Kutyaugatás


monalisa1 # 2009.12.08. 16:28

Mielőtt "véleményt" írsz nem ártana ha egy állatorvost megkérdezed a dologról.

Én tuti írtam azt amit.

véső (törölt felhasználó) # 2009.12.08. 07:33

neked meg a kezedet kéne eltörni, hogy ne tudnál ilyen marhaságot már sokadszorra leírni !!

monalisa1 # 2009.12.06. 21:15

Részlegesen el lehet némítani egy kutyát ill. hogy az ugatása csak "félhangon" - az állatorvoshoz tudná hogy mit és hogyan. De másvalaki kutyáját evégett elvinni - a gazda bizonyára nem fog beleegyezni.

Amúgy csak a gyenge idegrendszerrel "megáldott" kutya ugat állandóan., a nyugtatásra van pirula - ahogy egynémely ember is bekap egyet-kettő ha éppen rájön a dili...

De leginkább rendszeresen foglalkozni kellene azzal a szencsétlen jószággal, de az ő gazdája vélhetően nem hozzáértő - csak állattartó.

"Mona"
laikus hozzászóló

mentos # 2009.12.06. 09:53

üdv

Én is kutyaugatás áldozata vagyok :)
Légpuskával ellehet némitani egy időre a kutyákat.
Állat barát vagyok,de tudom milyen az ha egész nap ezt kell hallgatnia az embernek. Elviselhetetlen.

Bandi1971 # 2009.12.02. 10:23

Tisztel fórum !
Részemről lezárva a kutyaugatás dolog.
Nem hátrálok meg,nem fogom bántani a kutyákat.
De külföldön van törvény rá,és remélem fognak törvényt hozni.
Elnézést ha durva voltam.


Tisztelt fórum !
Én egy hatalmas kéréssel fordulnék a fórumhoz.
Szomszédba van két kutya,az egyik állandóan ugat,még hajnalba is, Én nem tudok alu

Bandi1971 # 2009.10.28. 08:05

Tisztel Sz.Márton !
Sajna a hátsó telekért pereskednek,mert szorgalmi utat,kéne hagyniuk.
Én nem tudok beleszólni ebbe.
Sajna tovább kell szenvednünk,a beteg édesanyámmal.
Hol itt a kutyaszeretet?
Elölről,nem tudnak betörni hozzájuk,hátulról se nagyon.
Mert szöges a kerítés nekik.
Ha betörnek is a kutyákat le tudják fújni gázspavel.


Tisztelt fórum !
Én egy hatalmas kéréssel fordulnék a fórumhoz.
Szomszédba van két kutya,az egyik állandóan ugat,még hajnalba is, Én nem tudok alu

Sz.Márton # 2009.10.27. 13:28

Tisztelt Bandi1971!

A másik telekre az érintett kutyatulajdonos, nem dobálhatja át at adott végtérméket, ezt nyugodtan bejelentheti a helyi önkormányzatnál, mert ez nem csak zavaró és más jogait sértő, hanem higiéniailag is helytelen. Ettől a gyakorlattól el kell tiltsák és el is vitetik vele onnan.

Bandi1971 # 2009.10.27. 11:51

Tisztelt Sz.Márton
Köszönöm a tanácsot,megfontolandó.
De ha éjjel is ugat,és nem tudok aludni tőle.
Meg 5 métere van a kerítés,és én úgy tudom 15 méter a megengedett.
A másik,már leírtam előző levelembe,nem viszik el sétálni a kutyákat,a kutyaszart a másik telekre dobják,napokig ott áll a kutyaszar,főleg nyáron mikor dög meleg van,milyen kellemes szagolni.
Nem kívánom senkinek.
De sajna nincs törvény rá,de majd remélem tesznek ellene.
Nekem is volt kutyám,és ő nem ugatott,mindig vittem sétálni,és a kutyaszert,nem a másik telkére dobtam.
Sajna már nem él,beteg volt nagyon.
Elkellet altatni 2003-ba.
Most van két macskám,és ha netán szétszedi a macskáimat,én nagyon mérges leszek.


