Fórum segítségkérés régebbi elöl     új hozzászólás

Parkolási díj behajtása

max. # e-mail 2014.06.04. 10:29

Sziasztok,

csehorszagi parkolasi buntetest betudnak hajtani a csehek? (magyar rendszam)

koszi

felipecolt # e-mail 2013.06.14. 15:57

SEGÍTSÉGET KÉREK..

2013 Juni 13.-án kaptam egy bírósági behajtásról szóló levelet melyben egy 2011 Januári parkolást szeretnének behajtani rajtam. Megbüntettek mert nem fizettem be a büntetést,a kérdésem az lenne,hogy a Parkolási Büntetés mikor évül el? Egyáltalán elévül több mint 2-év után? 88.000.- HUF van szó. Kérem segítsenek.
Köszönöm

Gabicsek #   2011.04.05. 22:06

Ja, és csak annyit, hogy a saját munkahelyem parkolója KRESZ táblával védett "várakozni tilos" tábla hatálya alatt volt, tehát eleve nem is szedhetnek parkolódíjat, ahol KRESZ tábla tiltja a megállást, illetve a várakozást. Ezt meg is írtam nekik, de marhára nem érdekelte őket. Annak ellenére, hogy még rendőrségi iratot is küldtem erről ennek bizonyítására.

Gabicsek #   2011.04.05. 22:05

lájza! Bocsi, elírtam a neved:)

Gabicsek #   2011.04.05. 22:04

lájaz!
Az Intrum engem is üldözgetett egy 2001-es és két 2002-es olyan parkolásért, ahol a saját munkahelyemnek kialakított parkolóban parkoltam:) Az első iratukat (2007-ben), csekkestől, mindenestől visszaküldtem nekik:) Aztán felhívtam, majd jött pár sms, hogy keressem őket, én pedig magasról letojtam őket. Egyelőre nálam csönd van. Azért marha kíváncsi lennék, honnan tudták meg a titkos telefonszámomat?

Gabicsek #   2011.04.05. 22:02

És azt kéne megtudni, mikori pontosan a 2005-ös parkolás, és mikor érkezett a bíróságra az az irat a behajtócégtől, ami alapján a bíróság kiküldte a felszólítást. Ha közben nem kaptál semmit, és e két dátum között eltelt az öt év, akkor elévült, de ha a bíróságra érkezés még pont belefér az öt évbe, akkor sajna nem. A bíróságon megmondják, mikor érkezett oda a kérelem. A felszólításban meg gondolom benne van a pontos parkolási időd.

lájza # e-mail 2011.04.02. 11:03

Lehet, hogy már tárgytalan, de: szerintem a Ptk. 5 év elévülési időről rendelkezik, 2005+5= 2010-ben elévült, ha csak időközben nem vettél át valamilyen hivatalosan küldött, tértis értesítést. Az ugyanis megszakítja az 5 évet és újra indul.

Engem az Intrum Justitia "üldöz" - még ma is - egy 2003-as tartozásért. Igaz ugyan, hogy egy munkanapon belül be lett fizetve a pótdíj, ezt még a Centrum közölte egy kb.egy évvel későbbi levelében, amikor követelt még kb. 2000 forintot.
Megjegyzem, egyetlen levélre sem reagáltam, mivel sima levelek voltak. De, azóta harmadik lakhelyemen is megtaláltak - újabban telefonon hagynak üzenetet, hogy hivatalos ügyben keresnek. Persze se név, se cégnév, csak telefonszám és ügyszám. Hívjam fel 8-20 óra között.
Hivatal? Este nyolcig??!! Felháborító!

burgonya # e-mail 2011.02.18. 13:46

Ki tud segíteni?
Ma kaptam egy bírósági felszólítást, hogy 2005 ben 3 szor nem fizettem be parkolási díjjat. Ki emlékszik mi volt 2005 ben . Egyáltalán jogos lehet ez még?

Breki # e-mail 2010.08.21. 22:58

Hi
Kerdesem lenne. Áprilisban a bíróság küldött egy határozatot 2 olyan parkolásról amiről addig nem is hallottam. Ellentmondással éltem a 15 napon belül. Ennek 3 hónapja és minden egyéb értesítés nélkül most egy végrehajtó küldött levelet. Hogyan emelkedett ez jogerőre? Nyílván ha megalapozott a kisebb összeget befizettem volna. Mit lehet tenni?

adriella # e-mail 2010.08.17. 14:35

hello,

engem is pont ez a miskolci dolog érdekelne, mert 2008-ban büntettek meg, az alatt míg elmentem pénzt váltani!!!!! aztán megvettem a jegyem és a kettő között volt kb. 10 perc időeltérés.

