Forgószék


Majordomus # 2023.04.27. 21:41

Legközelebb inkább Kínából...

exchange # 2023.04.27. 13:25

Köszönöm szépen.

Majordomus # 2023.04.25. 19:55

Na,ezért rendeli ugyanezt a jónép Kínából.

Ugyanez a minőségi probléma ott is előfordulhat, viszont fele annyiba kerü!

drbjozsef # 2023.04.25. 19:39

exchange,

Látom, a ráutaló magatartás nem vezetett eredményre. Akkor kicsit bővebben.
A magyar jog nem ismer "garanciát".
Van kellékszavatosság, termékszavatosság, kötelező jótállás, vállalható jótállás. Sőt, van a 14 napos indoklás nélküli elállás a távollévők között kötött szerződések szerint (ma már főleg : webshop).
Ha egy termék hibás, akkor a kellékszavatosság szabályai szerint lehet kéni a cserét, javítást, végső esetben elállni a szerződéstől. Értékhatár nélkül, két éven belül, fogyasztói szerződés esetén az első hat hónapban az eladónak kell bizonyítania, hogy NEM teljesített hibásan. Ezért cserélnek ki általában szó nélkül hibás dolgokat, esetleg fizetik vissza az árát - egyszerűbb, mint molyolni a javítással, pereskedéssel.

Ha egy töltő meghibásodott, és elhajtottak vele, az a te hibád, hogy nem ismerted a jogaidat. Így jártál. Ez is egy jó megoldás végülis, 10 reklamálóból 9 birka, ha egy visszakérdez, akkor "ja, bocs, tényleg", és kicserélik neki. A többi meg mint te : így járt.

exchange # 2023.04.25. 19:07

Köszönöm a válaszokat.
Elég szomorú hogy ma már 10 000 ft alatt nincs, főleg hogy sokat is romlott a termékek tartósága az elmúlt években.
Persze üzlet politikai kérdés is, ha nekik megéri így. Én akkor buktam rajta kb 4000 ft-t, de azóta se vettem a tescoban semmit :D
Én eddig ezt csak a tescoban tapasztaltam, mindenütt máshol első szóra cseréltek 10 000 alatt is.
Sőt egyszer egy webáruházból rendelt 1000 forintos terméket is cseréltek, még a szállítási díjat is a cég állta.

drbjozsef # 2023.04.25. 18:42

Ma már 10 ezer alatt nincs jótállás semmire.

Helyesen : Ma már 10 ezer alatt a 151/2003 rendelet szerinti jótállás nincs semmire.
Ettől még a Ptk. szerint vállalt jótállás elvileg akár lehetne is.

drbjozsef # 2023.04.25. 18:40

És még csak nem is hazudtak. Teljesen igazuk van.
Hülye kérdésre, hülye válasz.
Garancia semmire sincsen.

Szomorú örökös # 2023.04.25. 17:42

exchange

félév se telt el a töltő nem töltött többé. a üzletbe vissza vittem, közölték hogy 5000 ft alatt nincs garancia.

Ha közben megváltozott a jogszabály, akkor simán arra hivatkoznak.
Ma már 10 ezer alatt nincs jótállás semmire.

exchange # 2023.04.25. 15:24

Én telefon töltővel jártam ugyanígy 5-6 éve. Szintén tesco. Pénztárnál direkt kérdeztem is, hogy garancia van-e? Természetesen csak a blokk kell hangzott a válasz. Majd félév se telt el a töltő nem töltött többé. a üzletbe vissza vittem, közölték hogy 5000 ft alatt nincs garancia.

Majordomus # 2023.04.02. 20:39

László
Jobban jársz ha veszel egy új csillaglábat!
.
Nem éri meg a macerát és az utánajárást.
.
Nekem a kerék tört ki,
megcsináltattam a lakatosommal,de a Metróban vettem egy újat 5 db kerékkel. Azóta is -2éve -a szekrény tetején van mert a régi javitott kitűnően működik.

Szomorú örökös # 2023.04.02. 15:52

drbjozsef

Azon termékekre, amelyek eladási ára 10.000,- Ft, vagy az alatti, kötelező jótállás – jogszabály alapján – nem vonatkozik

Kétségtelen, hogy te szavatosságot írtál, de akkor magyarázd el a kérdezőnek, hogy a kettő között mi a különbség mert sokak fejében ez egy és ugyanaz. Egy biztos, egy ilyen kerék-kitörést nagyon gyorsan ráfognak arra, hogy nem rendeltetésszerűen lett használva, akkor pedig az általuk vállalt 1 év is almás. Pl. van a széknek egy szabványos teherbírása és hasonlók. Ha ez nem lett figyelembevéve a használatkor, akkor egészen biztosan nem lesz belőle csere vagy ingyenes javítás.

Egyébként ha maga a kerék tört ki, az szerintem még javítható lehet.
Ha az a rész, ahová rögzítik, akkor az már kevésbé. De ez már nem jogi rész.

drbjozsef # 2023.04.02. 15:39

Szomorú örökös,

Sajnos ebben is igazuk van.
Milyen okból is?

Szomorú örökös # 2023.04.02. 11:33

OlléLászló

mivel 10.000 Ft alatti a történet, alapból nem áll módjukban foglalkozni vele

Sajnos ebben is igazuk van.

drbjozsef # 2023.04.02. 09:48

OlléLászló,

Ha szerinted hibásan teljesítettek, és a hiba a szavatosság körébe tartozik, és nem hajlandóak teljesíteni (javítás/csere/pénzvisszafizetés ebben a sorrendben), akkor bíróságon pert indíthatsz.

OlléLászló # 2023.04.02. 08:21

TF!

Tavaly, 2022 október 17-én, 75%-os leárazással, 8247 Ft-ért akciósan vettem egy forgószéket tatabányán a Tesco áruházban. Idén március 29-én a lábcsillag egyik kereke kitőrt, a kerék különállóan megvan, csak ezáltal a szék használhatatlanná vált. Visszavittem a tatabányai Tesco áruházba, ahol közölték velem hogy a vásárlástól számított 1 év jótállás/garancia él, de törésre nem vonatkozik. Továbbá közölték, hogy mivel 10.000 Ft alatti a történet, alapból nem áll módjukban foglalkozni vele.

Kérdésem:
Van értelme foglalkozni ezzel, és ha igen, hol és mit tegyek?

Köszönettel!
Ollé László