Apeh végrehajtás elévülése


Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.07. 10:28

Értem. Tehát akit tanítottak az általános iskolában, az szakavatott pedagógus, hiszen "végigcsinált" már egy ilyet.
(A kérdés egyébként költői volt, tapintatosan akartam tudtodra adni, hogy hülyeséget írsz, és hogy nem kéne.)

Vadsuhanc # 2018.08.07. 09:48

Nonolet..

Csak csendesen megjegyzem, hogy a végrehajtási lap visszavonása iránti kérelem előterjesztése nincs időkorláthoz kötve.

nonolet # 2018.08.07. 09:36

Két, sőt talán három külön ügy ez... szerintem.

- -
Az egyik, hogy apád VALÓS tartozásának a jogutódja lettél.
Itt az kiderítendő, hogy indult-e végrehajtás az apád ellen?

Az vizsgálandó, hogy 2008-óta esetleg ELÉVÜLT-e

  • vagy maga a tartozás

Mert az APEH/NAV nem lépett időben, azaz nem indított időben egy végrehajtást.

  • vagy a végrehajtás

Mert bár az APEH/NAV időben elindította a végrehajtást, de azóta valamikor legalább 5 évig nem történ történt semmi

- -

A másik, hogy van egy TÉVEDÉS alapján indult eljárás a bátyád+anyád útvonalán.

Itt ennek a jogszerűsége dönthető meg esetleg.
Hisz ez az eljárás nem létezhetne.

- -

...és most jön a csavar, a harmadik téma.

Miként lettek ezek az eljárok jogerősek egykor?!

Mert, ha jogszerűen kézbesített iratok alapján, amikre azonban nem lépett anno az akinek éppen szólt.
Azaz nem tiltakozott, hanem csak lapított és hagyta őket jogerőssé válni.

Akkor valóban bukta van.
Hisz: hallgatás=belegyezés!

Mert minden lépésnél ott volt a lehetőség, hogy tiltakozzon! az aki ellen tévedésből vagy tudtán kívül indult meg egy végrehajtás.

Erre 15 napja volt a végrehajtás kezdetekor is!!!

HA NEM lépett, akkor viszont beszopta, ez van.
A jogutód (az te) pedig már nem tudod visszacsinálni a beszopást.

Így a menekülési utad CSAK!!!! az elévülés marad.
Akkor, ha a végrehajtás kezdetétől VALAMIKOR VOLT EGYBEFÜGGŐEN 5 olyan év amikor a végrehajtó nem tett semmit.

Ezt azonban te ugye nem tudhatod...
Ez csak perben derülhet ki.
De kicsi az esélye, hogy pert nyersz.

- -

Avagy a baj az, hogy: 2008- óta mindenki tojt az ügyre közületek!
Nem tiltakozott, nem lépett.

Így a sorvégén lévő jogutódként alighanem te bizony fizetni fogsz a trehány elődök miatt.

Akár jogos volt valamikor a fizetni való, akár nem.
Mert a tiltakozás hiánya >> jogossá tette.
Hisz: hallgatás=belegyezés! VOLT a részükről anno.

Vadsuhanc # 2018.08.07. 09:28

Tisztelt KBS!

Végig csináltam kb. ugyanezt a történetet amit a kérdező leírt. A Törvényszék a végrehajtási lapot visszavonta cca. egy év után júniusban az ingatlanomról törölték a 2006-ban bejegyzett 5 milliós tartozást. Nálam is az MKK volt a az APEH jogutódja.

A kérdezőnek több lehetősége is lenne.

Abban igazat adok neked, hogy erősen, de nagyon erősen javaslom neki az ügyvéd részvételét az eljárásban. Én nem jogi tanácsot akartam vagy akarok adni, hanem a tapasztalataimat átadni.

Mellesleg megjegyzem annak idején nekem is annyit írtál nemes egyszerűséggel ugyanezen témában, hogy hülyeség amit akarok, de nekem bejött.

Maradok tisztelettel irányodban.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.07. 09:21

Vadsuhanc, értesz te a végrehajtáshoz, különösen az adóhatósági végrehajtáshoz?

Vadsuhanc # 2018.08.07. 09:09

Kedves Astarte!

A jogutódlásodra hivatkozva végrehajtási lap visszavonását kell kezdeményezned annál a bíróságnál, aki a végrehajtást elrendelte.

Bátyád élt a végrehajtás elrendelésekor?

Astarte # 2018.08.06. 23:40

Elnézést, egy hibát vétettem az előbb: szóval apám volt a bt. beltagja és anyám a kültagja, de a végrehajtási lapon a bátyám szerepel adósként, mintha őt terhelte volna mögöttes felelősség a bt. adósságáért.

Astarte # 2018.08.06. 20:55

Tisztelt hozzáértők!

Édesapám 2008-ban meghalt, és a most tudomásomra jutott végrehajtási lap szerint 2011-ben a bt-je után mögöttes felelősséget állapítottak meg nála 453.000.-Ft adó- és járuléktartozás miatt. A végrehajtási lapon viszont nem őt, hanem az ugyanazon a címen élő és az apámmal azonos nevű bátyámat nevezték meg tévedésből, az adós jogviszony kezdeteként pedig 2011.11.24-et jelölték meg, amikor apám már 3,5 éve halott volt.

