fellebbezés elbírálási határidő?


nanemaaa # 2024.02.06. 10:25

TomCat
Két alapvető kérdés merül fel a történetben:

  1. Mennyi volt az alap eljárás ügyintézésére a törvényben megállapított ügyintézési határidő? Mert ugyebár ugyanannyi a jogorvoslati eljárás ügyintézési határideje is. (És ez nem feltétlenül azonos azzal, amennyi idő alatt lefolytatták az alap eljárást.)
  2. Lehet-e egyáltalán fellebbezni a döntés ellen? Fellebbezés, vagy ellent mondás?

Plusz egy, ami már nem kérdés!
Nem kifizetődő háborgatni az alvó oroszlánt. Mert akár meg is emelhetik annak a bírságnak az összegét. ;)

Majordomus # 2024.02.05. 20:46

"Az ördögöt nem lehet az apjánál beperelni"
(MD)

Szomorú örökös # 2024.02.05. 17:31

TomCat

És ha beperelem őket, mert kicsúsztak a határidőből. Kiszabok rájuk büntetést... :-)

Persze, megteheted, de akkor még azt is te fizeted, mert hogy elbukod, azt máris borítékolom.
Ők a hatóság, fogadd el! Ha ők nem teljesítenek határidőre, akkor abból soha nem lesz ügy.
Elviekben te vagy jelenleg a szabálysértő - legalábbis szerintük - így amíg az ellenkezője nem bizonyosodik,
addig bizony fizetned kell majd, mint a katonatiszt.

TomCat # 2024.02.05. 06:07

Természetesen, az e-papír, ügyfélkapun keresztül átvételi elismevényt adott.. Lementettem.
Az ORFK-ra nem vonatkoznak a törvények? határidők?
Csak ők vegzálhatank minket?
És ha beperelem őket, mert kicsúsztak a határidőből. Kiszabok rájuk büntetést... :-)

Szomorú örökös # 2024.02.05. 05:29

TomCat

Mi van, ha a hatóság 30 napja nem válaszol a fellebbezésre?.....Nem jogvesztő (vagy micsoda) ez számukra?

Arra gondolsz, hogy a közlekedési bírságot megúszod? Ne reménykedj, esélytelen!

Egy közlekedési bírságom van amit nem ismerek el.
Fellebbeztem az ORFK-nál E-papíron keresztül.

Hát azért az ilyet ajánlott levélben célszerű minimum „elkövetni”.
Nem mellesleg kaptál róla bármiféle visszajelzést, hogy beérkezett hozzájuk?

TomCat # 2024.02.04. 20:13

Mi van, ha a hatóság 30 napja nem válaszol a fellebbezésre?
Egy közlekedési bírságom van amit nem ismerek el. Fellebbeztem az ORFK-nál E-papíron keresztül. Azóta eltelt 35 nap.
Nem jogvesztő (vagy micsoda) ez számukra?