Amikor kiküldték a felszólítást, befaxoltam nekik mindkét jegyet, de nem fogadták el! (rohadtul semmilyen kooperatív vagy méltányos hozzállásuk NINCS!). eztán már jött is a behajtó cég levele, ami szerintem jogtalan, majd ma kaptam kézhez az értesítést végrehajtási eljárás indításáról.

lehet ezt támadni? aug. végéig van időm...
előre is kösz!

pandy # e-mail 2010.07.15. 21:25

sziasztok!

nekem apámat "kóstolgatja" egy miakolci parkolási cég.

a történet:
megállt már mindegy hol és elment aprót váltani.(igaz nem 2 percig tartott,hanem lehet hogy akár 10ig is)(deákos volt nála)
pár napja jött egy 15rugós levél.
Ilyenkor mit lehet tenni???

meg amire én kíváncsi vagyok:egy kft milyen jogon küldhet fizetési felszólítást?
azt nem miskolc város jegyzőjének kéne?

Gogesz # e-mail 2010.06.02. 16:23

Üdv!

Keke-hez hasonlóan érdekelne, hogy a román rendszámmal ellátott személygépkocsira kirótt parkolási pótdíjat a Centrum Kft. hogyan tudja behajtani? (ha egyáltalán betudja)

Kösz:
Zsolt

monalisa1 #   2010.02.28. 19:16

keke

Én itt már olvastam olyant beírást hogy a nyári vidám spanyolországi nyaralást utólag "megkeserített" egy onnan érkező parkolási büntetési díjtétel - a rendszám alapján a magyar hatóság az autó tulajdonosának kikézbesítette a spanyol fizetési csekket - ha nem fizet adóként behajtanák rajta.

Szóval az EU tagországok közt van már ilyesmi kölcsösségi egyezmény.

Azt nem tudhatjuk hogy a román hatóság mennyiben fogja csípkedni magát a magyar szerv átírata alapján.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 #   2010.02.28. 19:05

"... Akkor még válaszra sem méltattak." Akkor most számolj: mikor is írtad ama levelet, és azóta eltelt-e 365 nap hogy ujabb fizetési felszólítás nem jött tőlük?!

Vagyis egy év az elévülési idő, de ha közben esetleg oda-vissza levélváltás történt az megszakítja az elévülést, illetőleg a 365 nap újra indul.

Igazából nekik kell bizonyítaniuk., sima levél nem okés mert az nem hivatalos, vagyis ajánlott-tértivevényes feladói cédulát kellene a fiókból előbányászniuk...

Szerintem csak próbálkoznak mert ha 10-ből 3 bejön már megérte nekik...

Tértis levélben egy mondatban válaszolj: követelésük időközben elévült.

"Lisa"
laikus hozzászóló

bbgin # e-mail 2010.02.28. 18:13

Sziasztok!
Segítséget kérnék!
2008 tájékán kaptam egy levelet a miskolci Régió Park Kft.-től miszerint egy számomra ismeretlen utcában fizetés nélkül parkoltam.Hozzá teszem jómagam budapesti lakos vagyok aki soha nem járt Miskolcon.Ezt meg is írtam levélben a fent említett cégnek ill.kértem őket ha továbbra is fen áll a követelésük bizonyítsák be.
Akkor még válaszra sem méltattak.Pénteken kaptam egy utolsó felszólítást (eddig még egyet sem kaptam) a Credit-Inform Kft -től miszerint a parkolási cég megbízta őket hogy hajtsák be rajtam a mára már kamatos kest.Mi most a teendőm?
Segítségeteket előre is köszönöm.

keke # e-mail 2009.11.07. 12:05

Helló mindenkinek,
Érdeklődni szeretnék hogyan történik a külföldiek parkolási díj behajtása. Ugyanis barátnőm román állampolgár és az autója is romániába van beiratva és kapott egy mikulás csomagot és felelőtlenül nem foglalkozik vele. Van e félnivalója? Előre is köszönöm a választ és minden jót kívánok

