TB fizetés


nandy # 2008.11.11. 08:15

monalisa:

Miről beszélsz már megint??
A kórházban, dokinál kötelesek ellátni annak ellenére, hogy nincs biztosítása. Majd utólag az APEH behajtja a járulékot...

Izé, milyen hajléktalan igazolványt kérjen??

nandy # 2008.11.11. 08:13

Bogi:

  1. a segélyből nem.
  2. AM könyv mellett is kell fizetni a havi 4.350,-Ft-ot
  3. A kettő nincs összefüggésben egymással.
  4. Ha bejelentkezel eü. szolg. járulék fizetési köt. alá, akkor lesz biztosításod.
  5. Megvizsgálnak (kötelesek ellátni, bárhova mész), pénzt sem kérhetnek, de jelentési kötelezettségük van.

Ha kevés a jövedelmed, kérj az Önkormányzattól igazolást, így mentesülsz a fizetési kötelezettség alól (de visszamenőleg nem!).
Az elmaradt járulékra lehet kérni fizetési könnyítést, vagy méltányosságból elengedést.

A lényeg az, hogy mielőbb vedd fel az Adóhivatallal a kapcsolatot.

nandy # 2008.11.11. 08:06

Lynx: a tárgyhónapot követő hónap 12. napjáig

(ha eü.szolg. járulékra gondolsz)

monalisa1 # 2008.11.10. 22:27

A tűdőszűrűvel kapcsolatban az a probléma - legjobb tudomásom szerint -, hogy oda ma már kell a háziorvosi beutaló.

Ami a 4.350 Ft/hó összeget illeti, azzal kapcsolatban meg azt tudom, hogy "csak" 2007.04.01-től a fizetési kötelezés.

Szóval valahogy próbáld rendezni a soraidat - önös érdeked.

Soha nem tudhatod, hogy mikor lesz szükséged az orvosi/kórházi ellátásra, ergó az érvényes TAJ kártyára.

Ha semmi pénzed/jövedelmed, az önkormányzattól kérj "hajléktalan" igazolványt (...) és le van tudva a problém...

Bogi26 # 2008.11.10. 19:16

Üdvözletem!
Kissé el vagyok tévedve a jelenlegi szabályok között, ebben kérem segítségüket.

Utoljára 2005ben voltam orvosnál, az is magánorvos volt, ráadásul akkor dolgoztam bejelentve, volt biztosításom. Azóta egyáltalán nem vettem igénybe hazánkban az egészségügyi szolgáltatásokat.

Alkalmi munkavállalói könyvvel jelenleg tudnék dolgozni egy vállalkozónál időnként. El is mentem a MK-ba és kikértem. Nagy meglepetésemre kiderült, hogy 2004-2005-2006 os években töltött munkaidőm alapján 90 napig jogosult vagyok havi 27600 Ft "álláskeresési segély"-re, mellette természetesen dolgozhatok az alkalmi könyvvel is.

Most jön a kanyar....
A munkához kell egészségügyi könyv is, orvosi igazolással és tüdőszűrő papírral.

Itt jutott eszembe, hogy ugyan az orvosi igazolás még menne is, de a tüdőszűrés nem, ugyanis nincs biztosításom.

Kérdéseim:
1.,Az álláskeresési segélyből kerül levonásra a TB felé pénz? (Ha igen, akkor mennyi az átfutási ideje, hogy a TB is érzékelje ezt?)

2.,Ha alkalmi munkavállalói könyvvel dolgozik valaki, akkor is kell fizetni a havi 4350 Ft eü-t?

3.,Ha mint említettem, 2005 óta nem voltam itthon orvosnál, akkor is ki kell fizetni visszamenőleg a havi 4350 Ft-t??? Ha igen, akkor miért?? Hiszen előtte évekig többszörösét fizettem úgy, hogy nem is használtam. Most ellenőriztem le: 1998 óta összesen 11.000 Ft-ba kerültem állam bácsinak!

4.,Ha lenne miből és ki is fizetném a havi 4350 Ft hozzájárulást, akkor is várnom kellene kb. 30 napot még az APEH kiküldi a csekket. Addig hogyan lesz tüdőszűrőm?? Ha nem tudok most szűrőpapírt felmutatni, akkor munkám sem lesz, akkor viszont felesleges az eü járadék, mert nem tudom fizetni....
Az esetleg megoldás lenne, hogy elküldöm az APEH felé az igénybejelentőt a csekkekre és utána megyek el tüdőszűrőre? Ekkor is ki fogják fizettetni a "nemtudomhányezerforintot", vagy így már jó lesz?

