Közterüle - fűnyírás... bilincs???


bydude # 2017.04.06. 11:10

Nagyon köszönöm mindenkinek az értékes infokat.

lajcsó # 2017.04.05. 13:39

"De a zöldhulladékot kinek kell elszállítani?"
Annak aki az egyéb háztartási hulladékot is elszállítja.
Nálunk így van. Külön edény vagy zsák van erre a célra, amit a szolgáltató biztosít. Nem tartom valószínűnek, hogy a fővárosban más lenne a szolgáltatás tartalma.

Immaculata # 2017.04.05. 13:33

Be kell ásni, a föld befogadja.

bydude # 2017.04.05. 12:33

Tisztelt Fórumozók

Egy kis segítségre szorulok.
Budapesten 23.ker-ben van egy családiházunk.
Sarok telek elötte járda majd kb. 1,5-2 m földnyelv(amin sűrű sövény 1,6 méter magas) utánna úttest. Ez kb. 30 méteren.(igy vettük az ingatlant)
Addig oké hogy nekem kell rendben tartanom.
De a zöldhulladékot kinek kell elszállítani?
Én kivágnám az egészet a fenébe de az több m3 hulladék.
Aminek az elszállítása kb.60.000.-forint.
Ez kit terhel?
Ha valaki tudna javasolni valamit szívesen venném.

Könyv # 2016.08.05. 08:03

Egy kiemelt üdülőterületen viszont, méghozzá városközpontban, egy ingatlantulajdonos idén még egyáltalán nem nyírta le a gazt sem a közterületen, sem a saját területén.

Valaki bejelentette az önkormányzatnál, de, mivel saroktelekről van szó, és az ingatlan tulajdonosa nem hajlandó megjelölni az utca-házszámot az ingatlanán, az én címemet jelölték meg a bejelentésben.

Az önkormányzat ki sem szállt, hanem engem felszólított a terület rendben tartására, holott én már időn kilencszer lenyírtam a füvet, és tisztán tartom a területet.

Megírtam az önkormányzatnak, hogy itt valami tévedés lehet, ez két hónapja volt. Semmiféle intézkedés nem történt az ügyben.

katonag # 2016.08.05. 06:48

Tudom, hogy régi a topik, de a kérdés szerintem továbbra is aktuális és jogos.

Amúgy mit tehet az önkormányzat, ha valaki nem tartja karban a területet, nem tisztítja az esetleges árkot? A rendelet mintha nem tartalmazna szankciót. A téli síkosságmentesítésnél milyen jogszabály alapján bírságol a közterület felügyelet?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.04. 10:53

Értékelendő az igyekezeted, de 2012-es hozzászólásra reagáltál.Jobb később, mint soha
:)

katonag # 2016.08.04. 08:34

lajcsó:

Azt írtad, hogy

Valóban rendelet kötelezi az ingatlan tulajdonosokat a közterület rendben tartására. De eddig még sehol nem láttam leírva, hogy ezt a munkát ingyen kellene elvégezni.

Őszintén, látsz arra esélyt, hogy a bíróság is így gondolja? Mi lenne az indoklás? Szerintem is necces, hogy egy rendelettel gyakorlatilag közmunkára köteleznek, de hogy lehetne ezt megtámadni?

Gabicsek # 2012.06.29. 19:40

Mikor mész?

seawaterbear # 2012.06.29. 15:40

Persze hogy lenyírtam, csak nem a határidőn belül:-) Nyilván meg fogom kérdezni, vajon mi indokolta ezt a határidőt, mit vagy kit veszélyeztettem még két három napig a 25-ről 26-27cm-re növő fűvel;-)

Gabicsek # 2012.06.27. 20:13

Azóta lenyírtad? Remélem!
Mondd el, nonszensz, hogy egyetlen napot adtak a nyírásra. Légy szerintem udvarias, együttműködő.

seawaterbear # 2012.06.27. 19:28

Háát megkaptam az idézést a jegyzőtől, "tiltott, közösségellenes magatartás" ügyben..... na majd látjuk, ha Ők így, akkor én meg megyek egészen a Bíróságig.

wers # 2012.06.19. 05:57

Ez nekem sem teljesen világos. Városon az önkormányzat tartja rendben a közterületeket, parkokat, a főutak mellett a közútkezelőnek kell nyírni.
Nálunk a helyi rendelet szerint a vízelvezető árkokat kell a lakosságnak nyírni, tisztán tartani. Ehhez képest az önkormányzat csak az önkormányzathoz tartozó telkek, ingatlanok előtt nyírja a füvet, a többit a lakosság. Nekünk egy kb. 70-80 m hosszú útszakasz jutott, mellette kb. 200 m2 fűvel, mindez domboldalon. Kíványcsi leszek, úgy 70 évesen majdan hogyan fogom feltolni a fűnyírót.
Az önkormányzat egy halom közmunkást foglakoztat, két éve nem kevés beruházással fűnyírókat, fűkaszákat vettek. Miért nekem kell az út mellett füvet nyírni?

lajcsó # 2012.06.19. 04:54

Jó rendben van. Csak visszafelé nem igazán működik a dolog. Ha én használom a falu vagy a város "földjét" (közterület használat, parkolás stb.) - ami egyesek szerint az enyém is - akkor nincs mese,fizetnem kell. Ha fizetnem kell a közterület használatért, parkolásért stb. akkor viszont az önkormányzat tartsa rendben saját költségén a tulajdonát képező ingatlant, ne a lakosságot kényszerítse erre.