A bátyám 2013-ban meghalt, tőle (a személycsere és az egyenes ági öröklés miatt) édesanyám örökölte meg a végrehajtási eljárást, édesanyám 2016-os halála után pedig most engem nevez meg a bíróság a követelés jogutódjának, s amint 2 héten belül a bírósági végzés jogerőre emelkedik, végrehajtható válik tőlem a követelés. Mind a végrehajtó, mind az MKK (a követelés jelenlegi tulajdonosa, mert a NAV valamikor eladta nekik) azt mondja, őket nem érdeklik a részletek, minden törvényesen történt és jogerőre emelkedett, s ha nekem nem tetszik, indítsak pert, ahol nekem kell dokumentumokkal igazolnom, hogy a követelés elévült.

A pert ezek szerint minél hamarabb el kell indítanom, de ehhez nem áll más dokumentum a rendelkezésemre, mint apám halotti bizonyítványa és a hagyatékátadó végzés, amiből kiderül, hogy a bt. apámé volt és az örökségemet képezte. Ez a hagyatéki követelés 2008 óta engem illet, ehhez képest az elmúlt 10,5 évben engem sem a NAV, sem az MKK nem keresett sem fizetési felszólítással, sem letiltással, sem más úton nem értesítettek a követelés létezéséről, csak a fejem felett adták el előbb a követelést, majd tologatták a papírokat egymás közt 10,5 évig, miközben mindenki rátette időközben a maga munkadíját, kamatát és egyebét. De semmilyen dokumentum nem áll rendelkezésemre arról, hogy a követelés időközben elévült és nem is tudom, hogyan tudnám ezt bizonyítani.

A NAV-nál elindítottam ma egy felülvizsgálati kérelmet az eredeti, mögöttes felelősségi NAV-tartozás felülvizsgálatára, hiszen ha 2011-ben ők a bt. beltagját, apámat a személycsere miatt élőnek hitték (a beltag anyám volt), akkor 3,5 évig úgy számoltak apámnak mögöttes felelősséget, hogy ő akkor már halott volt. De fogalmam sincs, mikor lesz ennek a kérelmemnek a NAV-nál bármilyen kézzel fogható eredménye, s hogy kapok-e tőlük állásfoglalást arról, hogy a követelés elévült-e vagy sem.

Mit tudok ebben a helyzetben tenni? Elindíthatom úgy a pert, hogy azt kérem, várják meg a NAV-vizsgálat eredményét? És hogyan tudom igazolni a követelés elévülését?

Bármilyen segítséget, ötletet nagyon köszönök.

Astarte

Krisz198111 # 2018.02.18. 08:29

Köszönöm!

tudatlan3 # 2018.02.17. 23:21

Navhoz

Krisz198111 # 2018.02.17. 21:24

Tisztelt Hozzáértők!

2010-ben NAV vagyonosodási vizsgálatban elmarasztalt az adóhivatal. 2014-ben történt egy gépjármű foglalás az ügyben, amit a bíróság vissza is ítélt, mert nem az én tulajdonomat képezte a végrehajtási cselekmény idejében. Az elévülési időt már jócskán túl léptem, de értesítést nem kaptam a mai napig, hogy elévült volna a tartozásom. A kérdésem az lenne, hogy kihez kell ilyenkor fordulni, hogy állapítsák meg az elévülés tényét, és töröljék azt a folyószámlámról? NAV-hoz, vagy esetleg Bírósághoz?

Előre is köszönettel!

Krisztián

roberta0303 # 2016.02.15. 19:34

Megpróbálom.és mikortól kell számolni az elévülési időt?miután nem tiltották?köszönöm

végrehajtó1 # 2016.02.15. 14:17

.gondoltam rá hogy kérek méltányosságból elengedést de akkor elölről kezdődik az elévülési idő és lehet hogy meg sem adják.tanácstalan vagyok.

Az elévülési idő nem kezdődik előröl.
Add be a kérelmed hát ha elengedik

roberta0303 # 2016.02.15. 12:05

Tisztelt szakértők!
Nekem 2008ban kezdődött felhalmozódni a tartozásom a navnal.2012ben mikor vissza vontam az egyéni vállalkozói igazolványomat elkezdték letiltani a fizetésem.2014 novemberig mikor táppénzre mentem terhesség miatt.azóta nem tiltanak.ez esetben honnan kell számolni az elévülési időt?már letiltottak tőlem másfél millió forintot.de van hét millió még ami leginkább kamat és büntetés de képtelen vagyok kifizetni van két gyermekem a párom munkanélküli.mikor dolgoztam 55ezer forint volt a fizetésem.gondoltam rá hogy kérek méltányosságból elengedést de akkor elölről kezdődik az elévülési idő és lehet hogy meg sem adják.tanácstalan vagyok.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.16. 11:40

Lehet az hat és fél is. De egyébként igen.