Tisztelt fórum !
Én egy hatalmas kéréssel fordulnék a fórumhoz.
Szomszédba van két kutya,az egyik állandóan ugat,még hajnalba is, Én nem tudok alu

Sz.Márton # 2009.10.26. 10:02

Kadaj01!

Jobban ismerem a vidék gondjait mint az az önjelölt kisgazda vezérhím, aki csak reggel öltözködéskor látott marhát és disznót a tükörben. Az egyéni cél akkor sem szentesítheti az eszközt! Ha a jegyző sem tud kompromisszumos megoldást, az egyéni ingerküszöb és a megengedetten és normálisan tartott kutyák hangja, nem indokolhat jogsértő magatartást. Pláne, hogy egyből nehezen kideríthetően, kapásból le is bukna.

kadaj01 # 2009.10.26. 09:46

Sz.Márton, ha ilyen Szent vagy, akkor ne nagyon látogass vidékre, mert sírás lesz a vége ha meglátod mi megy ott! :) Sajnos néha csak ilyen módszerek vannak a nyugalom elérése, mondom ezt én, aki szintén nagy állatbarát vagyok!

Sz.Márton # 2009.10.26. 08:22

Az utolsó mondatrész helyesen:

...,viszont nem az így mégis zavaró hang hatására, az érintett állat megmérgezésére feljogosító lereagálást.

Sz.Márton # 2009.10.26. 08:16

Tisztelt Bandi1971!

Önhatalmúlag ne mérgezzék meg, mert az már komolyabb tétel, mint a kutyaugatásért a szomszéd feljelentése!

Sajna nincs lehetőség arra, hogy az egyének adott ingerküszöbbel való megérkezésére, az összes közeli kertesházban néma kutyákat tartsanak, vagy hangszigetelt zárt kutyaházba ugassanak. Egyesek őrzésre tartják a kutyát, ennek a funkciónak, a kutya egyéni akusztikája mellett, sajnos a velejárója.

Ha valaki túl sokat tartana, azt állatok tartásáról szóló helyi önkormányzati rendelet biztos, hogy leszabályozza valamilyen korlátozással. Kertes házakra, a meglévő, de megengedett mennyiségű háziállatoknak, röfögést,kotkodácsolást,kukorékolást, mekegést, az ebeknek ugatást tiltó rendeletet, még nem nagyon adtak ki. Legfeljebb az állatok tartására, a meglévő központi szabályozók helyi viszonyokra is részletesebben vonatkoztatható használata miatt; higiéniai, fertőzéseket megelőzendő, a tartás helyére vontakozó egyéb korlátozó szabályokat, viszont nem, az így mégis zavaró hang hatására, az érintett állat megmérgezésre feljogosító lereagálást.

Bandi1971 # 2009.10.26. 07:00

Tisztelt Fórum !
Voltunk a jegyzőnél,kutyaugatás végett.
Sajna eddig semmi reagálás nem történt.
Édesanyám nagyon beteg.
Alig tud aludni,még hajnal 2-kor is ugat a szomszéd kutyája.
Engem is nagyon zavar.
Kérem segítségüket,mit lehetne tenni ez ügyben?
Ha más nem lesz,kénytelenek leszünk megmérgezni,mert kibírhatatlan az ugatása.


Tisztelt fórum !
Én egy hatalmas kéréssel fordulnék a fórumhoz.
Szomszédba van két kutya,az egyik állandóan ugat,még hajnalba is, Én nem tudok alu

anyaszervezet # 2009.09.29. 11:26

Tisztelt Fórum!
Szeretném megosztani Veletek a tapasztalataimat:
3éve vettünk kertesházat, mert családot terveztünk és szerettük volna, ha a gyermek szabadlevegőn nevelkedik. Mire a gyermekünk megszületett rájöttünk, hogy nem, hogy nem tudjuk a szabad levegőn altatni, hanem még csukott ablakon keresztül is elviselhetetlen a szomszéd kutyák ugatása. (mind a két szomszédunknál és a szembe szomszédnál is nagytestű kutya van)