Tehát ha én holnap besétálok egy szakrendelésre, akkor szó nélkül megvizsgálnak vagy elküldenek, mondván nincs biztosításom?

Másnak is ilyen csiki-csuki vagy csak nekem?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Lynx # 2008.11.09. 23:10

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy minden hó hányadikáig kell a magam után csekken fizetendő tb járulékot fizetni..

nandy # 2008.10.31. 14:38

Ha a 2% pénzbeni ebj-t nem vonják tőle, akkor táppénz sem jár.

Tüskeböki # 2008.10.31. 13:10

Szép napot!
Segítséget kérek, nyugdíjas (saját jogú) munkavállaló táppénzjogosultságával kapcsolatban. (Pénzbeli egbizt.nincs vonva a béréből, csak a 4% természetbeni egbizt., a cég fizet utána minden kötelezettséget) Jár táppénz neki vagy sem?

yerma1 # 2008.10.27. 17:17

ha a munkanélküli központban csak regisztrálnak, és járadékot nem kapsz, az nem mentesít a 4.350 Ft fizetése alól
szerintem ezzel az igazolással (legalábbis tb-tekintetében) az apeh nem tud mit kezdeni
hatósági igazolás az önkormányzattól, én csak azt tudom javasolni továbbra is

DjPremier # 2008.10.27. 12:17

A munkanélküli központban nem adnak segélyt,csak regisztrálni tudnak mint munkanélküli és erröl adnak egy igazolást amit az APEH-hez kell bevinnem.De itt ugye nnincs az,hogy a járulékot nem kell fizetnem csak egy X %-át? Vagy az lenne jobb,ha a Polgármestertöl kérnék egy igazolást,hogy az egy före juto jövedelem nem haladja meg a minimálbért? Éa akkor nem kell fizetnem járulékot.
Elöre is köszi.

DjPremier # 2008.10.24. 22:26

Akkor a polgármestert kell megkeresnem.Igen arrol jött ki a 12db csekk yerma.monalisa nagyon szul telnek,nem kivánom hogy te is hasonlo cipöben járj.De ez az én problémám amit senkinek nem kivánok,minden nap rettegésben tellik el amikor ennem kell mert félek.De nem részletezem.Majd hétfön intézek vmit.Köszi a tanácsokat.

"Akiknél egy főre jutó jövedelem nem éri el a minimálbért, azoknak lakóhelyük polgármesterét kell megkeresniük, aki igazolást ad ki arról, hogy mennyi az egy főre jutó jövedelem a családban. Ez a jövedelem lesz a járulék alapja, a járulék azonban nem lehet kevesebb, mint a nyugdíjminimum kilenc százaléka. Ha egy családban a nyugdíjminimumot sem éri el az egy főre eső jövedelem, akkor az önkormányzat igazolást ad ki arról, hogy az érintett szociálisan rászoruló, így nem kell járulékot fizetnie."

nandy # 2008.10.24. 20:11

Biztos, hogy írtam már korábban is ezt.

Ha az adózó nem tudja a havi 4.350,-Ft-ot fizetni, akkor el kell menni az önkormányzat jegyzőjéhez, onnan kell igazolást kérni.

(visszamenőleg nem adják meg!)

A jegyző pedig lejelenti majd az APEH-nek, te szintén, így fut össze a két adat.

Ha ez nem megy, akkor lehet kérni fizetési könnyítést - ezen belül is részletfizetést. Bár ezzel nem biztos, hogy sokra mész.
De valamit tenni kell!

yerma1 # 2008.10.24. 16:53

én úgy vettem ki, hogy 4.350 x 12 = 52.200 Ft-ról jött ki neki határozat (vagy legalábbis ennek időarányos részéről), ami semmiképp nem 4.333 Ft (ez hogyan jött neked ki? :)), erre a határozatban szereplő összegre gondoltam a részletfizetést is
ha jól tudom az önkormányzat hajléktalan-igazolást "csak úgy" nem adhat ki, csak ha valamilyen hajléktalanszállóra van valaki bejelentve, illetve igazolni tudja, hogy hajéktalan ("hajléktalan-igazolványa" van vagy ilyesmi)

monalisa1 # 2008.10.24. 16:33

Valamiért nem jön be, de vissza lehet "tekerni" ezen topicot a 4. oldalra és akkor ott a jelzett időpontú hozzászólás.

monalisa1 # 2008.10.24. 16:32

A mentességről bővebben:
nandy 2008.07.07. 00:31-kori beírását tessék elolvasni ezen topicban:
http://www.adoinfo/…ntkezes.html

monalisa1 # 2008.10.24. 16:25

Szerintem az önkormányzati igazolásra kell/lene/ koncentrálnia, azt megpróbálni beszerezni.

