zártkertes ingatlan - mit kell tudni róla


bigacsiga # 2003.07.25. 09:34

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a választ. Ez nem túl vigasztaló, vszleg kihagyom!


bigacsiga

mandula # 2003.07.17. 14:02

bigacsiga írta - 2003.07.16 15:18
A XVII. ker-ben szeretnénk egy zártkertes ingatlant vásárolni, van rajta egy szép nagy lakóház (kb. 150 nm2). Kérdésem, hogy nem magyar állampolgárként megvásárolhatom-e (nagyon régóta élek itt, több éve van letelepedési engedélyem), valóban építhető ilyen ingatlanra lakóház és ha én ott lakom, bejelenthetem-e, mint állandó lakcímemet?
Köszönöm a választ!

Szia!

Azért mielött megvennéd az ingatlant,ha megveheted menjél be az önkormányzat építési osztályára is tájékozódni, sose árt.
Nem vagyok jogász, laikusként szólok,  de nekünk is van családi kézben zárt kertnek minősített tulajdon, s most szeretnénk ráépíteni igaz mi csak egy hétvégi házat. Nekünk helybéli építészünk van és meg van határozva még az is a helyi  képviselői testület által, hogy  a teleknek ?%-át lehet egyáltalán beépíteni mivel zárt kert, meg hogy mi merre lehet hány méter, szóval minden.

150nm2 lakóház ami már családi ház minősíthető, nem biztos, hogy megfelelő engedéllyel épült...:O))) S miért te viselnéd a későbbi következményeket.!?


[i:04fdf98bea]mandula[/i:04fdf98bea]

Két Lotti # 2003.07.17. 09:07

Ha zártkerti ingatlan, akkor elvileg termőföld kategória és azt külföldi nem veheti meg.  Mi van a tulajdoni lap első oldalán?


Ügyvéd - Társasági szakjogász

bigacsiga # 2003.07.16. 13:18

A XVII. ker-ben szeretnénk egy zártkertes ingatlant vásárolni, van rajta egy szép nagy lakóház (kb. 150 nm2). Kérdésem, hogy nem magyar állampolgárként megvásárolhatom-e (nagyon régóta élek itt, több éve van letelepedési engedélyem), valóban építhető ilyen ingatlanra lakóház és ha én ott lakom, bejelenthetem-e, mint állandó lakcímemet?
Köszönöm a választ!


bigacsiga