Nos, az egymás orra alá való borstörés azt is jelenti, hogy az tüsszög túőle, aki töri a borsot...:-) ez tehát nem bizos, hogy célravezető, illetve, biztos, hogy nem célravezető.
Jogi megoldása a dolognak az lehet, ha az élettársi életközösség megszakadása után megvonod tőle a szivességi lakáshasználatot. ( Uis: az életközösség ideje alatt a párod szivességi lakáshasználó volt a lakásodban, ami a hozzátartozók között addig tart, ameddig azt a jogosulttól meg nem vonják.) Ezt a szivességi lakáshasználati jog megvonását célszerű ügyvédi felszólító levélben közölni a volt élettársaddal, azzal a felszólítással, hogy megfelelő határidö alatt hagyja el a lakást. Amennyiben ez a határidö eredménytelenül telik le, akkor bírósághoz lehet fordulni és kérni a bíróságtól, hogy kötelezze a volt élettársadat az ingatlan kiürítésére, a birtokba adására.
Ugyancsak vonatkozik ez a megoldási javaslat a telephely engedélyezésére is.
Nyílván amikor telephelyet létesített a lakásodban, akkor neked ehhez a telephely létesítéshez hozzá kellett járulnod - föszabály szerint ugyanis ezt a cégbíróság kérte a cégtöl, ha nem a tag tulajdonában álló ingatlanban létesített telephelyet.-
Tehát telephelye engedély megvonás, felszólító levélben, kiürítési felhívással, - eredménytelenség esetén polgári perben kérni kötelezni az ingatlan kiürítésére.
( ezeket a pereket meg lehet indítani a kiürítésre kitüzött határidő lejárta elött is, ha a másik fél magatartása egyértelmüvé teszi, hogy a felhívában foglalatakat nem fogja teljesíteni a kitüzött határidöre.)
Amikor megvontad töle a telephely használíti jogot, akkor ezt már közölheted a cégbírósággal is.
(Olcsó és rossz poén lenne itt azt mondani a félelmedre, hogy rád gyújtja a lakást - hogy akkor közveszély okozásáért majd jól megbünteti a bíróság, és amikor majd jól bekaszlizzák- akkor már nem lesz ott a lakásodban.
Viszont már most, közveszély okozással való fenyegetésért feljelentést tehetsz ellene.)
Ilyen kiélezett helyzetekben azonnali -gyors megoldási javaslat nincs, ilyenkor csak és kizárólag a szabályos jogi út a járható, és tanácsot ügyvédtől nyílván csak ilyen eljárásra kaphatsz.
Együtt éltünk. És most mit csináljak?
Köszi, Lotti! Csak az a baj, hogy meg lettünk fenyegetve, ha ezt megteszem, ránkgyújtja a házat. Azért ettől egy kicsit félek. Az aggressziót se nagyon bírom.
Kedves Facsiga,
Sajnos úgy tűnik, hogy csak kenyértöréssel oldható meg a problémátok. Illetve el lehet kezdeni borsokat törni a párod orra alá...
Ha bejelented a cégbíróságon, hogy te vagy a lakás tulajdonosa, és a cége azt mint székhely jogcím nélkül használja... például.
Vagy akár le is szerelheted a zárat.
Ügyvéd - Társasági szakjogász
Sziasztok!
Közel 10 évet éltem együtt a párommal, de ez a kapcsolat fél éve megromlott. A lakás, amiben élünk, az enyém, nem a közös idő alatt szereztük.Belső, úgymond vagyongyarapodás természetesen volt. Nincs bejelentve, viszont a vállalkozásának itt a telephelye. Van saját lakása, ott az állandó lakcíme, de oda nem akar költözni, mert egy hozzátartozója lakik benne. Állandóak a cirkuszok, fogalmam sincs, hogy lehetne végre rendezni ezt az áldatlan állapotot. Milyen jogok védenek engem ilyenkor és a gyerekeimet?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02