újforumos # 2011.11.16. 11:18

Ezek szerint ha valakinek 5 és fél évig nincs semmi tulajdona és jövedelme akkor megúszta a végrehajtást ?

Dr.Attika # 2011.11.16. 08:05
Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.14. 12:48

Olyan hogy APEH VÉGREHAJTÁS ELÉVÜLÉS csak városi legenda!
Szerintem meg törvény.

strobli # 2011.11.14. 12:10

Egyet értek, én sem ajánlom, hogy azonnal fizetésképtelenségre hivatkozva kérje az összeg elengedését csökkentését, vagy egy levélben a törlést és részletfizetést.
Én is így gondolom nem, hogy hajlandóságot kell mutatni mielőtt kérsz.
Nem lehet ajtóstól az APEH/NAV ba menni.
Olyan hogy APEH VÉGREHAJTÁS ELÉVÜLÉS csak városi legenda!
Ha van autód,lakásod, egyéb ingatlanod végrehajtani fognak akárki akármit mond!
Gondold végig, a mai világban amikor egyre kevesebb az adózó nem hajtják be a tartozást!
Fordulj olyanhoz aki segítséget tud adni neked.


Mérlegképes könyvelö
www.kerelmek-beadvanyok.hu

végrehajtó1 # 2011.10.27. 20:14

Azt senkinek nem ajánlom, hogy azonnal fizetésképtelenségre hivatkozva kérje az összeg elengedését csökkentését. Mondván, hogy súlyosan veszélyezteti a megélhetését az adó megfizetése, ezért töröljék.
Ezzel azt éri el, hogy az adótartozást amit kiróttak " felteszem jogosan " fizetési képtelenség miatt ténylegesen meginduljon a végrehajtási procedúra.

Ekkora blődséget.

Vagy fizetős ügyfél toborzás?

Ezt azért gondold végig !
Mindenképpen hajlandóságot kell mutatni ahhoz, hogy azt mondják adsz így kedvezményben részesítelek !

Na ne viccelj.
Kit akarsz átverni?

Adó tartozásnál pótlék és késedelmi pótlék elengedésére,kizárólag kérelem útján van lehetőség.

Ennyi az igazság az írásodban.

csizka # 2011.10.27. 20:09

Amennyiben, ha van vagyonod, végrehajtható ingó vagy ingatlanod " autó, lakás, telek...stb " az végrehajtásra kerül.
Amennyiben ha már kezdeményezték veled szemben a végrehajtást, akkor is többféle törvényes megoldás létezik.
Azt senkinek nem ajánlom, hogy azonnal fizetésképtelenségre hivatkozva kérje az összeg elengedését csökkentését. Mondván, hogy súlyosan veszélyezteti a megélhetését az adó megfizetése, ezért töröljék.
Ezzel azt éri el, hogy az adótartozást amit kiróttak " felteszem jogosan " fizetési képtelenség miatt ténylegesen meginduljon a végrehajtási procedúra.
A NAV mindenképpen a pénzhez szeretne hozzá jutni, ezért ha nem mutatsz fizetési hajlandóságot, mi akadályozná a végrehajtót abban, hogy végrehajtson !
Ezt azért gondold végig !
Mindenképpen hajlandóságot kell mutatni ahhoz, hogy azt mondják adsz így kedvezményben részesítelek !
Adó tartozásnál pótlék és késedelmi pótlék elengedésére,kizárólag kérelem útján van lehetőség.
Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt:
http://www.kerelmek-beadvanyok.hu

nandy # 2011.03.06. 11:53

Szlaci, elsősorban az APEH-tól kellene kérni a tartozásod csökkentését, elengedését. Erre az Art. alapján lehetőség van, ha az adósság megfizetése a te ill. családod megélhetését súlyosan veszélyeztetné.

végrehajtó1 # 2011.03.04. 11:32

biztos hogy jelzálog volt?

szlaci1 # 2011.03.04. 07:23

Aban szeretnék tanácsot vagy segitséget kérni,18 éven keresztül egyéni vállalkozó voltam.Az utolsó években nemigazán volt munkám.Igy a járulékaimat sem tudtam fizetni.3700000 ft ot követelnek a kamatokkal eggyüt.2009 februárban megszüntettem a vállalkozásomat.Most 2011 ben jelzálogot tettek az autómra és a lakásomra.Munkám továbra sincs tehát hiába szeretnék nemtudok fizetni két szaközép iskolás gyerekem van,hitelekből és kölcsönökből vergődünk.Mit tehetek? Kirakhatnak bennünket az utcára?
Hova forduljak segitségért? Tanácsaikat előre is köszönöm. Szlaci

nandy # 2010.05.12. 16:13

Ezek szerint a Bt. helyett (után) a beltag ellen indítottak végrehajtást?

Az elévülésre egyébként ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint "normál" esetben.
Azaz a bevallás benyújtásának határidejétől számítva, az ötödik év dec. 31-ig.
Ezt 6 hónappal hosszabbítja meg a végrehajtási cselekmény.