Név, beosztás publikálása üzletekben


Snake19 # 2003.05.31. 08:32

Kedves Lili01, köszönjük válaszát!


Snake19

Lili01 # 2003.05.30. 16:32

Kedves Snake 19!

Szerintem a kitűző viselése nem sért jgoszyabályt, hiszen semmilyen olyan adat nincs rajta amely ne lenne pulikus. Ez szerintem egy olyan gesztus, mindha a vásárlónak odaadná a névjegyzét, mielőtt kiszolgálná. Szerintem a bolti dolgozóknak is, jobb, ha eladó úr stb. megszólítás helyett pl. kedves Horváth úr megszólítással fordulnak hozzá. Az, hogy a kitűzőre ki van írva, hogy pl. eladó, árufeltöltő stb. - véleményem szerint csak a vásárlók jobb eligazítására szolgál. Így nem 'rohangálnak' olyan bolti dolgozó után aki nem tud megfelelő felvilágosítást adni az adott termékről.
Véleményem szerint, ha valaki toltakozi nevének közlése ellen, akkor joga van megtiltani, hogy az a kitűzőn szereplejen és kérheti, hogy legyen azon pl. Okoska bolti szakeladó.

Üdvözlettel:

Lili

Snake19 írta - 2003.05.30 14:00
Üdvözlet!
Egy hozzáértök számára nyilván egyszerü kérdésünk lenne kollégáimmal.
Egy hiradástechnikai üzletben dolgozunk. Az üzletvezetö ma kiosztott egy kitüzöt mindenkinek, a teljes nevével, beosztásával. Mi úgy gondoljuk, hogy a személyes adatainkhoz senkinek semmi köze. Kérdésünk tehát, hogy ez nem sért-e személyiségi jogot, illetve kötelezhet-e a kitüzök viselésére. Elöre is köszönjük a segítséget!


Lili

Snake19 # 2003.05.30. 12:00

Üdvözlet!
Egy hozzáértök számára nyilván egyszerü kérdésünk lenne kollégáimmal.
Egy hiradástechnikai üzletben dolgozunk. Az üzletvezetö ma kiosztott egy kitüzöt mindenkinek, a teljes nevével, beosztásával. Mi úgy gondoljuk, hogy a személyes adatainkhoz senkinek semmi köze. Kérdésünk tehát, hogy ez nem sért-e személyiségi jogot, illetve kötelezhet-e a kitüzök viselésére. Elöre is köszönjük a segítséget!


Snake19