Mi szükséges a vállalkozói igazolványhoz ?


Lili01 # 2003.06.25. 13:17

Kedves Melinda!

A vállalkozói igazolvánnyal az egyéni vállalkozók rendelkeznek. Tehát ezt az igazolványt akkor váltsd csak ki ha magadat akarod foglalkoztatni ajövőben. Kell hozzá pl. erkölcsi bizonyítvány, végzettséget igazoló, bizonyítvány, lakás, bérlemény a munka beindításához és pénz az önálló foglalkoztatáshoz. Ehhez járul hozzá az állam még 6 hónapi.

Üdvözlettel:

Lili

Tóth Melinda írta - 2003.06.12 19:15
Jelenleg munkanélküli segélyben részesülök. A munkaügyi központban elmondták, hogy a munkanélküli járadék határideje lejárta után még 6 hónapig folyósitják ezt, ha valaki vállalkozói igazolvánnyal kezd el dolgozni. Nem tudom, mik szükségesek ehez. A felvilágositást köszönöm.
Meli


Lili

old-guy # 2003.06.16. 19:59

Tóth Melinda írta - 2003.06.12 19:15
Jelenleg munkanélküli segélyben részesülök. A munkaügyi központban elmondták, hogy a munkanélküli járadék határideje lejárta után még 6 hónapig folyósitják ezt, ha valaki vállalkozói igazolvánnyal kezd el dolgozni. Nem tudom, mik szükségesek ehez. A felvilágositást köszönöm.
Meli

Kedves Melinda,
a munkanélküli lejárata utáni idôszakra 'vállalkozóvá válást segítô támogatást' igényelhetsz, amely 6 hónapon keresztül járadék mértékü.
De ezzel az összeggel el kell számolni!
Tehát adóköteles jövedelem lesz a fel nem használt rész, vagyis vehetsz pl. számítógépet, irodai felszereléseket stb., vagyis amire a vállakozást indítani akarod. Milyen tevékenységre akarod kiváltani az egyéni váll.igazolványt?

A tevékenységi kör kiválasztásánál figyelni kell az elôírt szakképesítési követelményekre, továbbá egyes - telephelyet igénylô - szakmáknál a telepengedélyezési eljárások szükségességére.

Bôvebb info esetén folyt.köv.
Üdv.

Tóth Melinda # 2003.06.12. 17:15

Jelenleg munkanélküli segélyben részesülök. A munkaügyi központban elmondták, hogy a munkanélküli járadék határideje lejárta után még 6 hónapig folyósitják ezt, ha valaki vállalkozói igazolvánnyal kezd el dolgozni. Nem tudom, mik szükségesek ehez. A felvilágositást köszönöm.
Meli


Linda