Jogállamiság válságban?


Anthony # 2007.05.25. 17:22

Mi a véleményetek, nálunk a jogállamiság válságban van-e, itt gondolok a rendőrség, itélkezés, közigazgatás helyzetére stb. Külön várom kedves barátom, the big cat méllyelszántó, de bizonyára elég egyéni véleményét.

Dr.Attika # 2007.05.27. 12:48

Nincs válságban csak végre komolyan kellene venni a hatóságot képviselő állampolgárok és a "magukat képviselő" állampolgárok részéről. A jogállamiságot biztosító jogszabály halamaz "írva vagyon". Mostmár csak be kellene tartani azokat.

kerezsike # 2007.05.28. 13:05

„…írva vagyon", de sem a politikai „elit”, sem a gazdasági „elit”, sem a média „elit”, sem az ÁLLAM nem tartja be:( Akkor milyen mintát kövessen az egyszerű állampolgár?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.28. 13:47

Cry, Baby, cry...

Legislator # 2007.05.28. 15:59

Magyarországon a jogállamiság a derűlátók szerint látszat, a borúlátók szerint önbecsapás. A magyar jogállam úgy viszonyul a valódi jogállamhoz, mint a félanalfabéta a minden vizsgán sikerrel átment konfuciánus kínai írástudóhoz, aki járatos a klasszikus könyvekben. Milyen jogállam az, amely az ügyészi törvényességi felügyeletet el akarja törölni, és civil maszlagokkal jönnek egyes politikus gazemberek elő ez ügyben. Az állampolgári jogok biztosa alkalmatlan ugyanis ennek kiváltására. Ez egy példa volt a tucatnyiból.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.28. 16:08

Rossz hangulatban vagy, Mester... :)

Dr.Attika # 2007.05.28. 18:57

Legislator!
A törvényességi felügyeletet akár el is lehet törölni, mert nem működik. Én magam közigazgatási ügyekben az elmúlt három évben 12 alkalommal folyamodtam ilyen ügyben az ügyészséghez és mindannyiszor "elhajtottak". Jártál már ilyen ügyészi irodában? Úgy 3x4 méteres, tele aktával . Velük beszélgetve az látszik, hogy akarat nélküli bábúk.Nyilvánvalóan, vádemelésre alkalmatlan vádiratot támogatniuk kell elvtelenül több hónapon keresztül. A tárgyaláson szemrebbenés nélkül "jogi hülyeséget beszélnek".
Ez a mi jogállamunk.

Legislator # 2007.05.28. 19:16

Nos, a Fővárosi Főügyészség gyakorlatát volt alkalmam kétszer is (1,5+3 hónapig) tanulmányozni. Nem tudom, hogy másutt mi a helyzet, de én nagyon elégedett voltam és vagyok. Inkább rájuk bíznám a törvényességet, mint ombuccmanókra, meg a kigkollégiumra.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.05.28. 19:17

Kedves KBS!

Frontos az idő, nem vagyok topon. Te hogy vagy?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.05.28. 19:18

Vagy jöjjön a rendőrség feletti "civil kontroll"?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.05.28. 19:20

Ezzel az erővel a magánjogi, a BV. feletti ügyészi törvényességi felügyeletet is el lehetne törölni...


Sunshine after the rain.

kerezsike # 2007.05.28. 19:41

BV=Börtön???

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.28. 20:01

OFF
Köszönöm, Mester, engem a hidegfron élénkít. Egyébként is fel vagyok dobva egy-két hete.
ON

Legislator # 2007.05.29. 16:49

KBS: köszönöm, napközben élénk vagyok magam is, estére azonban elpilledek, aludni éjszaka ellenben nem tudok.
Kerezsike: a BV. büntetés-végrehajtást jelent.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.05.29. 16:50

KBS, van a feldobódottságnak valamely különös oka?


