Csnedháborítás #3, avagy a másik oldal - Házibuli - megelőzhető a baj?


Kenderice # 2003.06.14. 17:46

Én is hasonló cipöben járok. Nálam 3 hét mulva lesz egy kerti parti. Én ugy csinálom, hogy szólok a szomszédoknak, hogy ez lesz. Ök meg tudomásul veszik (pedig egyszer sem szóltak nekem, mikor Ök rendeztek hasonlo összejöveteleket, de engem ez nem zavart).
De ha hivatalosan szeretnéd, akkor bemész az Önkormányzathoz és közlöd velük, hogy lesz egy ilyen összejövetel (eljegyzés, születésnap, stb..) és szeretnéd hivatalosan engedélyeztetni. És akkor senki sem szólhat egy rossz szót sem. Elvileg évente egyszer mindenkinek van lehetösége 22-6 óra között hangoskodni.

glide # 2003.06.14. 09:54

Átolvastam a már meglévő 'Csendháborítás' c. topic-okat, de az én kérdésemre nem találtam választ.
A problémám lényege tulajdonképpen a hatóságoktól való félelem, tartás. Időről időre (különösen ilyenkor, nyáron) szeretnék kisebb (30-50 fős) baráti összejöveteleket, házibulikat szervezni. Nincs szó -szerintem- 'bosszantó' rendszerességről, évente legfeljebb 2-3 alkalomról. A helyszín egy kertvárosi családi ház. Meglehetősen nagy maga az épület is és a hozzá tartozó kert is, ez teszi lehetővé 50 ember befogadását. Mint általában egy ilyen eseményen, természetesen itt is zene szól(na), méghozzá hangosan... És itt kezdődik maga a probléma...
Annak ellenére, hogy a környék nem kimondottan csendes (gyakorlatilag az utca végében, a kerítéstől 20 méterre van a vasút, óránként átlag 4-5 szerelvény teszi tiszteletét), mégis aggódom egy esetleges feldühödött szomszéd 'bosszúja' miatt. A teljes igazsághoz tartozik, hogy fiatalok, huszonévesek vagyunk, és bizony ilyen esetekben hangosak. Különösen alkohol hatása alatt. Az vesse rám/ránk az első követ, aki még soha nem volt hasonló helyzetben, mondom itt... De bevallom: nem szeretném ugyanezt elmondani egy, hozzánk éjjel becsöngető rendőrnek, illuminált állapotban...
Tehát a kérdés: ilyen esetekben mit tehetek a gondok megelőzése érdekében? Járjam be az utcát engedélyező aláírásokat gyűjtögetve? Menjek be a kapitányságra/jegyzőhöz/stb engedélyt kérni? Abszurdnak hangzik: non-profit, kis létszámú, magánjellegű eseményről van szó, még talán ki is nevetnének... Ugyanakkor én nem tudnék őszintén mosolyogni, ha több tízezer forintos büntetést szabnának ki rám szabálysértésért...


"Ha az emberi elme elég egyszerű volna ahhoz, hogy megértsük, túl egyszerűek lennénk ahhoz, hogy megértsük." [i:ab218cb197]Emerson Pugh[/i:ab2