Téves felszólitás szomszéd ház omlásveszély miatt


hajdina # 2021.03.13. 21:56

A szomszéd ház egyharmada évek óta leomlóban van, laknak benne de nem tesznek semmit, gondolom nincs pénzük rendbehozni. Utcafrontos az önkormányzat most újította fel előtte a járdát, ami most szalaggal le is lett zárva az omlésveszély miatt.
Valaki kiírta a kerületi Facebook csoportba, hogy milyen felháborító, hogy nem lehet végigmenni az utcában erre a hivatal intézkedett, csak nem jó ingatlannak, hanem a szomszédnak azaz nekünk címezte, hogy bejelentés alapján elrendeli, hogy hárítsuk el a házunkon az omlásveszélyt és hozzuk rendbe a járdát, különben megbüntet, minden kárt ránk hárit stb. Fellebbezhetünk pénzért.
Most mi a csudát csináljak? Semmi közöm a szomszéd házához, a feljelentő gondolom elnézte a házszámot. A hivatalnak nem kellett volna kijönni megnézni mielőtt írogat?

gerbera317 # 2021.03.14. 07:00

"Most mi a csudát csináljak?"
Hát fellebbezz a határozat ellen! Meg fogsz lepődni: nem is kerül a dolog a másodfok elé, hanem simán kijavitják a tévedést (feltéve persze, hogy te közlöd velük, miben tévedtek). A fellebbezés illetékért visszakapod.

hajdina # 2021.03.14. 07:40

Köszönöm a választ, és hogy kapom vissza, automatikusan, vagy azt is bele kell írnom, hogy mivel tévedtek adják vissza?
Lehet ezt amúgy online? BFKH Közlekedési Felügyelőségénél lehet az eljárást kezdeményezni.

hajdina # 2021.03.14. 07:43

Ja és még egy kérdés, minden tulajdonos kapott külön levelet, azaz én és a férjem is, mindenkinek külön ezt meg kell tenni, vagy elég ha én írok. Ugyanaz az ügyiratszám.

drbjozsef # 2021.03.14. 09:35

Én mondjuk nem fellebbeznék, hanem csak válaszolnék nekik, hogy ez tévedés lesz, a szomszéd ház omlik, javítsák ki saját hatáskörben, a helyes cím ez és ez, egyebekben pedig köszönöd a jelzést, a házon elhárítottad - a nem létező - omlás és balesetveszélyt, a járdát rendbe raktad (serped fel előtte). Jöhetnek ellenőrizni, egyben a szomszéd házra egy pillantást vetni.

Majd még én fizessek. Inkább megcsinálom amit kérnek, még ha nem is kell semmit csinálni.

gerbera317 # 2021.03.14. 09:54

Hacsak így nem... A :-)

hajdina # 2021.03.15. 09:53

Köszönöm szépen a válaszokat. Megpróbálom először helyben visszavonatni, a nem sikerül, fellebezek.

gerbera317 # 2021.03.15. 11:44

Nem értetted meg a válaszokat. Vagy fellebbezel (ez a hivatalos út), vagy pedig cinikusan bejelented, hogy az omlásveszélyt elhárítottad, állsz elébe az ellenőrzésnek.

matthiasi # 2021.03.15. 13:22

Fellebbezhetünk pénzért.” !!!

Mondj ellent ingyen, világíts rá hogy hülyék

matthiasi # 2021.03.16. 07:31

gerbera317
Ja valahogy így

vagy pedig cinikusan bejelented, hogy az omlásveszélyt elhárítottad, állsz elébe az ellenőrzésnek.

És amikor kijönnek ellenőrízni megjegyzed a havernak, de úgy hogy az ellenőrök is hallják .
'micsoda hülye barmok dolgoznak az önkormányzatnál, hogy egy határozatot se tudnak korrekten meghozni ! '
Az üi. vagy elszégyenli magát vagy a másik az , hogy bedurvul !!