügyvédünknek" irta a levelemet, elvileg bármit irhatott volna benne. Úgy néz ki nem akarta.
Viszont a 22-es csapdájába" estünk.
Azt irja, hogy a benti orvos is megvizsgálata és ő is a mütét mellett döntött és azt mondta, hogy csak kint lehet megmütni. /persze, hogy bent nincs ortopédia/. Viszont azt irja, hogy kérjek az orvosától időpontot a mütétre.
Az orvos viszont azt mondja, hogy addig amig meg nem vizsgálja, hogy milyen állapotban van, addig nem tudja kiirni mütétre. Sőt a tavaly áprilisi protézist is szeretné megröntgenezni.
Szóval igy nem haladunk egyről a kettőre. Ha nincs időpont nem engedik ki, ha pedig nem jön ki, akkor nincs időpont.
Jó mi?

kores # 2006.03.03. 19:41

nem gond ,kérni kell a dokitol egy idöpontot ,és értesiteni a BV-t,a vizsgálatrol.Kisérettel oda fogják vinni a dokihoz aki megvizsgálja,kijelöli a mutét idöpontját,ekor a BV lekuldi tökölre ott a doki rábolint ,
akkor visszahozzák a helyáre és az adott idöpontra kiviszik a korházba és felváltva örzik,de csak addig amig szállithato állapotba nem lesz és már szaladnak is vele Tökölre.ha nem sok ideje van már neki a szabadulásig akkor nem javaslom a procedurát.
nekem a gerincemet kellett volna operálni alkezdtuk a folymatot de azztán jobbnak láttuk a szabadulás utánra hagyni a dolgot.
A nagyapám meghalt sikerult beszélnem vele,de ez nem a BV-n mult

Szecsike # 2006.03.03. 20:04

kores,

az eleje stimmel annak amit irsz. Kérek egy időpontot a dokitól a vizsgálatra, aztán lehozzák.
Viszont ha nem kapja meg a három hónap felfüggesztést a büntetés végrehajtásából, akkor ő sem fogja megmüttetni magát.
Neki még sok van hátra, ugyanis ő még csak most kezdte.
Egyébként eredetileg is Tökölön van.
Most látok egy kicsi esély a három hónapra, ugyanis "lett egy ismerős" a BV parancsnokságon.

vendég # 2006.03.03. 20:07

Szerintem azt 1percig se dédelgesd gondolatilag Szecsike,hogy az esetleges műtét kapcsán a Párod haza ugrik!Ugyhogy ha ezen indíttatású a műtét,akkor vessétek el,mert NEM FOGJÁK KIENGEDNI sajnos hidd el!

vendég # 2006.03.03. 20:09

Hacsaknem...ÉLETMENTÕ MÛTÉTRÕL lenne szó...akkor megértem,de egyébként toljátok el a büntetés utáni időre!-szerintem-

Szecsike # 2006.03.03. 21:21

Hát pedig én pont ezt dédelgettem.
A három hónap ugyanis nem a kórházi tartózkodásra vonatkozna. Tehát a kórházi napok után itthon lehet, hisz a kórház csak 10 nap.
A BV parancsok pedig engedélyezhet 3 hónapot különleges esetekben. Hogy aztán ez mennyire különleges eset, majd meglátjuk.
A mütét viszont nagyon szükségszerü- sajnos.
Nem életmentő ugyan, de a doki szerint ha nem mütteti meg magát időben, akkor tolókocsiba kerülhet. :(((

Szóval ezt nem szeretnék. Azért még elég picik a gyerekek, akiknek szükségük van az apjukra.
Az ismerős ügyvéd pedig tud segiteni abban, hogy beleegyezzen a BV parancsnok.
Úgyhogy én mégis reménykedem.

Szecsike # 2006.03.04. 16:02

hát nem tudom.
Remélem nem jutunk oda, hogy ilyen ügyben kell döntenünk.

kores # 2006.03.04. 16:23

az ilyen szállitásokért a BV pénzt számol fel,vagyis levonja az elitélt számlájábol.Ha tudsz kavarni akkor látok esélyt hogy kiengedjék az egséz ország korrupt ez alol BV se kivétel.
Pénzért bármit elintéznek.
Sok sikert.

Szecsike # 2006.03.04. 18:57

kores

köszi szépen.
Pénzről szó sem volt. (legalábbis eddig)
Az orvosnak kellene fizetnem, hogy adjon egy időpontot, mert úgy néz ki, hogy anélkül nem megy.
Viszont az engedély nem pénzért lenne. Legalábbis az ismerősöm nem mondta, hogy fizetnem kellene érte.
Úgy kezdödött, hogy mondta, hogy van neki a BV parancsnoknágon ismerőse és ha majd letelik a hat hónap (és közben nem történik semmi) akkor azt el tudja intézni majd, hogy a páromat hazaengedjék látogatóba.
Én pedig mondtam, hogy inkább a 3 hónapot intézze el.
Azt mondta, hogy akkor válasszak, mert csak az egyiket tudja elintézni, de ő is fontosabbnak látta a 3 hónapot.
Szóval el szivesség lenne. - remélem
De tényleg korrupt az egész ország.