Liv74 # e-mail 2009.10.02. 13:27

Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni.
A mai napon kaptam egy levelet a IV. kerületi Bíróságtól, hogy fizessek be 3 napon belül 18.000 Ft-ot, mivel tilosban parkoltam, 2008. október 3-án a XIII. kerületben. A helyzet az, hogy nem emlékszem rá, mikuláscsomagra meg egyáltalán, de nem vitatom a tilosban parkolás jogosságát, mert egy időben sokat jártam arra.
Viszont utána nem kaptam semmilyen felszólító levelet, de még, a most kapott levélben megnevezett ügyvédtől sem. Felmerült bennem az is, hogy esetleg a postás nem dobott be az értesítőt, gondolom ez utóbbi esetben nem tudok mást csinálni, csak kifizetni a bírságot, viszont ha ez nem történt meg, akkor kérhetem ezeknek a feladott leveleknek a tértivevényes szelvényét bemutatásra és ha ezt nem tudják megtenni, akkor talán megelégednének az alapbüntetést befizetésével, ami amúgy 2.700Ft vagy ez nagyon naiv feltételezés?

Előre is köszi a válaszokat
L

zöldfülű # e-mail 2008.12.09. 11:26

Sajnos rajta van,akkor most már nincs mit tenni? Olyan igazságtalan!
Köszönöm a gyors reagálást!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) #   2008.12.08. 12:26

A fizetési meghagyáson rajta van a bíróság jogerősítő záradéka ? Ha igen, akkor végrehajtási szakban van.

zöldfülű # e-mail 2008.12.08. 11:54

Segítséget szeretnék kérni!
2007 04 28-án parkoltam,és valamiért elfelejtettem kirakni a rokkant parkolómat,kaptam egy mikulás csomagot,azzal elmentem a parkoló céghez,bemutattam a rokkant parkoló igazolványomat.A kisasszony nem foglalkozott velem,elküldött.2008 04 14 kaptam egy fizetési meghagyást.Körülbelül akkor hallottam a televízióban az új rendeletről és megörültem,hogy elévült.Lehet,hogy itt tévedtem?
Aki tud segítsen nekem,már a végrehajtó irt nekem,be kell fizetnem a büntetést?
Köszönöm!

bigdady # e-mail 2007.11.09. 11:13

közterületfelügyeletet akartam írni. Azért ez a 6000 Ft elég húzós. Főleg hogy helyszini birság nem is lehet mert akkor ott vagyok a kocsimnál és akkor nem várakozok.

bigdady # e-mail 2007.11.09. 11:12

Én is ott parkoltam. Közlekedésfelügyelet. 6000 Ft.
Azt írják kiküldik a csekket. Ha 30 napon belül nem fizetek akkor szabálysértési feljelentést indítanak. Eddig semmi arról nem is beszélve hogy céges autó és a cégnek kb 200 ilyen kocsija van. az se tudom mikor ér ide hozzám a csekk rendszám alapján.

Rexor # e-mail 2007.11.09. 10:32

Milyen dárum szerepelt a cédulán? AMikor még köklcsönadtad, vagy amikor már eladtad? A legjobb, ha visszairsz, hogy amikor történt a dolog xy használta az autódat, és rajta verjék le. Ha van irásos szerződés, még jobb.

kisperec #   2007.11.09. 10:20

Kedves Mindenki!
Kérem véleményeteket az alábbiakhoz: A nyár folyamán kölcsön kérték az autómat, nem sokkal később el is adtam. Legnagyobb meglepetésemre kaptam egy felszólítást és csekket, melyben közölték velem, hogy ekkor és ekkor várakozni tilos táblánál parkoltam a honvéd kórház előtt.Nem fizettem be, de nem vagyok nyugodt, nem tudom a következményeit.

szota #   2007.10.27. 10:20

Kiccs,
ha én jól értelmezem azt amit itt olvastam február óta illetve a tavaly dec.22-én hatálybalépett jogszabályt, akkor a parkolási ügyek esetében aa pótdíjazás tényét követően 60 napon belül jelezni kell levélben az igényt ésugyanettől az időponttól kezdődően 1 év az elévülés (jogvesztés?). Akkor kezdődik újra, ha reagálsz rá. Ha jól olvastam.

szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.