Kutyaugatás


végrehajtó1 # 2009.12.22. 19:16

Ha vissza olvasod a topicot láthatod magad is hogy nincs megoldás erre..

málnamálna # 2009.12.22. 18:32

Köszönöm a hozzászólásokat!Ettől még a problémám nem oldodot meg!Falun lakom gyermekkorom óta,nekünk is van két kutyánk,de nem ugatnak pl:ha járunk ki az autóval,-megyünk el otthonról,-ha pl most havat kell lapátólni 1 órán keresztül míg el nem végeznek ugat!Gyermek születése elött is ugattak,de nem változik semmi,saját gazdája rá sem szól ez itt a legnagyobb probléma!Kiváncsi lennék ha 1 órán keresztül ugatna az ablakuk alatt azt,hogy tudnáék elviselni? Gyermekem hál istenek egészséges!Nagyon szépen megkérném azt aki nem tud segíteni gúnyos megjegyzéseire nem vagyok kiváncsi!!!!!Köszönöm!

végrehajtó1 # 2009.12.22. 13:48

Kutya ugatástól még a gyerekek tudnak aludni...

Egyjogász # 2009.12.22. 13:33

Mióta laksz te abban a faluban?
A falvakra általában jellemző, hogy ott vannak kutyák (macskák, lovak, disznók, stb.) és azok ugatni (nyávogni, nyeríteni, röfögni, stb.) szoktak...
És ettől még egész generációk nőnek fel ott.

Ha neked nem jön be a falusi élet, be kell költözni egy nagyvárosba, panelba (ott persze meg majd a szomszéd hangoskodása fog zavarni).

Mona,

A védőnőknek hatalmas gyakorlata lehet az ugatós kutyákkal kapcsolatban....:) (Akire gondolsz, az szerintem a sintér...)

monalisa1 # 2009.12.22. 13:21

málnamálna

Ugatós lehetett az a két kutya már a baba megszületése előtt is - csak ti nemigen fordítottatok kellő figyelmet erre, valamint nem biztos, hogy csak és kizárólag a kutyaugatás zavarhatja a babát.

Kérdezd a védőnőt - nagy gyakorlata lehet babákkal- és ugatós kutyákkal kapcsolatban.

Amúgy rossz szomszéd ellen nemigen van orvosság.

"Mona"
laikus hozzászóló

nanemaaa # 2009.12.21. 12:57

Jó kérdés. Ha végigolvasod ezta topicot rájössz, hogy nagyjából semmit. Elméletileg fordulhatsz a jegyzőhöz (nem szóban), de ezt már megtetted. A kutyának megtiltani nem lehet....bááár az azért máig megválaszolatlan kérdés, hogy ha igazoltan túlüvöltik a kutyák a területre érvényes zajvédelmi határértéket, akkor miért nem lehet pl elvitetni őket?

málnamálna # 2009.12.21. 09:51

Tisztelt fórum!Regisztáltam ezen az oldalon azt hittem találok választ!Problémám kutya ugatás,8 hónapos kisbababánk van voltunk a falu jegyzőjénél,de csak annyit értünk el.A család beszélgetése után egész este ugataták a kutyákat ráadásul kettő van.Kérdésem az lenne hova lehet fordulni még a panaszunkal?Vagy ha valakinek van ötlete kutyaugatás ellen legyenszives megosztani velem.Köszönöm.

Frixike # 2009.12.10. 04:57

Te meg folytatod az 'ugatást'. Nem értem hogy miért kell egyfolytában személyeskedni ezen a fórumon...

monalisa1 # 2009.12.09. 21:32

Egyetértek. DE nem én kezdtem, nekem csak visszaugattak...

nandy # 2009.12.09. 14:11

Tisztára olyan itt, mint a maunikaaa-sóban...

monalisa1 # 2009.12.09. 12:50

Én csak mosolygok a te "ugrálásaidon" hiszen tartalmi beírás nemigan van csupán "ugatás".

monalisa1 # 2009.12.09. 12:50

Én csak mosolygok a te "ugrálásaidon" hiszen tartalmi beírás nemigan van csupán "ugatás".

