Erősebb jog


guba # 2007.01.27. 20:34

Mivel az általad hozott példa logikájának vezérfonalára nem sikerült rácsatlakoznom – lehet persze, hogy ez az én hiányosságomból adódik – javaslom, hogy kérjél meg mást a részletesebb, ettől érdemibb reakcióra!

Dr.Attika # 2007.01.27. 16:46

Szerintem és álláspontom , valamint véleményem szerint érdemben nem reagáltál.

guba # 2007.01.27. 08:18

Miért gondolod, hogy nekem mindenképpen véleményeznem kellene az általad felhozott példát? A feltett kérdésről írtam le amit jónak gondoltam. Ha elolvastad a korábbi beírásaimat, akkor láthatod, hogy a tulajdonjog és a használat, ill. az elbirtoklás viszonyrendszerének dogmatikai megítélésében van köztünk véleménykülönbség, tehát ha úgytetszik érdemben is reagáltam a hozzászólásodra.

Dr.Attika # 2007.01.26. 22:34

És ezzel mit közöltél érdemben?

guba # 2007.01.26. 18:48

Kedves Dr. Attika!
A korábbi hozzászólásod alapján úgy tűnik, fontos számodra az udvariasság! Ha minősíted másnak a véleményét udvariasabb, ha azt is hozzáteszed: szerintem, vagy véleményem szerint.

Dr.Attika # 2007.01.26. 17:24

Nem ez az erősebb jog. Olvasdd el légyszi amit írtam!

guba # 2007.01.25. 09:40

Amennyiben az „erősebb jog” alatt az adott jogviszonyhoz erősebben kötődő jogot kell, vagy lehet érteni, akkor ez a kérdés a nemzetközi kollíziós magánjog területén vetődhetne fel. Ezekben az esetekben a bíróság, vagy más fórum azt próbálja meg eldönteni, hogy az adott jogviszonyra a szóba jöhető jogrendszerek közül melyiket alkalmazza. Erre a jogválasztásra számos elmélet született, ezek közül az egyik a „jobb jog” elmélet.
A kedvezőbb jog választásának elve megjelenik a magyar Kódexben is, pl. amikor úgy rendelkezik, hogy amennyiben a károkozás helyének joga helyett amennyiben a károsultra kedvezőbb, akkor a kár bekövetkezésének helyén irányadó jogot kell alkalmazni.

A használat a tulajdonjog teljességének egyik alkotó eleme. Az elbirtoklásnak jogpolitikai indokai vannak.

Dr.Attika # 2007.01.19. 23:54

Kedves "Szecsenyi"!
Segítettünk. Te pedig "rebegjél" legyélszíves valami köszönöm félét, vagy ha nem segítettünk akkor "Nem segített az információtok." félét. A "kussolásod" olyan megalázó szintű. Én biztos, hogy a legközelebbi kérdésedet átlépem, mint a "canis merga"-t.

Dr.Attika # 2007.01.15. 15:30

Pl. Nemzetközi szerződés alapján egy sziget x állam tulajdonában van, de nem lakja senki. Y állam pedig állampolgáraival lakni is, használni is akarja a szigetet. Mivel a használat joga erősebb a tulajdon jogánál ezért a használó jogosan használhatja is. Innen ered az elbirtoklás intézménye is.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.11. 22:51

Erősebb kutyát gyakrabban hallok emlgetni...

_Wasp_ # 2007.01.11. 22:01

Látni kellene a szöveget, de nem arról van szó, hogy az adott jogviszony mely ország jogához kötődik leginkább?
(pl jellemző szolgáltatás nyújtásának elve, stb.)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Szecsenyi # 2006.12.27. 12:21

Kedves Fórumozók! Segítsetek!

Nemzetközi szerződések alkalmazásában mit jelent az \"erősebb jog\" kitétel?

Előre is köszi!