Új lakást vettem de nem tudom mik a jogaim...


Erv # 2003.04.23. 15:19

Sajnos segítség nélkül kellett megírnom a köv. levelet, de remélem lesz hatása mivel ajánlottként adtam fel és a cég nevére címeztem.

'Ajánlott!

Tárgy: Minőségi kifogások

Tisztelt XY Úr!

Írásban fordulok Önökhöz, mivel a szóban többször is közölt kifogásaim nem lettek megfelelően orvosolva-közvetítve.
Félreértések elkerülése érdekében felsorolom az eddig általam talált hibás, minőségileg nem megfelelően kivitelezett és sérült elemeket-részeket:
 
•a padló- és lépcsőcsempék söprésekor, kopogtatásakor hallható, hogy alatta üreges a kitöltés, néhol megrepedt, hiányos a fuga, és legalább 15 csempe megpattant, megrepedt vagy törött (cserére szorul)
•a cirkó és a fűtéscső egy csatlakozásánál igen rozsdás és csöpög- 2 hétre rá, ahogy Önöknek szóltam, kijött a vízszerelő, szorított rajta egyet és sajnos azóta is tovább csöpög (kértem, hogy cserélje ki a csatlakozást amit meg is ígért 2 hete...)
•az emeleti fürdőszobában -amit szóban Önöknek kétszer is jeleztem- a radiátor továbbra is csöpög (körülötte rozsdás)
•a gépkocsi tároló festése olyannyira fog, hogy a gépkocsiból történő ki és beszálláskor fehér festékfoltok keletkeznek a ruhán és ezért a helységet nem tudom rendeltetésszerűen használni
•az emeleti szobában kb. 1,2 méteres, majdnem vízszintes  repedés van a falon, amin a festék megpattogott és ennek a javítását is többször kértem mivel a bútorok hamarosan (lehet már ezen a héten) megérkeznek
•az emeleti wc öblítőtartályába a cirkó által felfűtött (55-60 fokos) víz folyik (ezt tegnap vettem észre amikor egymás után kétszer húztam le, és ez legalább napi 8-10x10 liter vízmennyiség)
•az emeleti wc kagylóból nagyon csapkod kifelé a víz és a karimájáig megtelik mielőtt elfolyna belőle a szennyvíz
•a teraszt nem fejezték be, beleértve a villanyszerelési munkálatokat is (ezt arra az időre beszéltük meg amikor melegebb idő lesz)
•a laminált parkettán is megpattanások, letörések találhatók

•Az egyik mosdó karos csaptelepe el van szineződve-hibás vagy sérült a krómozása

Bízva megértésükben és segítőkészségükben, kérem a fenti észrevételeim mielőbbi kivizsgálását és helyreállítását. Kérem, hogy írásban adjanak javaslatokat a szanálási módokról, valamint végrehajtásainak idejéről és  határidejéről.

Budapest, 2003. április 22.

   Tisztelettel,

______________'


Erv

Erv # 2003.04.21. 22:45

Mint a címböl is látható elég tudatlan vagyok ebben a témában és ezért kérek segítséget.

Másfél hónapja vettem egy új lakást és akkor azt válaszolták kérdésemre, hogy garanciálisan azt vállalják amit a törvény elö ír...

Beköltözést követöen pedig szépen jöttek elö a hibák:

  • lepattant, megrepedt padlócsempék- amikor megmutattam 'ezt nem javítjuk' meg 'látott állapotban vettem meg' volt a válasz
  • a padlócsempék söprésekor hallható, hogy alatta igencsak üreges 'ezt sem javítjuk ha csak el nem törik'
  • a cirkó és a fütéscsö csatlakozásánál igen rozsdás és csöpög- 2 hétre rá, hogy szóltam kijött egy vízszerelö szorított rajta egyet és azóta is csöpög (kértem, hogy cserélje ki a csatlakozást amit meg is igért 2 hete...)
  • azért meg, hogy a konyhaajtót a szegélycsempe miatt nem lehetett kinyitni nem is szóltam (egyszerübb volt kijavítanom a csempe áthelyezésével)
  • a garázst olyan diszperzittel festették be amitöl rettegni kell, nehogy hozzáérjen a ruhám...
  • az egyik szobában 1.2 méteres repedés van a falon amin a festék megpattogot és erre megkérdezte, hogy mennyire zavar?
  • a wc öblítötartályába pedig egyenesen a církó által felfütött (60 fokos) víz folyik (ezt tegnap vettem észre amikor egymás után kétszer húztam le)
  • a wc kagyóból csapkod kifelé a víz és a karimájáig megtellik mielött elfolyna
  • a teraszt nem fejezték be mondván, hogy majd ha jobb idö lesz megcsinálják

Szóval nekem azt válaszolhat amit akar amíg nem tudom megcáfolni és azt sem tudom, hogy ha valamit ki is javít, akkor azt hány napon belül köteles megtenni?
Figyelembe kell-e vennie azt, hogy a munkahelyemröl nem hiányozhatom (tehát csak este és hétvégén dolgozhat de akkor megínt károsulok, mert otthol kell lennem...)?

Aki átélte ezt a helyzetet vagy szakmailag tud segíteni kérem írjon!

Elöre is köszönöm!


Erv