Közterüle - fűnyírás... bilincs???


seawaterbear # 2012.06.15. 21:22

Előzmény:

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy Közigazgatási eljárásban a megadott 24 órás határidő jogszerű-e, illetve milyen jogszabály, törvény határozza meg a ilyen esetekben a kiszabható határidőket?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Sherlock # 2012.06.15. 21:26

Ez nem közigazgatási eljárás, azt attól tette függővé hogy levágod-e 1 napon belül a füvet.

Gabicsek # 2012.06.15. 21:58

Magyarán: Ez egy felszólítás. Ha nem nyírsz, azután jön a közgigazgatási eljárás és bírság.

seawaterbear # 2012.06.16. 14:25

Hát sajnos éjszaka nem vagyok hajlandó füvet nyírni, este hatkor kaptam meg a felszólítást.... pénteken meg 8-16.30-ig dolgoztam. így busszal 17.40-kor értem haza, és 20 perc alatt nem állt módomban 5-600m2 közterületet lenyírni.

Szóval akkor ha jól értem, közigazgatási hatósági eljárás fog indulni. Ok legyen...

Ami a lényeges számomra az az, hogy egy közterület felügyelő szabhat-e ki ilyen lehetetlen határidőt, amit eleve nem lehet betartani?

véső (törölt felhasználó) # 2012.06.16. 15:26

mivel van gondod a kaszálással vagy a határidővel ?
amíg ide írogatsz azalatt kaszálhatnál...

seawaterbear # 2012.06.16. 15:41

Nincs problémám a kaszálással, meg is csinálom, én sem szeretem ha túl nagy a fű, de egy macskajancsi ne ugráltasson, hogy 24 óra alatt nyírjam le, mert ennek a határidőnek csak az lehet a célja, hogy megteremtse a büntethetőség alapját.
Ezért kérdeztem azt, hogy ilyen esetben jogszerű-e a 24 órás határidő, hiszen nincsen életveszély, és ha még 2-3 centit nő a fű, az nem okoz kárt senkinek sem.

Sherlock # 2012.06.16. 15:53

Az okoz kárt hogy már 30 centis, a legjobb az lenne ha a hétvégén sem kaszálnád le, azzal megmutatnád neki!

Kenderice # 2012.06.16. 18:46

Itt nálunk az önkormányzatnak van esze mert tudja, hogy a járda és az út közötti rész nem az ingatlantulajdonosé, hanem az önkormányzaté (közterület) és így nem is kötelezi az ingatlantulajdonosokat a fűnyírásra. Megbíz erre a munkára valakiket.
Mekkora fasság ez, hogy közterületen a lakosokkal ingyen nyíratják a füvet!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.17. 06:20

Évszázados szokás. Elég szomorú, hogy ma már rendeletbe kell foglalni, mert a népek valahogy elfelejtették.

seawaterbear # 2012.06.17. 09:35

Kedves Sándor!

Lehet hogy évszázados szokás, de én inkább igényességnek hívnám. Én is szeretem ha rendben van a zöld terület az ingatlanon belül és kívül is.

Azonban a házam saroktelken van, így nem az utcafronton lévő 20*3m-es rész okoz gondot, azt ha kell lerágom, vagy ollóval levágom, nem ez a probléma forrása, hanem az ingatlant oldalról szegélyező közterület, ami 53x10-11m.

8 éve rendszeren nyírom, sosem volt gond, most kicsit elmaradtam vele, és azonnal kaptam a felszólítást, visszaírtam, hogy kis türelmet kérek, vagy segítéget ha annyira fontos, mert egyenlőre nem áll módomban megcsinálni. Hozzá kell tenni, hogy az Önkormányzat a főtéren és a frekventált helyeken (ök. vezetők, stb) utcáiban nyírja a füvet gépekkel.

Na erre kaptam az egy napos felszólítást, hogy most rögtön azonnal, mert kerékbe törnek, felnégyelnek, stb.
Itt nálam is elszakadt a cérna.... ha hozatok 1m3 sódert és az utcán teszik le, közterület használatot kell fizetnem érte, ami kb annyi egy hétre mint a sóder ára...
Arányos közteherviselés???? Na az hol van ilyenkor?

seawaterbear # 2012.06.17. 09:37

Kenderice! Megköszönném, ha privátban megírnád, melyik önkormányzat is az, megnézném a helyi rendeleteiket.

véső (törölt felhasználó) # 2012.06.17. 10:16
seawaterbear # 2012.06.17. 11:13

Köszi Véső, de ez számomra értelmezhetetlen, mivel a telek egyk oldalán sincsen járda kiépítve.

véső (törölt felhasználó) # 2012.06.17. 11:40
  1. az ingatlan előtti járdaszakasz (járda hiányában egy méter széles területsáv, illetőleg ha a járda mellett zöldsáv is van, az úttestig terjedő teljes terület);

ezt nem-tudod értelmezni...

seawaterbear # 2012.06.17. 12:06

Akkor ezek szerint körben 1 méter széles sáv az enyém? Ennek igencsak tudnék örülni...

