Állampuszta


ildi25 # 2010.07.07. 16:31

sziasztok!

érdeklődnek ki tudna nekem segíteni az én párom egy hónapja van bent hogyan és mi módon lehet kedvezményeket kérni? előre is köszönöm ildi25

gubanc # 2010.06.18. 07:30

nagy s,

Ha még esetleg van a tarsolyodban néhány hasonlóan bölcs és méyen szántó gondolat, akkor azt másokkal oszd meg kérlek.
Kösz.

nagy s # 2010.06.17. 18:39

Nem kell bűnözni.

gubanc # 2010.06.17. 10:30

Szia Zsuzsa21,
Úgy látom ketten vagyunk itt egyelőre. Te tudsz valamit a párodról? Hogy milyen ott? Hosszú idő volt a telefonálást, kapcsolattartóit elintézni? Állítólag, ha még nincs elintézve a kapcsolattartói papír, akkor még a leveleket is visszafordítják. Erről tudsz valamit?
A büntetés félbeszakításáról mintha láttam volna valami papírt a BVOP honlapján. Ha gondolod, megnézem neked.
Üdv,
Gubanc

gubanc # 2010.06.16. 09:15

Kedves Fórumozók!

Ez a topik régen áll, de sajnos nekem most lenne szükségem információra az állampusztai bv-ről. Unokaöcsém került oda...
Bármilyen infó jól jönne az ottani szabályokról, nevelőkről, körülményekről, mert egyelőre semmit sem tudok. Hogyan,mikor lehet telefonálni, mennyi idő amíg csomagot lehet küldeni, ki írhat neki levelet, ilyenek.Mivel tudjuk kintről segíteni...
Lehet persze,hogy 2006 óta semmi sem változott, de hálás lennék, ha tudnátok segíteni.
Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

zsuzsa21 # 2010.05.05. 07:22

Sziasztok!

A Páro Állampusztán van már 3.hónapja és probálok 30 napos büntetés félbeszakitást kérni neki a házat meg kellene csinálni novemberbeszabadulna de akkor már nem lehet csinálni ha tudtok segítsetek mik a kilátásaim?

Nelcsi # 2007.02.05. 10:45

Sziasztok! A párom Állampusztán a börtön újságban olvasta,h ebben az évben lesznek kedvezmények.Sajnos az nem volt benne az újságban,h kikre vonatkozik,és pontosan mikor lesz,stb.Ha valaki hallott erről,kérem írjon.Köszönöm.

vilmos # 2006.12.18. 17:15

sziasztok

Sajnos elutasították a fogházkérelmünket.
Indok nincs. Nagyon elvagyok keseredve nem tudom, hogy mikor adhatjuk be újra. Van valami ötletetek milyen indokkal adhatnánk be újra? És a börtönben is lehet kedvezményeket kapni vagy csak a fogházban?

köszi a segítséget

Vilmos

szklári # 2006.11.21. 18:54

a fogházasitásnál figyelembe veszik a büntetés időszaka alatta szerzett dicséreteket, fenyítéseket. Figyelembe veszik amagatartást, kapcsolattartást és minden olyan dolgot, amelyet a bent töltött idő alatt tett az elítélt. Egyébként a büntetés idejének felét kell letölteni, akkor seikeres lehet a kérelem.

Babi27 # 2006.11.13. 14:11

Szia Krisztacsk
Kültem e-mailt.

krisztacsk # 2006.11.13. 12:55

Sziasztok!
Először is szeretném megköszönni az eddigi segítségeteket!!! Most azt szeretném megtudni hogy a fogházasítást hogy lehet kérni,meg van-e szabva hogy menyi idő után kérhető és milyen szempontok alapján bírálják el a kérelmet??
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat sokat segítet!!
Kriszta

gkriszta # 2006.11.11. 11:40

Szia!
Úgy tudom 2 felnött és 2 kiskorú gyermek mehet be egyszerre,feltéve ha kapcsolat tarónak meg vannak jelölve és a meghívón szerepel a nevük.Személyi illetve diák igazolvány vagy taj kártya kell az igazoláshoz.Gyermeknek is.

krisztacsk # 2006.11.11. 09:32

Sziasztok!
Azt szeretném még megkérdezni,hogy a beszélő csak egy ember mehet vagy mehet kettő is egyszerre???
köszönöm szépen az eddigi segítségeteket!!
Kriszta

Nelcsi # 2006.11.09. 15:50

Sziasztok.
En ugy tudom,legalàbbis àllampusztàn,5 perc a telefonra engedèlyezett ido,egy hèten,tobb alkalommal,ès havonta egyszer màsfèl ora a làtogatàs.Egyèbkènt jol el van dugva az intèzmèny,èn volt,h sok utazàs utàn(kocsival)SE talàltam meg.Ez van.sziasztok,mindenkinek szèp napot!

