mindkét irányból behajtani tilos


vivi500 # 2020.11.22. 13:21

Igen a Kkt-ről van szó. Bocsi. Köszönöm a választ.

drbjozsef # 2020.11.21. 20:50

Egyébként a Kkt. 20.§-áról van szó.

Esetedben mindegy mit nyilatkozol : vagy az általad megnevezett, és azt vállaló elkövetőt büntetik, vagy az üzembentartót. Más lehetőség nincs.

Kkt. 20.§...(4b) A közúti forgalomban történő ellenőrzés során, ha az (1) bekezdés kg) pontjában meghatározott szabályszegést elkövető személye a helyszínen nem válik ismertté és a szabályszegést a külön jogszabályban meghatározott technikai eszközzel nem rögzítették, a (4) bekezdésben meghatározott bírságot a gépjármű forgalmi rendszáma alapján megállapított üzemben tartóval szemben kell kiszabni. Ilyenkor az üzemben tartó címére kell a kiszabott összeget tartalmazó csekkszelvényt megküldeni.

drbjozsef # 2020.11.21. 16:02

A hatályos KRESZ 20.§(1) bekezdésének nincs se "k" pontja, se "kg" alpontja. Semmilyen pontja nincs.

vivi500 # 2020.11.21. 09:43

Tisztelt Fórumozók!

A KRESZ 20. § (1) bekezdés k) pontja kg) alpontjára hivatkozva közigazgatási eljárást indított a Rendőrség ellenem. (behajtási tilalomra, a korlátozott övezetre (zóna), a kötelező haladási irányára vonatkozó előírások megszegése) Írásbeli tanúvallomásra szólítottak fel. Mire számíthatok? Él-e ez esetben az objektív felelősség? Vagy hivatkozhatok arra, hogy nem emlékszem, hogy én vagy a férjem vezetett-e három hónappal ezelőtt. Ilyenkor a közterület felügyelő készít fotókat? Válaszát előre is köszönöm.

efi99 # 2019.09.12. 17:45

Csak nem akartam, hogy emiatt nyugtalanul aludj.

wers # 2019.09.12. 04:47

Hát kérlek szépen azért, hogy ha azt akarják, hogy a biciklis és csak a biciklis betekerhessen, de más senki (még engedéllyel sem), nos akkor ez a tábla jól jövés.

Na ja, keresed a szalmaszálat, csakhogy az eredeti kérdés, amiből kiindultunk az volt, hogy mindkét irányból behajtani tilos + kivéve engedéllyel.

Magam részéről befejeztem.

efi99 # 2019.09.11. 19:28

wers,
mit nem értesz?
A sima behajtani tilos táblánál emlegetted a kivéve biciklis táblát, holott ez egyáltalán nem volt itt téma (mármint a behajtani tilos tábla), amíg be nem dobtad. Erre írtam, hogy ilyen kiegészítő tábla lehet a mindkét irányból behajtani tilosnál is, mire te megkérdőjelezted a létét, mondván, hogy semmi értelme, mert a többi kiegészítő tábla esetén is betekerhet a biciklis, akkor minek neki külön tábla.
Hát kérlek szépen azért, hogy ha azt akarják, hogy a biciklis és csak a biciklis betekerhessen, de más senki (még engedéllyel sem), nos akkor ez a tábla jól jövés.

wers # 2019.09.11. 15:08

:)))) és még csodákszol hogy imádlak?
Oszkár!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.11. 13:15

Persze, hogy láttam. Csak nem néztem! (V.ö.: "Persze, hogy tudtam. Csak nem sejtettem!")

wers # 2019.09.11. 09:43

off
Béla, nem számoltam azzal, hogy ahol az ember több százszor gyalogosan jár, nem figyeli a táblákat :D Azt hittem, láttad már.

Ezért zavartad össze kusza gondolataimat (nem először), ami nem reklamáció volt, csak nyugodtan zavarj össze...
on

wers # 2019.09.11. 09:31

persze, ahhoz képest, hogy behajtani tilos, meglehetősen zsúfolt a kocsiktól a belváros. Bár az autósoknak meghatározzák, melyik utcákba hajthatnak be, és hol parkolhatnak (ha találnak helyet)
Pl. esküvőre Jókai utca, az időpont, ez +/-1 óra tartózkodást enged.
Gondolom a pl. a Fő utcára estétől - reggelig áruszállításra, de parkolni nem szabad. Stb.