Véleményem # 2012.06.17. 14:31

Nem a tiéd, csak te tartod rendben én így értelmezem.
Ez nem azt jelenti hogy mondjuk be is kerítheted meg bármi más...

Ha valaki kiméreti a területét és bekeríti mondjuk, akkor a bekerített résznek a külső felénél még plusz 1 méter széles sávban kellene neked rendben tartani a területet én így értelmezem.

Falun ez a szokás, mindenki takarítja a háza előtt lévő járdát, bár nem a területe. Levágja a füvet a víz elvezető árokban, bár nem az ő területe.

Városban úgy szintén, a lakók felelnek azért, hogy a járda télen le legyen takarítva, és ne legyen balesetveszélyes.

Aztán lehet rosszul tudom, lehet ezek bevett szokások csak... de minden esetre szerintem ez lenne a normális.

Gabicsek # 2012.06.17. 18:39

Szerintem nem egy méter. Ha van járda, a járdát kell rendben tartani, ha mellette közvetlenül kezdődik az úttest. Ha van járda, de van még zöldsáv is az úttestig, azt is rendben kell tartani. Ha nincs járda, akkor az úttestig tartó szakaszt kell rendben tartani. Ez az én értelmezésem. Magyarul, a kerítéstől az úttestig tartó szakaszt kell rendben tartani.

Kenderice # 2012.06.17. 18:54

seawaterbear:
Nem titok. Üllőn lakok. Mondjuk én nyírom az ominózus sávban, de ahol nem nyírják (nem lakják az ingatlant vagy nem érnek rá) ott az önkormi vágatja le.

Kenderice # 2012.06.17. 18:57

Annyit tennék még hozzá, hogy azért zavar, hogy rendelet kötelezi ilyesmire az ingatlantulajdonosokat, mert amikor építőanyagot hozatok, akkor már másnap ott van a közterületes, hogy közterület foglalási díjat szedjen.
Faszt a seggükbe és még finom voltam.
Nincs igazság ebben az országban.

lajcsó # 2012.06.17. 19:28

Valóban rendelet kötelezi az ingatlan tulajdonosokat a közterület rendben tartására. De eddig még sehol nem láttam leírva, hogy ezt a munkát ingyen kellene elvégezni.

Gabicsek # 2012.06.17. 20:28

Miért? Olyat láttál, hogy fizetnek érte?:)

seawaterbear # 2012.06.17. 23:48

Lajcsó... valahol én is ezt érzem...

PTK.201. § (1) A szerződéssel kikötött szolgáltatásért - ha a szerződésből vagy a
körülményekből kifejezetten más nem következik - ellenszolgáltatás jár.
Ha ezt lehetne értelmezni az Önkormányzati rendeletre is, az nyerő lenne, de ennek híján közmunkára köteleznek...

És még mielőtt valaki leharapná a fejem, nem 50-60 m2-ert kell nyírnom, rendbentartanom, hanem még plusz 500m2-ert, persze hogy a hideg is kiráz már ettől 8-9 év után...

lajcsó # 2012.06.18. 04:59

Gabicsek!
Akkor most mi valamennyien ingyen vagyunk kötelesek rendben tartani más tulajdonát képező ingatlant? Ilyen alapon akár 104 napi gyalogrobotot is előírhatna az önkormányzat a lakosság számára.

Egyjogász # 2012.06.18. 06:05

"más tulajdonát képező ingatlant"

Az a "más" a helyi önkormányzat, azaz ahogy régen mondták "a falu földje",a falu lakosságának tulajdona - amibe gondolom beletartozol te is.
Azaz a "más" tulajdona a te tulajdonod is.

Nálunk is voltak hőbörgések emiatt, a polgi a falugyűlésen közölte, hogy OK, nem kell rendben tartani az utcát, de akkor fizessen mindenki X forintot évente, aztán ebből megbíznak valakit, hogy nyáron nyírjon, télen meg kotorja el a havat.
Ezek után közfelkiáltással fogadta el mindenki, hogy inkább rendben tartja a lakosság a falut...(ahogy egyébként évszázadok óta volt, csak korábban ezt mindenki természetesnek vette).

Kenderice # 2012.06.18. 07:14

"ahogy régen mondták "a falu földje",a falu lakosságának tulajdona"
Jól mondod, ez volt régen, de most más van. Az önkori azt csinál a "közös földdel" amit csak akar, hasznai az övé, köteles vagy tűrni mindent és köteles vagy rendben tartani és kuss van neked.
Régen más volt, ne hasonlíts.