Rendőri túlkapás


monoszkop # 2019.02.01. 07:16

nagyga 2019.01.26. 07:39

Jól értem, hogy miután a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton mások életét és testi épségét közvetlen veszélynek tette ki (Btk. 234. §, büntetési tétel 3 év) még Ön csodálkozik, illetve hivatkozik túlkapásra?

Mit lehet tenni?

A jövőben javasolt önként jogkövető magatartást tanúsítani, a rendőri intézkedés során együttműködni.

nagyga # 2019.01.26. 06:39

Üdv,

2018 szeptemberében lakott területen belül közlekedtem egy rendszám és biztosítás nélküli krosszmotorral. Egy rendőrautó üldözőbe vett és meg akart állítani. Elkezdődött a kergetőzés majd amikor balra akartam kanyarodni és behúzódtam a felezővonalhoz, a rendőrautó bejött mellém és rám húzta a kormányt. Én elestem, a rendőrautóban jelentős anyagi kár keletkezett (kb. 1-1,5 millió ft). Természetesen engem hoztak ki hibásnak, igazságügyi szakértőt nem rendeltek ki, a készült fényképfelvételeket nem hajlandóak kiadni. A két rendőr vallomásában kb négy szó különbség van, két perc alatt lezavarták a kihallgatásukat. A baleseti helyszínelő átvariálta a helyszínt és eltűntetett egy nyomot ami valószínűleg engem igazol ( gondolom ezért nem rendeltek ki igazságügyi szakértőt, és ezért nem akarják kiadni a fényképeket). Ügyvédet nem találok, aki a rendőrséggel konfrontálódna. Mit lehet ilyen esetekben tenni. Mindenhol falakba ütközöm. Előre is köszönöm a segítséget!