Végig jártuk a polgármesteri hivatalt. Voltunk a jegyzőnél, az aljegyzőnél, a polg.mesternél fogadó órán... végül kikötöttünk az ügyintézőnél, aki az állat tartással foglalkozik. Behívatták a szomszédokat megbeszélésre. Kirendeltek kutya szakértőt is, aki megállapította, hogy öreg a kutya nem altatható a hangszál műtéthez, és nem is nevelhető. (Elkövettük azt a hibát, hogy csak az eggyik kutyára adtuk be a kérvényt. Mert azt mondták, hogy úgylátszik minket úgy álltalában zavar a kutyaugatás.) Gyakorlatilag fél év leforgása alatt semmi nem változott.
Végül az ügyintéző is megmondta, hogy nem valószínű, hogy tud segíteni. A bíróságon kellene birtokvédelmi pert indítani. (Ami évekig elhúzódik, nem olcsó és bizonytalan kimenetelű.)
Ez ma Magyarország!
Vannak jogaid, a kutyatartónak vannak kötelezettségei, csak éppen érvényesíteni lehetetlen.
Éppen ezért gondolja azt minden ilyen típusú kutyatartó, hogy az a normális, ha a másik rovására ugattatják feleslegesen a kutyáikat.
Ausztriában, Németországban is nagyon sok családnál tartanak kutyát. Senkit nem zavar! Eljárnak velük kutyaiskolába, kutyajátszótérre... Törődnek velük. És ha még is zavarnák a környezetük nyugalmát, súlyos pénzbírságra számíthatnak.
Erre nekünk még valószínűleg sokat kell várnunk!

Bandi1971 # 2009.09.13. 17:58

Tisztelt Fórum !
Nagy kéréssel fordulnék a fórumhoz.
Szomszédban van két kutya,az egyik egész nap ugat,lengyel pásztorkutya,hasonsó mint a kuvasz.
Sajna én elég sokat dolgozom éjszaka,mint biztonsági őr,és nappal nem tudok aludni a kutyától.
Ha szabadnapos vagyok,még akkor sem,se kiülni az udvarra,se tv-t nézni nem lehet.
Lett szólva nekik,de semmi reagálás.
Sétálni nem viszik el,a kutyaüröléket is a szomszéd telekre dobják át.Kérdem én ilyen embernek minek a kutya?
Csendes pihenő övezetbe lakunk,szerényen,nem vagyunk gazdagok,de a szomszéd igen. Nem sajnálom én,de ez állatkínzás szerintem.Úgy tudom 15 méter kell,de itt nincs annyi.
Nkem is volt kutyám,sajna 3 éve elkellett altatni,mrt nagyon beteg volt,most van két macskám,nagyon félnek a kutyáktól.
Nem szeretném ha széttépné a macskáimat.
Megmérgezni nem akarom,én fer módjával akarom elintézni a dolgokat.
Szeretem az állatokat,rendszeresen adományozok a kutyamenhelyeknek.
Kérem segítsenek
Köszönettel egy váci lakos


Tisztelt fórum !
Én egy hatalmas kéréssel fordulnék a fórumhoz.
Szomszédba van két kutya,az egyik állandóan ugat,még hajnalba is, Én nem tudok alu

anna88 # 2009.08.09. 10:00

Az enyém ilyen is ilyen volt. Vettem neki egy szuper ugatásgátló nyakörvet. Az egyik szomszéd levágta róla és szemétbe dobta, kajánul közölte is velem, miszerint ő állatvédő -pedig ezt pont állatorvossal egyeztetve, szuper kíméletes kütyü volt.
Ezek után a másik szomszédom megmérgezte a kutyát, mert ugat.