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.29. 18:26

OFF
Talán az utolsó záróvizsga sikeres abszolválása. :)

Mesterem, nem akarok huhogni, de az, hogy este a fáradtság ellenére sem tudsz elaludni, reggel viszont az Istennek sem tudsz felkelni, elég jellegzetes depressziós tünet.
ON

Legislator # 2007.05.30. 15:38

Grat. Lehet, hogy depresszió... Inkább csak sokat dolgozom, keveset pihenek, nagy a nyomás... De innen ismerős az imamalom: "om, mani padme, hum":-))).


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2007.05.30. 15:47

Legislator! Lefekvés előtt igyál sört, ahogy a Tanú c. filmben Pelikán elvtárs ajánlja Virág elvtársnak. Jobb most nem jut eszembe.

Cyrano # 2007.10.01. 18:53

Bocsámat, hogy a T. Szakmabeliek csevegését megszakítom, de a topik témájával kapcsolatban kérdezném, mi a jog válsága, ha nem az, amikor a jogalkotók/képviselők következmény nélkül megszeghetik az általuk hozott jogszabáűlyokat, míg nekünk "mezeieknek" nincs kibúvó a felelősségrevonás alól ?
Indokolható lehet -e ilyenkor az "ellenállás"/önvédelem okán történő állampolgári engedetlenség ?
Továbbá ,van -e joga bárkinek az általunk alkotmányos jogaink biztosítására alkotmányos kötelezettség alapján született törvény szerint egészségbiztosításra befizetett pénzt más célra felhasználni ?

Köszönettel!
Cyrano


" A törvények olyanok, mint a pókháló..."

dr Zákányi Csaba # 2007.10.03. 14:01

Szerintem még egyikünk sem élt nem jogállamban. Magamat is beleértve, pedig fiatal korom egy részét még a Kádár rendszerben töltöttem. Még az is jogállam volt, csak nem volt rendes legitimitása. Szvsz. nem jogállamokat mostanában Európán kívül kell keresni.
Persze, ha egy skálán nézzük, akkor egyik állam lehet "jogállamabb" a másiknál. De ebben az esetben gondolom bárki önkényesen berajzolhatja a "fagypontot", ami alatt már nem az.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.03. 16:18

Khmmm... A Kádár-rendszer jogállami jellegéről pl. Nagy Imre vagy Angyal István tudna mesélni. Illetve ők már nem...

Cyrano # 2007.10.03. 16:26

Kedves Zákányi !
Érdemi választ reméltem !
Persze kíváncsivá tett a hsz.-ed !
kérdésem, ugye nem jogból doktoráltál !?


" A törvények olyanok, mint a pókháló..."

dr Zákányi Csaba # 2007.10.04. 11:48

Nem.
Mi az hogy hsz.?

Cyrano # 2007.10.05. 06:43

Kedves Dr.Zákányi !
A hsz. egy zsargon. Én lusta voltam kiírni a "hozzászólás" szót, ezért hsz.-nek rövidítettem és most kétszer fáradok.
Bocsánat, ha nem voltam közérthető !
Megijedtem ! Örülök, hogy az előzőekben olvasott hozzászólás nem egy jogász véleményét volt .
Üdv !
C


" A törvények olyanok, mint a pókháló..."

Rexor # 2007.10.05. 07:57

Cyrano: pontosíts légyszives. Mit értesz azon, hogy a jogalkotók megszeghetik az általuk alkotott törvényeket következmények nélkül?

Az egézségbiztosításra befizettet pénzt nyilvánvaló, hogy egézségbiztosítás céljából kell felhasználni. De talán itt sem ártana pontosítani.., mert nem értem mire gondolsz

Állampolgári engedetlenség: olyan szépen hangzik.. megtennéd, hogy itt is pontosítnál? Mit tenjnél, ha engedetlebn lennél?

Összegezve: amit irtál, "kissé" zavaros, aminek semmi értelme nincsen. Konkrét kérdésre várhatsz konkrtét választ :)