Be nem fizetett többéves tartozás - Nem tudtam, hogy tartozom, 3 év után szóltak.


old-guy # 2003.06.06. 17:16

A pongyola info ellenére elôször is vedd elô az eredeti szerzôdést, milyen felmondási feltételek vannak benne (felmondási idô stb.)
Az írásban történô felmondást hogyan igazolták vissza?

Ha tudod igazolni a felmondás elfogadását - mert visszaigazolták egy adott idôpontra -, akkor attól a naptól nem kell díjat fizetned, csak ha elôtte is volt tartozásod...

Ha elköltöztél, és nem jelentetted be a 'felmondás' után az új címedet - mert minek -, akkor az esetleges hátralékkal nem is tudtak hol keresni, vagyis ketyegett a pótlék...

Vuk81 # 2003.06.05. 08:59

Az alábbi témában szeretném a segítségeteket kérni:

Kb. 2000 márciusában visszamondtam egy internetszolgáltatónál az előfizetésemet, rövig ideig internet nélkül voltam. Később máhová költöztem, és ott egy teljesen más szolgáltatónál fizettem elő egy újabb szolgáltatásra. Az előbbinél a lemondással minden rendben történt, legalábbis azt hittem. Volt egy számlám, gondolom az utolsó, amit elfelejtettem befizetni. Erről értesítést nem kaptam, csak most, több mint 3 év után, és természetesen a pár ezer forintot szépen feltornászták nagyobb összegre. Az a kérdésem, hogy tehetnek-e ilyet, miszerint 3 év alatt egyszer sem figyelmeztetnek a tartozásomról, de több év után egyszer csak küldik a 8 napon belüli fizetési felszólítást.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!