Közterüle - fűnyírás... bilincs???


Gabicsek # 2012.06.18. 19:04

lajcsó!
Igen, ez valahogy így van, ahogy Kenderice is leírta. Kötelességünk rendben tartani a ház előtti területet, igaz, hogy önkormányzati tulajdon. És ingyen. És helyettük. Télen, ha valaki elcsúszik a járdán - hiába van lekotorva a hó, amit megint csak nekünk kell megcsinálni -, minket perelhet, mert a mi ingatlanunk előtt törte kezét-lábát. Pedig önkormányzati terület. Ez van, nem lehet mit tenni.

lajcsó # 2012.06.19. 04:54

Jó rendben van. Csak visszafelé nem igazán működik a dolog. Ha én használom a falu vagy a város "földjét" (közterület használat, parkolás stb.) - ami egyesek szerint az enyém is - akkor nincs mese,fizetnem kell. Ha fizetnem kell a közterület használatért, parkolásért stb. akkor viszont az önkormányzat tartsa rendben saját költségén a tulajdonát képező ingatlant, ne a lakosságot kényszerítse erre.

wers # 2012.06.19. 05:57

Ez nekem sem teljesen világos. Városon az önkormányzat tartja rendben a közterületeket, parkokat, a főutak mellett a közútkezelőnek kell nyírni.
Nálunk a helyi rendelet szerint a vízelvezető árkokat kell a lakosságnak nyírni, tisztán tartani. Ehhez képest az önkormányzat csak az önkormányzathoz tartozó telkek, ingatlanok előtt nyírja a füvet, a többit a lakosság. Nekünk egy kb. 70-80 m hosszú útszakasz jutott, mellette kb. 200 m2 fűvel, mindez domboldalon. Kíványcsi leszek, úgy 70 évesen majdan hogyan fogom feltolni a fűnyírót.
Az önkormányzat egy halom közmunkást foglakoztat, két éve nem kevés beruházással fűnyírókat, fűkaszákat vettek. Miért nekem kell az út mellett füvet nyírni?

seawaterbear # 2012.06.27. 19:28

Háát megkaptam az idézést a jegyzőtől, "tiltott, közösségellenes magatartás" ügyben..... na majd látjuk, ha Ők így, akkor én meg megyek egészen a Bíróságig.

Gabicsek # 2012.06.27. 20:13

Azóta lenyírtad? Remélem!
Mondd el, nonszensz, hogy egyetlen napot adtak a nyírásra. Légy szerintem udvarias, együttműködő.

seawaterbear # 2012.06.29. 15:40

Persze hogy lenyírtam, csak nem a határidőn belül:-) Nyilván meg fogom kérdezni, vajon mi indokolta ezt a határidőt, mit vagy kit veszélyeztettem még két három napig a 25-ről 26-27cm-re növő fűvel;-)

Gabicsek # 2012.06.29. 19:40

Mikor mész?

katonag # 2016.08.04. 08:34

lajcsó:

Azt írtad, hogy

Valóban rendelet kötelezi az ingatlan tulajdonosokat a közterület rendben tartására. De eddig még sehol nem láttam leírva, hogy ezt a munkát ingyen kellene elvégezni.

Őszintén, látsz arra esélyt, hogy a bíróság is így gondolja? Mi lenne az indoklás? Szerintem is necces, hogy egy rendelettel gyakorlatilag közmunkára köteleznek, de hogy lehetne ezt megtámadni?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.04. 10:53

Értékelendő az igyekezeted, de 2012-es hozzászólásra reagáltál.Jobb később, mint soha
:)

katonag # 2016.08.05. 06:48

Tudom, hogy régi a topik, de a kérdés szerintem továbbra is aktuális és jogos.

Amúgy mit tehet az önkormányzat, ha valaki nem tartja karban a területet, nem tisztítja az esetleges árkot? A rendelet mintha nem tartalmazna szankciót. A téli síkosságmentesítésnél milyen jogszabály alapján bírságol a közterület felügyelet?

Könyv # 2016.08.05. 08:03

Egy kiemelt üdülőterületen viszont, méghozzá városközpontban, egy ingatlantulajdonos idén még egyáltalán nem nyírta le a gazt sem a közterületen, sem a saját területén.

Valaki bejelentette az önkormányzatnál, de, mivel saroktelekről van szó, és az ingatlan tulajdonosa nem hajlandó megjelölni az utca-házszámot az ingatlanán, az én címemet jelölték meg a bejelentésben.

Az önkormányzat ki sem szállt, hanem engem felszólított a terület rendben tartására, holott én már időn kilencszer lenyírtam a füvet, és tisztán tartom a területet.

Megírtam az önkormányzatnak, hogy itt valami tévedés lehet, ez két hónapja volt. Semmiféle intézkedés nem történt az ügyben.

bydude # 2017.04.05. 12:33

Tisztelt Fórumozók

Egy kis segítségre szorulok.
Budapesten 23.ker-ben van egy családiházunk.
Sarok telek elötte járda majd kb. 1,5-2 m földnyelv(amin sűrű sövény 1,6 méter magas) utánna úttest. Ez kb. 30 méteren.(igy vettük az ingatlant)
Addig oké hogy nekem kell rendben tartanom.
De a zöldhulladékot kinek kell elszállítani?
Én kivágnám az egészet a fenébe de az több m3 hulladék.
Aminek az elszállítása kb.60.000.-forint.
Ez kit terhel?
Ha valaki tudna javasolni valamit szívesen venném.

Immaculata # 2017.04.05. 13:33

Be kell ásni, a föld befogadja.

lajcsó # 2017.04.05. 13:39

"De a zöldhulladékot kinek kell elszállítani?"
Annak aki az egyéb háztartási hulladékot is elszállítja.
Nálunk így van. Külön edény vagy zsák van erre a célra, amit a szolgáltató biztosít. Nem tartom valószínűnek, hogy a fővárosban más lenne a szolgáltatás tartalma.

bydude # 2017.04.06. 11:10

Nagyon köszönöm mindenkinek az értékes infokat.