Iratbetekintés, másolat kérése


inci2 # 2016.09.18. 09:04

Kérdésem annyi hogy az elsősegélyt elmulasztó vétkes autós aki elütött, miért nem kapok az utólagos helyszíninelésből jegyzőkönyvet.Nem az elkövető hívott mentőt. 3 napig a kórházban voltam.

inci2 # 2016.09.18. 09:10

Agyrázkódást kaptam, és oldalamon zúzódások voltak. Sofőr 3 perc után ott hagyott.Utolagos helyszínelésből nem kaptam másolatot a helyi Rendőrségen.Nem irattak velem semmit alá a kórházban a rendőr azt mondta nem vagyok beszámítható, az elkövető minden rosszat mond rám.SOKKOT kaptam és még Mentőt se rendőrt nem tudtam hívni.Az elkővető dolga lett volna és a helyszínt gyorsan elhagyta.

gerbera317 # 2016.09.18. 10:09

Ezt miért itt kérdezed? Kérdezd ott, ahonnan nem kaptad meg az iratmásolatokat!

nanemaaa # 2016.09.19. 08:14

inci2
A jegyzőkönyv egy példányban készül és az ügy iratainak részét képezi. Mint érintett ügyfélnek jogodban áll az iratokba betekinteni, és azokról másolatot kérni. Ehhez minimum meg kellene jelenni a hatóságnál, vagy írásban fordulni hozzá a másolat kérési igénnyel.

Rozália* # 2021.05.07. 17:59

Kedves Szakértők!
A kezemben van egy büntető végzés - én sértett vagyok -, szeretnék utólag betekinteni a rendőrségi nyomozati anyagba. Fontos lenne. Egy oldalra lenne szükségem. A tárgyalás a Pesti Kerületi Bíróságon volt, gondolom, ott kellene ezt kérnem, ha egyáltalán így utólag jogosult vagyok még rá. Ha igen, akkor milyen módon kell a kérvényt beadnom és melyik elektronikus felületen? Van hozzá nyomtatvány?
Köszönöm

Szomorú örökös # 2021.05.08. 10:47

Rozália*

Én kapásból találtam egy oldalt, ahol lehet meg tudod ezt tenni:

https://ugyfelcentrum.fovarositorvenyszek.birosag.hu/…BClet%C3%A9n

Rozália* # 2021.05.08. 15:24

Ó, nagyon köszönöm.
(Egyszer próbáltam őket hívni más ügyben - a pandémia alatt, hogy lesz-e mégis tárgyalás, vagy online leszünk -, nem vették fel; cserébe 2 nappal a tárgyalás után kiértesítettek levélben, hogy nem lesz.)
Hátha most sikeresebb leszek, nagyon köszönöm még egyszer.