Mephisto1718 # 2009.08.08. 15:25

Tiszteletem mindenkinek!
Problémám ugyanaz szinte mint jó párunknak. Új szomszéd, új kutya. Közép ázsiai juhász azt hiszem bár lényegtelen. A kutya szüntelenül ugat. Fiatal vagyok, hajnalban járok haza, polgárőrszolgálatból szintúgy és ha máskor nem is de hétvégén aludnék viszont a kutyaugatástól nem tudok. Napközben ugyanez.Szóltunk nem egyszer, a válasz az volt, hogy házőrző és ezért ugat. Nekem rottweilerem van úgyhogy tudom milyen egy házőrző kutya. Nem szeretném se lefújni se sehogy bántani a kutyát mert én a gazdáit okolom. Őket nem lehet vmilyen hivatalos úton "megszorongatni" ez ügyben? Elintézném személyesen de az illető ügyvéd uh meg kell gondolnom mindent. Ha valaki tud segíteni annak nagyon köszönöm.

monalisa1 # 2009.04.20. 07:27

Ahol kutya van ott több-kevesebb ugatás is van az "illető" kutya természetétől és az idegrendszerének adott állapotától függően.

Ha nagyon ugatós akkor az állatorvos egy pici bemetszéssel a két hangszál közül az egyiket elvágja (...) de ettől még továbbra is tud ugatni csak onnantól már félhangon...

Vagy az ideges kutyának adjanak alkalmasint nyugibogyót...

De legjobb ha SOKAT foglalkoznak a kutyával, ezen belül gyakori és alkalmanként hosszas a sétáltatás. (Még a kertes házban tartott kutyát is el kell vinni időnként sétálni.)

kutyaugatas.atw.hu # 2009.04.20. 05:26

Sziasztok!

Mivel a kutyaugatás az én környezetemben is évek óta jelen van, úgy gondoltam csinálok egy weboldalt a
témához kapcsolódva, mivel nem oldódott meg a probléma és úgy veszem észre, hogy egyre több embernek okoz ez problémát.

Cím: http://kutyaugatas.atw.hu/

Itt a fórumon minden hozzászólást még nem olvastam el, de az egyik, melyben az aláírásgyűjtés volt megemlítve megragadta a figyelmemet és ez ehhez hasonló toborzó funkció elérhető az oldalon.

Az oldalt most indítottam el és mindenkit várok az oldalra, valamint szívesen fogadok minden kritikát.

Mugli # 2009.03.24. 11:03

Szia Bomberó !
Szerintem töled kaptam privátban egy e-mailt. Megpróbáltam válaszolni rá, de visza dobta a címedet a program. Szal az általam használt risztó sem tud 6-8m-nél többet, és ezt is megszokja a kutya, illetve az évek alatt gyengül a riasztó érzékenysége, szervíz pedig nincs, csak cseregarancia egy éven belül. Az ár pedig 40-60eFt volt, a távirányítós a drágább. De ha kutyák vagy idegenek lófrálnak éjjel az utcán, nincs az a riasztó ami zavarná a kutyákat különösen a pulit abban hogy ugasson. Inkább arra valók, hogy az unatkozós ordibálást lecsillapítsák. A drága gázspray helyett megteszi a WC spray is. Ettől sem kapnak levegőt percekig, és csendben marad aznap éjjel. A legyegyszerűbb ha találsz valamit amivel viszont te mész az agyára a szomszédnak, és persze az is törvényes, akkor majd tárgyalhattok azonos pozícíóból. Elég sok zajt fognak a thuják, csak ahhoz meg napfény kell-ene (legalábbis nálunk). Vagy megszokod a füldugóval való alvást.

ferrke # 2009.03.18. 14:38

A kutyák orra érzékeny műszer!!!
Fujd le gázszprével! Kb 3 fujás után a kutya tudni fogja hogy a kerités mellett ugatni veszélyes. Ha az eb megismerne az első akcio után haverokat vonj be az akcioba.
Ha szerencséd van akkor Buksi csak a keritéstől messze fog ugatni, boldogitva a gazdit. Ha esetleg okos és rájön a szpré hatotávolságára akkor marad az évekig (kutya haláláig)tarto idegeskedés, vagy a végső megoldás.
Te fogod eldönteni mennyit ér Neked a nyugalom!

indra # 2009.03.16. 11:23

Esetleg kérhetne a helyi önkormányzat jegyzőjétől is segítséget, lehet, gyorsabb és talán olcsóbb, mint a bírói út.