De a bicósokra semmi korlátozást nem láttam. A romkertnél látok gördeszkást tiltó táblát... másra nem emlékszem (de lehet nem is figyeltem, nem érint)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.11. 09:24

Tényleg? Akkor az el van szabva rendesen.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.11. 09:24

mindkét irányból behajtani tilos + kivéve engedéllyel

wers # 2019.09.11. 08:20

Valahogy KBS mondatának második fele arra utal, hogy az a cél, hogy ne tekerjenek a belvárosban.
Az biztos, állandó erről a vita a városban. De a táblák alapján szerintem lehet bicózni. Mondjuk jó lenne, ha ezt nem 50-el tennék a kisgyerekek, nézelődő turisták között, de ez már más kérdés.

drbjozsef # 2019.09.11. 08:08

wers,

Az teljesen szabályos. Behajthatnak, tekerhetnek.

Te ezt írtad, szerintem KBS erre reagált :

Erre írtam, hogy a saját szememmel látom, hogy nem teszik ki, mert nem kell, a kerékpáros behajthat.

Ő úgy értette, hogy kieg táblát nem tesznek ki (így szabálytalan kerékpárral behajtani), Te meg ha az utolsó hozzászólásod alapján nézem úgy értetted, hogy "kivéve kerékpárt" nem raknak ki, de ezek szerint más kieg táblát igen.

Félreértettétek egymást.

wers # 2019.09.11. 08:04

Csak az összképhez, Székesfehérvár belvárosának határain mindkét irányból behajtani tilos + kivéve engedéllyel

Az biztos, a fehérváriak vígan tekernek a belvárosban. (nekem sem tetszik)

wers # 2019.09.11. 07:39

össze zavarsz drága!

wers # 2019.09.11. 07:38

Béla, akkor ez?

Székesfehérváron a szűken vett belvárosban nem azért nincs kirakva a kiegészítő tábla, mert a kerékpárosok anélkül is bemehetnek, hanem épp ellenkezőleg: hogy ti. ne tekerjenek ott.

drbjozsef # 2019.09.11. 07:37

Ja, igen, kieg tábla kell, csak nem feltétlenül a kerékpáros.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.11. 07:28

Mert ott a kiegészítő tábla...

wers # 2019.09.11. 07:17

Nem hajthat be a biciklis a kivételt engedő kiegészítő tábla nélkül.

Székesfehérváron a szűken vett belvárosban nem azért nincs kirakva a kiegészítő tábla, mert a kerékpárosok anélkül is bemehetnek, hanem épp ellenkezőleg: hogy ti. ne tekerjenek ott.

konkrét vizsgakérdés:

Behajthat-e kerékpárjával a táblával megjelölt útszakaszra?

Mindkét irányból behajtani tilos tábla + kivéve taxi

Helyes válasz: Igen, korlátozás nélkül.

wers # 2019.09.11. 06:54

Akkor a mindkét irányból behajtani tilos táblánál a (14)-ben miért nem az 59/a ábrát említi??? Vagy egyáltalán ott miért említi, ha utána jön a (15)?????

wers # 2019.09.11. 06:51

Szoktam én KBS-nek hinni, de most... nem értem.

drbjozsef # 2019.09.11. 06:47

KBS,

Nem hajthat be a biciklis a kivételt engedő kiegészítő tábla nélkül.

Ez most mire vonatkozik? A behajtani tilosra? Vagy a mindkét irányból behajtani tilosra?

wers # 2019.09.11. 06:11

szerintem a (15)-be azért említik, mert a behajtani tilos táblánál kifejezetten akkor szabad behajtani, ha azt tábla megengedi.

(15) * Ha az (1) bekezdés a), b), n) és z) pontjában említett jelzőtábla alatt az 59/a. ábra szerinti kiegészítő táblán autóbuszt és/vagy kerékpárt mutató ábra van, a jelzőtáblával jelzett tilalom a menetrend szerint közlekedő autóbuszra és/vagy kerékpárra nem vonatkozik.

59/a. ábra valóban kerékpárt mutat, de ez lehet csak "kerékpár", csak "busz" vagy "busz és kerékpár" is. Így egy kalap alá veszik 59/a-nál a buszt és kerékpárt.

Azért említik meg a n)-t is itt is, különbség van buszra vonatkozóan. Ha ez a tábla van kint, minden busznak be szabad hajtani, de ha a 14) vonatkozik a buszra, akkor
„Kivéve ..... (tömegközlekedési vállalat)” ” akkor nem.