Gabicsek # 2012.06.18. 19:04

lajcsó!
Igen, ez valahogy így van, ahogy Kenderice is leírta. Kötelességünk rendben tartani a ház előtti területet, igaz, hogy önkormányzati tulajdon. És ingyen. És helyettük. Télen, ha valaki elcsúszik a járdán - hiába van lekotorva a hó, amit megint csak nekünk kell megcsinálni -, minket perelhet, mert a mi ingatlanunk előtt törte kezét-lábát. Pedig önkormányzati terület. Ez van, nem lehet mit tenni.

Kenderice # 2012.06.18. 07:14

"ahogy régen mondták "a falu földje",a falu lakosságának tulajdona"
Jól mondod, ez volt régen, de most más van. Az önkori azt csinál a "közös földdel" amit csak akar, hasznai az övé, köteles vagy tűrni mindent és köteles vagy rendben tartani és kuss van neked.
Régen más volt, ne hasonlíts.

Egyjogász # 2012.06.18. 06:05

"más tulajdonát képező ingatlant"

Az a "más" a helyi önkormányzat, azaz ahogy régen mondták "a falu földje",a falu lakosságának tulajdona - amibe gondolom beletartozol te is.
Azaz a "más" tulajdona a te tulajdonod is.

Nálunk is voltak hőbörgések emiatt, a polgi a falugyűlésen közölte, hogy OK, nem kell rendben tartani az utcát, de akkor fizessen mindenki X forintot évente, aztán ebből megbíznak valakit, hogy nyáron nyírjon, télen meg kotorja el a havat.
Ezek után közfelkiáltással fogadta el mindenki, hogy inkább rendben tartja a lakosság a falut...(ahogy egyébként évszázadok óta volt, csak korábban ezt mindenki természetesnek vette).

lajcsó # 2012.06.18. 04:59

Gabicsek!
Akkor most mi valamennyien ingyen vagyunk kötelesek rendben tartani más tulajdonát képező ingatlant? Ilyen alapon akár 104 napi gyalogrobotot is előírhatna az önkormányzat a lakosság számára.

seawaterbear # 2012.06.17. 23:48

Lajcsó... valahol én is ezt érzem...

PTK.201. § (1) A szerződéssel kikötött szolgáltatásért - ha a szerződésből vagy a
körülményekből kifejezetten más nem következik - ellenszolgáltatás jár.
Ha ezt lehetne értelmezni az Önkormányzati rendeletre is, az nyerő lenne, de ennek híján közmunkára köteleznek...

És még mielőtt valaki leharapná a fejem, nem 50-60 m2-ert kell nyírnom, rendbentartanom, hanem még plusz 500m2-ert, persze hogy a hideg is kiráz már ettől 8-9 év után...

Gabicsek # 2012.06.17. 20:28

Miért? Olyat láttál, hogy fizetnek érte?:)

lajcsó # 2012.06.17. 19:28

Valóban rendelet kötelezi az ingatlan tulajdonosokat a közterület rendben tartására. De eddig még sehol nem láttam leírva, hogy ezt a munkát ingyen kellene elvégezni.

Kenderice # 2012.06.17. 18:57

Annyit tennék még hozzá, hogy azért zavar, hogy rendelet kötelezi ilyesmire az ingatlantulajdonosokat, mert amikor építőanyagot hozatok, akkor már másnap ott van a közterületes, hogy közterület foglalási díjat szedjen.
Faszt a seggükbe és még finom voltam.
Nincs igazság ebben az országban.

Kenderice # 2012.06.17. 18:54

seawaterbear:
Nem titok. Üllőn lakok. Mondjuk én nyírom az ominózus sávban, de ahol nem nyírják (nem lakják az ingatlant vagy nem érnek rá) ott az önkormi vágatja le.

Gabicsek # 2012.06.17. 18:39

Szerintem nem egy méter. Ha van járda, a járdát kell rendben tartani, ha mellette közvetlenül kezdődik az úttest. Ha van járda, de van még zöldsáv is az úttestig, azt is rendben kell tartani. Ha nincs járda, akkor az úttestig tartó szakaszt kell rendben tartani. Ez az én értelmezésem. Magyarul, a kerítéstől az úttestig tartó szakaszt kell rendben tartani.

Véleményem # 2012.06.17. 14:31

Nem a tiéd, csak te tartod rendben én így értelmezem.
Ez nem azt jelenti hogy mondjuk be is kerítheted meg bármi más...

Ha valaki kiméreti a területét és bekeríti mondjuk, akkor a bekerített résznek a külső felénél még plusz 1 méter széles sávban kellene neked rendben tartani a területet én így értelmezem.

Falun ez a szokás, mindenki takarítja a háza előtt lévő járdát, bár nem a területe. Levágja a füvet a víz elvezető árokban, bár nem az ő területe.

Városban úgy szintén, a lakók felelnek azért, hogy a járda télen le legyen takarítva, és ne legyen balesetveszélyes.

Aztán lehet rosszul tudom, lehet ezek bevett szokások csak... de minden esetre szerintem ez lenne a normális.