Üdvözlettel:


dr. indra

Grád András # 2009.02.21. 20:38

Kedves Bombero!

Elméletben birtokháborítás miatt pert indíthat, de a bizonyítási kötelezettség Önt fogja terhelni az ugatás időtartama, hangereje stb. tekintetében. A nem jogi megoldásokkal kapcsolatban: A megmérgezésnek magam sem lennék híve, esetleg valami kevésbé ártalmas módszer (talán csúzli?) jöhetne szóba, hogy elriassza a kutyát anélkül, hogy kárt tenne benne. Esetleg magnóra vehetné az ugatást, és amíg dolgozik, mehetne neki magnóról erősítővel, hátha így belátja, hogy ez tényleg zavaró. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Bombero # 2009.02.21. 20:29

Sziasztok mindenki!

Majdnem az lett a nicknevem, hogy idegroncs. Problémám klasszikusnak mondható.
Csepel kertvárosban lakom 8. éve. Szemben lakó szomszédomnak fél évvel ezelőtt megellett a pulija és a szülésnél komplikáció merült fel, így az állat háromlábú és idegbeteg lett. Fél éve a nap 24 órájából masszív 18-at ugat. Első két hónapban szót se szóltam, gondoltam majd lenyugszik, vagy kutyaiskolába viszik, mittudomén. Nem történt semmi. A következő három hónapban hetente többször átslattyogtam a szomszédhoz (akivel előtte 7 évig teljesen jóban voltunk. Ő ott, én itt, nem zavartuk egymást) és szépszóval, érvekkel kérleltem találjunk ki valamit, mert gyakorlatilag az ő kutyája szabja meg mikor fekszem, kelek, szellőztetek. A kertembe nem lehet kiülni teázni, beszélgetni, mert nem hallom a másik szavát.
Mindig az volt a válasz, hogy tudja, megérti, őt is zavarja de hát nem tud mit csinálni. Persze fél év után elszakadt a cérna és egyik este tíz körül ismét átmentem, hogy szeretnék már aludni, kösse hátra a kutyáját.
Erre azt válaszolta, hogy azt nem lehet, mert akkor az ő hálószobája alatt fog ugatni.
Na itt gurult el a gyógyszerem. Oltári üvöltözést rendeztem az utcában. Zárszóként még mondott egy olyat, hogy aki előttem itt lakott annak a kutyája meg őt zavarta, úgyhogy kölcsön kenyér visszajár.
Ekkor megértettem, hogy ezzel az emberrel képtelenség kommunikálni, ezért gyorsan elküldtem a k...a anyjába, majd otthagytam. Ekkor még utánam kiabált, hogy mindig tudta, a tűzoltók mind bunkók(ez a munkám), meg azt is, ha megmérgezem kicsinál.
Emberről tudni kell, hogy nyugdíjas diplomás tanár.
Ez volt egy hete, persze semmi nem történt.
Megmérgezni nem fogom, én a nyílt játék híve vagyok. Jogsegély nincs, ezen is túl vagyok. Kutyariasztóra nem tudok 30 000-et kiadni a közalkalmazotti fizetésemből és amúgy is 15 méter a távolság. Amit eddig láttam max 10 méterre hat.
Ilyenkor mit lehet tenni?

nanemaaa # 2009.02.15. 22:58

Én a társasházi törvényben ne emlékszem olyan részre, mely tételesen felsorolná, hogy miben dönthet egy lakógyűlés és miben nem. Az SZMSZ-nek sem ír elő kötelező tartalmat, csak kereteket. Ha ilyen szinten szabályozna, akkor nem is lenne szükség rá, hiszen maga a jogszabály adná a működés hátterét.
Azt meg nem érzem alkotmányellenesnek, ha egy helyi rendelet az állattartást ahhoz kötné, hogy az érintettek járuljanak hozzá.
A tulajdonosi hozzájárulás fogalma nem ismeretlen a hazai jogrendben.