gkriszta # 2006.11.09. 06:33

Szia!
A kapcsolatfelvételhez el kell intéznie bent egy két dolgot,Beoszják melyik intézményben lesz kb egy két hét, elszállítják oda, felvennie téged kapcsolat tartónak.Ezután írhat levelet,feltéve ha vitt bélyeget meg ami kell hozzá,mert bent is tud venni de csak egy hónapban egyszer kétszer.A telefon még hosszadalmasabb de ha már megjött az engedély akkor intézménytől függően és persze besorolástól /pl dolgozik -e/ telefonálhat hetente töbször is általában 10 percet egy alkalommal.beszélő havi egy óra.Õ fog majd kiküldeni rá meghívót.A fogházasítás nem azt jelenti hogy hazajöhet!!és csak a fele idő letelte után kérheti azt hiszem és nem alanyi jogon jár !Csak ha addig kifogástalan a benti magatartása,akkor adható.Ennek legnagyobb elönye,hogy a kedvezmény évi 4 hónapra nő.

krisztacsk # 2006.11.08. 12:14

sziasztok!
az én párom most ment be és még semmit se tudok róla.ügyvédünk nekünk is már a harmadik....,na mindegy.de ahogy olvasom az irásaitokat szerintem ti többet tudtok nekem segíteni mint az ügyvéd ur!
én azt szeretném megtudni hogy ha valakit lefogházasítanak akkor ugye hazajöhet,de a kedvezmyény ugyanannyi mint ha börtönbe lenne?és ti mikor tudtatok meg elöször róla valamit,mert mostmár eltelik egy hét més még semmit se tudunk.első levél/telefon mikor volt nektek??
köszönöm szépen a segitségeteket!!!

nomi # 2006.11.06. 21:44

Sziasztok!!

Babi ! Megtennéd, hogy küldessz nekem is egy mailt a fogházasítással kapcsolatban??

Egy próbát mindenképp megér!

Előre is köszönöm!!!

vilmos # 2006.11.05. 19:30

szia,
köszönöm megkaptam és még aznap megírtam majd elvittem az ügyvédhez, aláírta lepecsételte és mondta :"ez jó" aztán feladtam, nem telt bele 1 hét és már történt reakció, a hozzátartozómat behívták elbeszélgetésre. Csak egy valami van amit nem tudom jól csináltam-e, ugyanis a kérelembe nem írtam bele, hogy konkrétan melyik intézetbe kérjük az átszállítást. Most azon gondolkodom, mi van ha áthelyezik de valahová nagyon messze és nem oda ahová szerettük volna? Abban a levélben amit küldtél szintén nem volt megnevezve konkrétan intézmény, ezért nem írtam bele én sem. Szerinted várjak még történik valami, vagy írjak újabb levelet megjelölve az intézményt?

Babi27 # 2006.10.13. 08:26

Szia Vilmos

Kültem e-mailt.

vilmos # 2006.10.12. 18:06

Sziasztok,

Én is fogházasítási kérelmet szeretnék beadni. És utána az EVSZ-t. Sajnos az ügyvédekkel én is így jártam már a 3.-on vagyok túl eddig csak fizettem de semmi nem történt. Tudnátok segíteni abban, hogy a kérelemben minek kell szepelnie ahhoz, hogy elfogadják?
Köszönöm a segítséget előre is.

Babi27 # 2006.09.27. 10:12

A BV bíró elfogadja" ha eljutunk odáig" akkor, ha jól tudom a drágámnak, kell kérvényezni, hogy azon a hétvégén haza akar jönni, de ezek után még a nevelő elutasíthatja, a kérelmet? Egyébként azt hallottam, hogy rengeteg munkája van a BV bírónak, és nem biztos, hogy 3 hét alatt meghallgatják.

Lorcsi # 2006.09.27. 09:19

Sajnálom!
De arra semmit ne adjatok amit a nevelő mond. Mondtam neked, hogy az én páromnak is elutasította a BV intézet mégis megkapta a BV bírótól.akkor 2 héten belül kiderül. Mondtam neked, hogy vigyázz az ügyvédekre!!!
Azért hátha ... bízom benne

Babi27 # 2006.09.27. 07:24

Szia Lorcsi

Sajnos nem tudunk még semmit:

Az első kérelmet az ügyvéd elrontotta, mert nem írt rá dátumot mikor fog a páromnak letelni a 3 hónap. Tanácsoltad nekem adjuk be még egyszer a kérelmet. Elmentem az ügyvédhez megbeszéltük hogy ismét elküldi. Eltelt egy hónap és én kezdtem gyanakodni, hogy elküldte-e az ügyvéd a kérelmet. Fel hívtam Állampusztát, és ott közölték ők nem kaptak semmit. Így sajnos a gyanúm beigazolódott. Elmentem az ügyvédhez elkértem tőle a papírokat, és még aznap elpostáztam Állampusztára. Mind ez ma egy hete történt. Azóta már a nevelő is szolt a páromnak, hogy beérkezett a kérelem. De ő azt mondta a drágámnak, ne is álmodjon róla, hogy nov. 22-ig ki fog innen menni. Sajnos úgy látszik mindenki keresztbe, akar nekünk tenni. Én úgy érzem mindent meg próbáltam, de ez sem volt elég. 56 nap van még hátra, nem tudom, történi fog-e addig valami. Azért még reménykedem.

Lorcsi # 2006.09.26. 14:44

Szia Babi!
Mi újság?
RÉg hallottam rólad:-)

briga # 2006.09.20. 11:24

Köszönöm megkaptam, irtam is vissza.