Statikai vizsgálat. Kinek kell fizetni?


nanemaaa # 2023.05.12. 07:48

....régi drótkerítésünk oszlopaihoz....

A mi "kerítésünk" oszlopához a szomszéd nem nyúlhat, pláne nem teheti magáévá azáltal, hogy beépíti a garázsának falába.
Ehhez ugyan lehet hívni statikust, de többe kerülne a leves, mint a hús. És felesleges is. Ki tud fordulni úgy is egy oszlop, hogy nem törik el. A lényeg abban van, hogy a kerítésoszlopunk a szomszéd által elveszítené a kerítésoszlopunk jellegét. Nem ildomos dolog.

drbjozsef # 2023.05.11. 18:14

Kalman Lajosne,

Ki építette a kerítést, kinek a tulajdona?
Kinek a telkén áll?
Mi a helyi építési szabályzat a kerítésekre?

Ilyenekhez nem hívnak statikust, az épületekhez van. Egy nyamvadt vasoszlopon csak látni, hogy szét van-e rohadva, és ki fog-e dőlni.

Kalman Lajosne # 2023.05.11. 13:50

Tisztelt Fórumozók! Szomszédom a jobboldali, a régi drótkerítésünk oszlopaihoz tartókeresztvasakat erősítetett és ahhoz már 4 fakerítés elemet hozzá is csavarozott. Nem voltam iitthon. Most vettem észre, hogy alul betonalap repedezett az oszlopoknál, valószínűleg már régebbi a meghibásodás. Szóltam, nem folytathatja, mert az oszlopok nem fogják bírni. Kinek kell hívni statikus? Kötelező engednem a kerítéselemek felrakását? Kálmánné

horex # 2018.10.11. 16:13

zsuzsimirjam

A vevőnek!
Amikor családi házakat keresgéltem, egy vályog esetén én fizettem a statikust. Az eladó azt mondja ez van, tetszik vagy nem tetszik, illetve energiatanusitványt neked ekll produkálni

gerbera317 # 2018.10.08. 20:22

Szerintem a statikusnak.

zsuzsimirjam # 2018.10.08. 12:07

Jó napot kívánok! A problémám a következő eladtam a házam, aki megvette hitelt vesz fel hozzá.
A banktól kijöttek a ház értékbecslésére. Ők statikai vizsgálatot kérnek.
A kérdésem az, hogy kinek kell a statikai vizsgálatot fizetnie?
A vevőnek, vagy az eladónak?