Adnak egy "papírt" miszerint xy hajléktalan - már amennyiben ez valós -, de valamely egészségi probléma/baj esetén a kórház- az orvos bár "alapellátja", de valószínűleg úgy fognak majd bánni vele, mintha leprás lenne...

A havi 4.333 Ft-ra nemigen lehet részletfizetést kérni...

A fizetési kötelezettség elengedése pedig legfeljebb egyszeri alkalomra szólhat, nem pedig folytonosággal - szerintem.

Príváti: írtóra kíváncsi lennék hogyan- miként tölti a mindennapjait...

Monalisa
laikus hozzászóló

yerma1 # 2008.10.24. 15:38

DjPremier!
az önkormányzati igazolás a szociális rászorultságról nagyon nem megy? vagy méltányossági kérelem részletfizetésre, vagy a fizetési kötelezettség elengedésére?
egyébként szerencsés vagy, ez a 4.350 Ft/ hó ez 2007.04.01-től él, akkortól is behajthatták volna, normális ügyintézőt fogtál ki
egyébként, ezt az apeh-levelet meg kellett előzze egy korábbi, amiben adategyeztetést kérnek a tb-jogviszonnyal kapcsolatban
ha akkor lépsz nincs ez az egész, legalábbis több időd lett volna gondolkodni, mit tegyél

monalisa1 # 2008.10.23. 18:43

Javaslom keress a neten életvezetési fórumot, tanácsadót., az nem lehet, hogy valaki "csak van" a világban: cél- és értelem nélkül.

Kívánok jobbulást!

DjPremier # 2008.10.23. 16:01

Köszi szépen.Erröl a pszichés gondomrol sajna nincs papirom.Voltam orvosnál,hogy kideritsék mi bajom van,de semmit nem találtak a problémámra :-(
Igy hiába mennék be ha nem tudom alátámasztani.Azért köszönöm a segitséget.

monalisa1 # 2008.10.23. 11:46

Javaslom menj be az APEH ügyfélszolgálatára - vidd magaddal az orvosi papírjaidat -, és kérj kivételes mentességet - talán. (Túrják fel a jogszabály-könyvet és próbáljanak valami megoldást találni a problémádhoz.)

Más. Ismerek valakit, neki is pszichés problémái voltak, de NAGYON akarta a jobbulást, és egy jó orvos végül is segíteni tudott rajta - ha nem is egyik napról a másikra.

Neked is kívánok mielőbbi javulást.

DjPremier # 2008.10.23. 11:30

Nem dolgozok sehol,még bejelentett munkahelyem sincs.Pszichés gondjaim vannak,ezt hosszu lenne leirni és ez miatt nem tudok dolgozni.Én szivesen fizetném,ha lenne miböl de nincs.Voltak alkalmi munkák de még az egész apeh céco elött.Inkább felkötöm magam nem látok más kiutat.

monalisa1 # 2008.10.23. 10:26

2008.09.04. 17:53-kori beírásodban az olvasható, hogy "bejelentett munkahelyed nincs". Ebből én azt szűrtem le, hogy feketén valahol dolgozol (...) és mint ilyen azt a havi 4.333 Ft-ot csak ki tudod magadból sajtolni...

Továbbá soha nem tudható, hogy mikor mi okból lesz szükség orvosi (= kórházi) ellátásra., inkább a fenti összegecske fizetgetése, mintsem a kórházi elbocsájtást követően akár több százezer forintos számla érkezzen...

Ha ép- egészséges vagy, csak találsz valami munkát, ergo megélhetés-félét.

DjPremier # 2008.10.23. 10:08

Tegnap megkaptam a levelet az APEH-töl benne 12db csekk összesen 52.000Ft.Hát nem tudom miböl fizetem ki,nem lehet vmit tenni,hogy ne kelljen fizetni? Nyilvánitassam magam hajléktalannak? Vagy van-e rá lehetöség? Elöre is köszönöm.

monalisa1 # 2008.10.15. 19:40

... ha valaki tartósan...

monalisa1 # 2008.10.15. 18:39

Visszakérdezek: ha tartósan külföldre távozik, akkor is kapja a nyugdíjat és vagy a gyest? (Régen be kellett jelenteni és a távollét idejére szüneteltették a kifizetést.)