Hatályos Covid szabályok


Majordomus # 2022.11.11. 22:38

Még városonként is változnak a szabályok...

gerbera tanácsa a legjobb.
Amit az igazgató mond...

efi99 # 2022.11.11. 18:55
gerbera317 # 2022.11.11. 15:28

Az igazgatónak tudnia kell. Hívd fel, közöld vele a tényállást, szegezd neki a kérdést, és amit erre válaszol, az lesz.

gylab # 2022.11.11. 12:34

OK, akkor máshogy fogalmazok: gyermekei mehetnek iskolába? Be kell jelentenie valahol? És nem viccelek, bár lehet, én vagyok a béna, hogy nem találom, de tényleg sehol nem találok ilyet. Jogszabályok között sem. Ezért örülnék egy hivatkozásnak, akár a jogszabály azonosítója. Mert több iskola (nem a saját) tájékoztatójában az van, hogy kötelesek menni, a honlap szerint meg nem mehetnek. De gondolom, nem tájékoztatókat kellene találnom, hanem valami konkrét jogszabályt, ami alapján írták a tájékoztatókat. Semmi kedvem hangulatot kelteni. Csak meg kellene felelnünk valaminek, amit nem tudok kideríteni.

drbjozsef # 2022.11.11. 12:00

Szerintem csak kelted a hangulatot. Nem kellene ez.

Tájékoztató oldal a koronavírusról
A magyar kormány operatív törzset hozott létre az új koronavírus elleni küzdelem érdekében.
Ezen a honlapon hiteles és naprakész információkat talál a hatósági intézkedésekről, a megelőzéshez szükséges lépésekről és az oltásról.

Ezt írja rögtön az elején. És ők sose hazudnak. Ami ott van, annál naprakészebb nem lehet semmi.

gylab # 2022.11.11. 10:30

Családunkban lett egy friss covidos. Gondoltam megnézem a hatályos előírásokat, de sajna nincsen eredmény. Tudja valaki, ezek hol találhatók meg? A koronavirus.gov.hu erősen hiányos, egy része már nem is hatályos.
Gondolok olyanokra, hogy gyermeke mehet-e iskolába/oviba, hiszen kontaktok, és nincsenek oltva. Viheti-e őket, ha nem tudja, akkor ki igazolhatja a hiányzást? Be kell ezt jelentenie valahol? Akár iskola, óvoda, munkahely?