személyes adatok


Cincike2019 # 2019.07.26. 08:14

Tisztelt Fórumozók!

Történetem ismertetése röviden:

  • hatósági személy általi igazoltatásom ,általában hosszúra nyúló procedúra. Állítólagos "adategyezőség" miatt.

Elfogadom,megértem,hogy szükséges az alapos vizsgálat,de mondjuk egy határátlépés (nem EU) , egy busznyi ember társaságában,így számomra meglehetősen kellemetlen.
"Van e ön ellen bűntetőeljárás folyamatban" és hasonló kérdések kereszt tüzébe kerülök,majd folytathatom utamat.....
Annyit már megtudtam,hogy azonos névvel és azonos születési dátummal jelez valamit a rendszer nekik.
Próbáltam már a rendőrségnél érdeklődni ez ügyben,de azt a választ kaptam,hogy harmadik fél adatait nem adhatják ki. Rendőrségi feljelentést nem tehetek,mert nem követtek el ellenem bűncselekményt....
Eddig értem is....csakhogy ,ami miatt számomra aggasztó a dolog,az az,hogy nagyon ritka nevem van. Nem azt mondom,hogy egyedi,de mégis megkockáztatom,hogy ezzel a névvel nem hiszem,hogy él még valaki az országban,illetve ,hogy egy napon szülessünk,az pedig teljesen kizárt szerintem....
Tehát amit én tudni szeretnék az az,hogy valóban létező személy e,aki a kellemetlenségeket okozza, avagy "személyi adatok lopása" áldozata vagyok és valaki használ bizonyos részleteket az adataimból?
Hová fordulhatok segítségért?
Köszönöm