Gázszolgáltatás, nyomásszabályzó visszakapcsolása.


gerbera317 # 2019.01.17. 09:02

Ha a szolgáltató nem csinálja meg az átvezetést, akkor vezesd át magad: kérd vissza a túlfizetést, és fizesd meg belőle a hátralékos tartozásodra. V.ö.: Segíts magadon, Isten is megsegít.

ilonka5 # 2019.01.17. 08:21

Nekem az NKM-el van próblémám 2017-be többet fizettem be ami a számlámon jelentkezet. Közbe a Szülői házat eladtam ott sajnos tartózást mutatot igy jeleztem a szolgáltatófelé a gázponthibafelvételen keresztül, hogy az én töbletfizetésemet irják jóvá és az elmaradot Polgármesteri 6000 Ft/hó elmaradást. Sajnos nem tették meg igy kiadták egy ügyvédnek mit tudok ijenkor csinálni.

ksanyi52 # 2019.01.16. 18:57

Üdv! Nekem is volt hasonló esetem. Nem indul a kazán. Hívom a gázszerelőt. Kérdezi van gáz? Megnézzük a tűzhelynél nincs. Menjek nyomjam vissza a nyomásszabályzó szelepnél a gombot! Azért egy telefonálás nem 27000 Ft. Üdv,ksanyi.

Szomorú örökös # 2019.01.14. 04:55

drbjozsef

a nyomásszabályzó szelep visszanyomása nem igényel különleges felsőfokú szaktudást és 27.000.- forintot, az is biztos

Az szerintem se, de a szolgáltatók árai elég rendesen el vannak szállva manapság. :-O Viszont nyilván nem csak annyit csináltak, hogy visszakapcsolták a nyomásszabályozó szelepet aztán már húztak is el. Oka volt annak, hogy lekapcsolt és azt azért meg kellett vizsgálniuk, ha csak minimálisan is korrektek, és hát akármennyit voltak a helyszínen, egy megkezdett órát le kell számlázniuk, valószínűleg így van a szabályzatuk, csak erről a kérdező nyilván nem sokat tudott.

drbjozsef # 2019.01.13. 19:57

Nem tudjuk, milyen garázskapu volt, ha önvezető digitális robotizált számítógépvezérelt hightech, akkor az 5 perc tekergetés érhet bármennyit, mert hát igen, a tanulás.

De hogy a nyomásszabályzó szelep visszanyomása nem igényel különleges felsőfokú szaktudást és 27.000.- forintot, az is biztos. A kiszállásért igen, jár, de amúgy én is túlzásnak érzem.

Szomorú örökös # 2019.01.13. 18:40

Ha már felvetődött, hogy egy szerelő miért is kér annyit, amennyit, akkor erről épp az előbb találtam egy jó kis cikket!

Ön is mérgelődik a szakemberek magas kiszállási díja miatt? Ebbe belegondolt már?

https://hvg.hu/…s_dan_ariely?…

Szomorú örökös # 2019.01.13. 15:58

efi99

Akik szerint rendben van, hogy egy szerelő (pláne egy szolgáltatóé, ahol még válogatni sem lehet) 5 perces munkákért 60 rugót kér el

Először is olvasni kéne tudni, ez nem egy szolgáltató embere volt, hanem egy magánvállalkozó, aki megjavította „Egyjogász” fórumtársnak a garázskaput. Másodszor pedig be lehet helyett havonta fizetni azt, amit a NAV megkövetel, aztán nyilván nem fog akkor annyit kérni. Nem ő a szemétláda, hanem a NAV, akinek soha semmi nem elég.

pappcs # 2019.01.13. 15:14

Ha a burkolónak háromszor kell visszamenni, akkor összességében többe kerül mint ha egyszerre lett volna a munka megrendelve.

drbjozsef # 2019.01.13. 13:47

... volt az 5 másodperces is...
Igaz, ki kellett szállniuk - gondolom legalább 3 szaki jött, ezért triplázódnak a költségek.

efi99 # 2019.01.13. 11:58

Akik szerint rendben van, hogy egy szerelő (pláne egy szolgáltatóé, ahol még válogatni sem lehet) 5 perces munkákért 60 rugót kér el, azok szerint nyilván az is rendben lenne, ha a burkoló az egész ház leburkolásáért elkér az 1 hétre 300 ezret, aztán 2 hónap múlva az 5 m2-es teraszért az 1 napos melóra megint 300 ezret kérne, mert hát ugye a szakértelmet fizetjük.

pappcs # 2019.01.13. 09:32

Egyre több az ilyen szarrágó. Összehasonlítja a segédmunkás trógereinek az óradíját. Szerintem is javítsa meg magának ha sokalja érte a pénzt. A hálózati engedélyest (gyerekkori nevén gázszolgáltató) is hívogatják sokan belső, mérőhelyi problémák miatt, megcsinálják a szerelők, aztán sír a szájuk ha kiszámlázzák. Miért nem hívott regisztrált gázszerelőt? az is meg tudja csinálni, sőt plombát is bonthat. Villanynál is bontjuk a plombát, már akinek van rá szerződése.

