Kinek vagyok köteles bemutatni a személyigazolványom.


Nick Name # 2003.05.25. 04:10

Azért nehéz a válasz, mert elméletileg igen nagyszámú jogszabályból kellene összerakni a felsorolást, ami gyakorlatilag lehetetlen. Talán úgy lehetne összefoglalni, hogy minden hivatalos eljárásban, ahol szükséges a személyazonosságod igazolása, vagy - ugyanaz más oldalról - minden hivatalos személynek, de csak az adott hivatalos eljáráson belül. Pl. egy rendőrnek mindig köteles vagy; de köteles vagy egy bírónak vagy egy önkormányzati tisztviselőnek is, ha bírósági vagy önkormányzati hatósági ügyben jársz el. Nyilván utóbbiak nem álíthatnak meg az utcán, és nem kérhetik el az igazolványod csak úgy. BKV ellenőrnek, polgárőrnek biztos nem; ezért szoktak utóbbiak például rendőrrel közösen járőrözni.


Nick Name

pippi # 2003.05.24. 20:47

Borg írta - 2003.05.24 21:01
Kérem valaki válaszoljon ! Fontos lenne ! Köszönöm !
Nézze meg az adatvédelmi biztos honlapján (www.obh.hu) a 'gyakori kérdések' között a választ!

Borg # 2003.05.24. 19:01

Kérem valaki válaszoljon ! Fontos lenne ! Köszönöm !

Borg # 2003.05.21. 19:14

Üdvözlöm önöket ! Kérdésem az lenne,hogy igazoltatás esetén kinek vagyok köteles bemutatnom a személyigazolványom.Kezdve a polgárörségtől a metroellenörig minden lehetöség érdekelne.És ezek közül kinek vagyok köteles a lakcimigazoló kártyát is odaadnom. Elöre is köszönöm válaszukat !

köszönettel: Zoltán.