Személyes papírok


the big cat # 2003.06.17. 13:38

A lakóhely vagy a tartózkodási hely szerinti okmányiroda lesz illetékes (ezeket hívták 1992. előtt nállandó és ideiglenes lakóhelynek).

Szerintem már nincs ideiglenese személyi igazolvány, azonnal újat fognak csinálni, és addig a igénylésről kiállított űrlapot fogják odaadni, de az útleveled minden további nélkül megfelelő személyazonosság igazolására.

A személyi igazolvány és a lakcímkártya az illetékmentes, ha jól emlékszem.

A jogosítvány illetékkötelese de meg nem mondom mennyi. Érdemes felhívni az okmányirodát, hogy ilyenkor mi kell.

Az adókártyát meg a TB kártyát meg szerintem az APEH illetve a TB lakóhely szerint illetékes igazgatósága adja ki, de lehet hogy a TB kártyát a munkáltatón keresztül kell kérned.

Editke # 2003.06.17. 11:39

Ellopták a pénztárcámat tartalmazta:papírjaimat:Személyi,jogsi,
bankkártya,adókártya,tb kártya.
Segítséget szeretnék kérni,hogy melyik okmányirodánál tudom ezeket beszerezni. Nekem azt mondták,hogy csak az állandó lakcímemhez tartozó irodánál lehet (tudni kell,hogy kb.200 km-re lakom most onnan). Holott én azt olvastam,hogy bármely okmányirodánál meg lehet csináltatni. Akkor most mi az igazság? Ha van útlevelem akkor is kell e ideiglenes személyit csináltatni? Kb. mindez mennyibe fog ez nekem kerülni és mennyi idő múlva fogom megkapni?
Köszönöm előre is a segítséget.


Edit