OBA kártalanítás mikor indul?


thuphatrof # 2019.02.18. 08:38

Február 15 ikén a harmadszori hosszabbítást bejelentő közleményében az MNB azt írja, hogy:

"... Az MNB ezt követően 2019. január 17-i újabb végzésében további 30 nappal meghosszabbította az NHB Banknál a betétkifizetési korlátozást. A hitelintézeti törvény előírása szerint a korlátozó intézkedés teljes (tehát december 18-tól számított) időtartama legföljebb 90 nap lehet."

thuphatrof # 2019.01.21. 08:22

A 30 napos határidő lejárta után a kifizetési korlátozást az MNB újabb 30 napra elrendelte...

Van valami korlátja az ilyen korlátozás meghosszabbításának? Vagy bármeddig tarthat ez az állapot?

Csak akkor juthatok a pénzemhez (az OBA-n keresztül), ha felszámolási eljárást kezdeményezek?

Ha magánszemélyként a bankkal szemben szeretnék felszámolási eljárást indítani, az mennyibe kerül?

Sherlock # 2018.12.26. 17:05

Hpt. 217. § (1) * Az OBA

  1. * a hitelintézet tevékenységi engedélye 33. § (1) bekezdésében meghatározott visszavonásáról hozott határozat közlésének vagy
  2. a felszámolási eljárás kezdeményezése esetén a bíróság felszámolást elrendelő végzése közzétételének

időpontját követő napon [az a)-c) pont a továbbiakban együtt: a kártalanítás kezdő időpontja] megkezdi és húsz munkanapon belül befejezi a betétesek részére a kártalanítás kifizetését.

thuphatrof # 2018.12.19. 09:03

Kedves Fórumozók!

Egy banknál jelentős betétem van magánszemélyként, a betét OBA által védett.

A bankhoz az MNB felügyeleti biztost rendelt ki és a nagyobb összegű kifizetéseket 30 napra korlátozta.

A bank netbankja nem működik.

Úgy tudom, hogy az OBA a bank fizetésképtelensége esetén 20 munkanapon belül kell, hogy kifizesse a kártalanítást.

Mikortól számít egy bank fizetésképtelennek? Az én véleményem szerint ha korlátozzák a kifizetéseket, azaz nem tudják a teljes betétemet kifizetni, akkor az fizetésképtelenség. Valóban így van?

Betétesként mit kell tennem, hogy a pénzemhez mielőbb hozzájussak?