Szomorú örökös # 2019.01.12. 14:10

Egyjogász

Nekünk a garázskapu romlott el, kijött a csávó, tekergetett rajta valamit (5 perc), aztán elkért több, mint 60 ezer forintot....

Egy munka után nem a munkával eltöltött időt fizetjük ki, hanem a szakértelmet és azt, hogy utána működni fog. Te meg tudtad javítani? Tudtad, hogy hol kell tekergetni és akkor 5 perc után jó lesz? Ugye, hogy nem? Ha már így lefikáztad a garázskapu szerelőt, akkor úgy őszintén, én legközelebb a helyében már 80 ezret kérnék csakis azért, mert így állsz hozzá. Tudod, egy munka pontosan annyiba kerül, amit a szerelő kér érte, ezek a típusú munkák ugyanis nem hatósági árasak, mint mondjuk a gépkocsi műszakija. Ha ez nem tetszik, akkor nem őt fogod hívni, de végképp nem te fogod neki megszabni, hogy mennyit akarsz fizetni érte. Bocsi, nekem ez a véleményem az ilyen hozzáállásról.

Egyjogász # 2019.01.12. 10:14

Ja, azt meg nekünk egyszer az óraleolvasó mondta, hogy a gázmérőhöz és a nyomásszabályozóhoz csak a gázművek nyúlhat, úgyhogy ők biztos nem fogják azt mondani, hogy kapcsold vissza te.
Max. azt teheted, hogy nem szólsz be nekik, hanem visszakapcsolod, aztán vagy felrobbansz, vagy nem....
(én áramhoz, gázhoz elvből nem nyúlok, nem értek hozzá és nem akarok megdögleni emiatt).

Egyjogász # 2019.01.12. 10:09

Ezt szerintem minden helyszínre kiszálló szerelő így csinálja.
Nekünk a garázskapu romlott el, kijött a csávó, tekergetett rajta valamit (5 perc), aztán elkért több, mint 60 ezer forintot....
De a legjobb a velux volt, ott az ablaknyitón romlott el valami filléres kütyü, azt mondták, ha bemegyünk a márkaboltba, megvesszük és berakjuk mi, akkor megússzuk pár száz forintból, ha azt akarjuk, hogy szakember rakja be, akkor az több hét és több tízezer forint lesz....

drbjozsef # 2019.01.12. 09:38

(Miért tennék, a szerelőknek is meg kell élni valamiből, az egy gomb megnyomásáért felszámítható 27 rugós kiszállási díj könnyű pénzkereset, nehogy már kihagyják.)

efi99 # 2019.01.11. 22:13

Az ügyfélszolgálat mondjon le, ha annyi eszük sincs, hogy első körben fölvessék: kedves ügyfelünk, megnézné, hogy nem a nyomásszabályozó oldott-e le ?

drbjozsef # 2019.01.11. 17:39

Én az "egy próbát megér" frázist írtam volna, de akkor nem írom, hogy ne vegyem el a kedved... :)

krocus # 2019.01.11. 15:04

gerbera317!
Szívhez szóló, mondhatni, baráti hozzászólásod erőt ad nekem! :)

gerbera317 # 2019.01.11. 14:22

sebaj, megreklamálom az ügyfélszolgálaton
Na végre, leesett...

krocus # 2019.01.11. 14:03

Köszönöm az együttérző hozzászólásokat!

A problémámat, azért bátorkodtam e fórumba leírni, hátha adódott már valakinek ilyen jellegű gondja.
A szerelők elmondása szerint, a hálózati nyomás ingadozása miatt adódhatott a nyomásszabályzó leoldása.
Ha ez igaz, miért nekem kell fizetnem? Az óra és alatta a nyomásszabályzó a telekhatáron van. Való igaz, magam is visszakapcsolhattam volna a nyomásszabályzót. Műszaki ember vagyok, de valahogy nem azon járt az agyam, hogy az óra körül matassak. (Hallani érdekes történeteket az óra körül ügyködőkről.)Az ügyfélszolgálat, mindamellett nem mondta, hogy nekem kell fizetni, ha csak ez a hiba.
Sebaj, megreklamálom az ügyfélszolgálaton, meglátjuk mennyire fogyasztóbarát a Nemzeti Közművek.

drbjozsef # 2019.01.11. 11:09

Nekem írod? Hát állítottam én ennek ellenkezőjét?

Szomorú örökös # 2019.01.11. 10:15

drbjozsef

Ma már a gázóra az utcafronton található, így akár lehet a szolgáltató sara is szerintem.

krocus # 2019.01.11. 09:02

Ok! Rendben.

gerbera317 # 2019.01.11. 08:35

A megoldást ne itt keresd, hanem a szolgáltatódnál.

krocus # 2019.01.11. 08:02

Elfogadom hogy a karbantartás az én kötelességem. Ellenben, a hiba az által keletkezett, hogy a külső gáznyomás ingadozott. E-miatt oldott le a szelep, ami a gázóra alatt található.