Lakcímkártyán tartózkodási hely


wers # 2018.01.29. 16:22

Ezt magyarázom, csak senki sem akarja megérteni. A jegyző egy személyben (hivatalban) ezt már intézheti. Egy éve.

drbjozsef # 2018.01.30. 05:26

Nem igazán látom be, hogy mégegyszer próbáltad volna, mert eddig nem ezt írtad. Hanem ezt :

De tudom, hogy a lakcímnyilvántartás "hülyebiztos" azaz, ha a cím nem lakás céljára van bejegyezve, akkor csak településszintű bejelentés lehetséges.

Ha a cím már be van jegyezve, akkor oda lakcím létesíthető kellene legyen. Mindegy, hogy az mi.

Az pedig, hogy előbb a jegyzőhöz kell menni, utána a polghivhez, az tényleg eddig nem szerepelt, de nem is állította senki ennek ellenkezőjét, minthogy erről konkrétan eddig szintén nem volt szó. Nem az eljárás sorrendiségét vagy hatásköreit rágtuk, hanem a puszta lehetőségét. Márpedig akkor végre Te is elismered, ha jól értelek, hogy ez lehetséges. Na, ez a mégegyszer.

wers # 2018.01.30. 13:35

Most csak röviden, majd folytatom, nem felejtelek el
Az pedig, hogy előbb a jegyzőhöz kell menni, utána a polghivhez” Úgy gondolom, mivel a jegyző a poghivben dolgozik, nem lesz nehéz magát megtalálnia. :)
Nem igazán látom be, hogy mégegyszer próbáltad volna, mert eddig nem ezt írtad.
Az viszont szinte kizárt, hogy az előző kb. négy év minden részemről e témában írt bejegyzését előkukázzam.

nonolet # 2018.01.30. 13:51

Nem kell 4 év elég csak 2017.01.26.-ig elég visszanézned...

Azóta többször írtam le neked, hogy: nem úgy van, ahogy írtad.

Most már beláttad, hogy valóban nem úgy van, tévedtél.
Ennyi történt.

wers # 2018.01.30. 17:29

Csak 12, az ország különbözől okmányosától bocsika már kormányhivatól kaptam ugyanazt a választ. Majd később folytatjuk.

nonolet # 2018.01.30. 19:45

Rosszul feltett kérdésre más a válasz, mint a jóra...