véső (törölt felhasználó) # 2009.12.09. 11:52

Véső általánosan "ugrik" rám-nos ez is egy idegi probléma, így igaz, de ez a te problémád !

véső (törölt felhasználó) # 2009.12.09. 11:47

"Egy állat nem felsőbbrendű mint egy ember"
Én ezt egy szóval sem állítottam.
monalisa javaslata egyáltalán nem humánus és törvénytelen is /ajánlom az állatvédelmi törvény olvasását/ és kizárt, hogy egy kutya a család biztonságát veszélyeztetné,a kutya gazdája annál inkább.

monalisa1 # 2009.12.09. 11:11

Nem tudom egy kutyának hány hangszála van, de ha azok közül egyet az állatorvos átvág attól az eb még fog tudni ugatni - csak félhangon.

Amúgy a gazda kérésére és hozzájárulásával, valamint szakember által elvégezve pl. megfelelő helyi érzéstelenítés a rövid beavatkozáskor. Tehát szó sincs holmi "állatkínzásról".

Véső általánosan "ugrik" rám - nos ez is egy idegi probléma...

Részemről ez és ennyi.

kadaj01 # 2009.12.09. 08:58

véső, egy valamit szögezzünk le, állatszeretet ide, vagy oda. Egy állat nem felsőbbrendű mint egy ember. Ha egy állat zavarja a többséget, esetleg egy másik embert, akkor tenni kell. Sajnos az élet ilyen. Elég humánus megoldás amit monalisa javasolt, én ennél sokkal keményebb, brutálisabb fellépést tennék, ha a családom nyugalmáról, biztonságáról lenne szó. Biztos vagyok benne, hogy Ön is.

véső (törölt felhasználó) # 2009.12.09. 08:39

Tanár Úr !

Biztosan nagyon szükségszerű egy ilyen fontos kérdésben a megnyilatkozása.
Igaza lehet, hogy " Úriember így nem viselkedik"
Az viszont biztosan úriemberes viselkedés ha valaki egy kutya hangszálainak átvágására biztat.
De azt gondolom az én viselkedésem nem különbözik attól amikor Ön egy korábbi hozzászólásában monalisa javaslatát " életveszélyes"-nek minősített.

Üdvözlettel: véső

Grád András # 2009.12.08. 21:28

"neked meg a kezedet kéne eltörni, hogy ne tudnál ilyen marhaságot már sokadszorra leírni !!"

Kedves Véső! Azt gondolom, hogy lehet eltérő véleménye, mint Monalisának, még az is előfordulhat, hogy igaza van, de egyik sem jogosítja fel a durvaságra. Úriember így nem viselkedik. Üdvözlettel:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

végrehajtó1 # 2009.12.08. 19:54

Nem-nem !
Csak csipázom az okfejtéseidet:)

efi99 # 2009.12.08. 19:50

Te is, mert csaknem mindegyiket megkontrázod újabban.

végrehajtó1 # 2009.12.08. 19:46

:))

Oké megpipázom a többit is:)

Efike! Ennyi hozzászólás után más fórumon már admin lennél..:))
De minimum moderátori rangot kapnál..:)

efi99 # 2009.12.08. 19:21

Jól van, látom figyelünk.
Megszkenneled az utolsó hozzászólók neveit, aztán ahol én vagyok ott megeresztesz egy építő jellegű hozzászólást?
Felhívom a figyelmed, hogy máshol is hozzászóltam ma este és nem reagáltál még.

végrehajtó1 # 2009.12.08. 19:04

Hajrá Efike!:)

Nehagyd magad Véső!:)

efi99 # 2009.12.08. 18:33

Én annak idején meg szoktam locsolni egy adag vízzel.
Attól igen meglepődött. Aztán egy idő után be is állt nála a pavlovi reflex: vonyítás - hidegzuhany, ezért inkább hanyagolta a dolgot.

véső (törölt felhasználó) # 2009.12.08. 16:59

Te meg elolvasnád az Állatvédelmi törvényt mielött leírsz ilyen marhaságot