polgári per


lemon # 2017.07.05. 12:24

Kedves Fórumozók!

Pp-s kérdésem lenne, ha kis értékű perek szabályai szerint kezdődik egy ügy. Az alperes kéri a kereseti kérelem elutasítását, részletesen elmondja, hogy miért, de a jogalapot nem vitatta, akkor az eljárás során még pl. a következő tárgyaláson erre is kitérhet?

Vadsuhanc # 2017.07.05. 12:49

lemon

Volt már tárgyalás ?

Kis értékű perben szerintem legkésőbb az első tárgyaláson elő kell terjeszteni az üggyel kapcsolatos bizonyítékokat és indítványokat egyéb bírói intézkedés illetve döntés hiányában.

Dr.Attika # 2017.07.05. 17:19

Elméletben. Vadsuhanc! Eltudod képzelni, hogy cca 20 ezer forintos un. parkolós perben 5 tárgyalást tartott a bíróság?

Vadsuhanc # 2017.07.05. 17:35

Általam igen Tisztelt Attika !

Az Intrum J 47.000. forint tőke és járulékai miatt perelt be tavaly januárban. Egy tárgyalás. Második tárgyaláson a bíró elmeszelt. Fellebbeztem a Törvényszékhez. Helyt adtak ítéletet hatályon kívül helyezték. Járási bíróságon új tárgyalás. A pert megnyertem. ( kb két hete )

Tapasztalatból mondom, hogy eltudom képzelni a kis értékű perben a több tárgyalást mivel nekem három tárgyalás volt eddig és egy törvényszéki döntés, ha ezt nem is vesszük szigorúan tárgyalásnak.

Várom a fejleményeket:-)

Dr.Attika # 2017.07.05. 17:45

Általam is igen tisztelt Vadsuhanc!
Ennek örülök. Annak már nem, hogy igazad érvényesítése ennyi ideig és ennyi perköltséggel történt.Legyen a bírói igazságszolgáltatás gyors és költséghatékony.

Vadsuhanc # 2017.07.05. 17:59

Tisztelt Attika !

15.000. forint perköltségem volt ( a bíró 25.000. ítélt meg javamra nem tudom miért )

NA jó a levelezési költségemet nem számolom bele igényt sem terjesztettem elő rá.( cca. 2500 forint )

Köszönettel tartozom nektek a sok segítéségért mert az itt jelenlévők igen is sokat segítettek ki-ki a saját területén, hogy ez sikerült. Még az sem biztos, hogy nekem írt választ valaki, de más ügyben adott válaszát tudtam hasznosítani.

( gondolom a Törvényszék nem véletlenül állapította meg a fellebbezésem kapcsán, hogy az első fokon eljáró bíróság jogszabályokat sértett )

Többek között Neked is köszönöm, ha nem is tudod mivel segítettél :-) ( én tudom ez a lényeg )

lemon # 2017.07.07. 08:36

Egy tárgyalás már volt. Kérdésem még mindig az, hogy a második tárgyaláson az alperes a jogalapot vitathatja még?

Vadsuhanc # 2017.07.07. 11:20

Kedve lemon!

Még mindig nem írtad miért kerül sor a második tárgyalásra.Pontosabban mit vitattál, ha nem a jogalapot? ( a jogalapot elismerted ?)

Kazi # 2017.11.23. 17:46

Szép estét!
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy polgári perben saját telefonszám hívásforgalmi adatainak lekérését lehet-e indítványozni a bíróság felé? Ha igen, akkor hogyan kell kérni: keresse meg a távközlési szolgáltatót a bíróság?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.23. 18:43

Neked nem adja ki a szolgáltatód?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.23. 18:44

(Megjegyzem polgári perben ritkán van ennek érdemi jelentősége.)

Kazi # 2017.11.23. 19:05

Most lenne.

drbjozsef # 2017.11.23. 19:15

Olyan adatot, amihez neked is jogod van hozzájutni, felesleges a bírósággal kikérni. Olyat kell indítványozni, amihez nem férsz hozzá, mondjuk az ellenérdekelt fél híváslistája, vagy bankszámlaforgalma, ha szükséged van rá a bizonyításhoz.

Kérd ki Te, és nyújtsd be, mint bizonyítékot. Majd a másik fél kikéreti a bírósággal, ha azt gondolja, hogy mondjuk hamisítottál rajta valamit.

lajcsó # 2017.11.23. 19:47

"hogyan kell kérni: keresse meg a távközlési szolgáltatót a bíróság?"
Elsőként meg kell határozni, hogy mely tényt akarsz bizonyítani a híváslistával.
Szerintem a bíróság nem fogja megkeresni a szolgáltatót olyan adatért amit te is (könnyedén)beszerezhetsz.

Tedina77 # 2018.02.09. 03:08

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek OTP Faktoringos perhez.
Forint alapú tartozásrendező hitelről van szó. A Faktoring fmh-t küldetett közjegyzővel az elévülés előtt pár hónappal. Kedden lesz a per. Nem emlékszek, hogy a hajdani folyószámlámra utalták volna a hitelt, hogy onnan rendezzék a kölcsönök egyenlegét. Sajnos számlakivonatom nincs. Voltam az OTP-ben, hogy kérjek számlakivonatot, de azt mondta a hölgy, hogy már minden a faktornál van, tölük kérjem. Jogosan adták át az adataimat egy harmadik félnek? Számon kérhető még ez utólag rajtuk? A felmondáskor elszámolást sem kaptam, tényleg tartoztam még annyi pénzel amennyit a faktoring követel tölem több mint 5 éve? Közben írtak jóvá az OTP bank által tisztességtelenül elszámolt összeget is. Mit kérjek az ügyben a bírótól. Köszönöm előre is a támogatást!

Tedina77 # 2018.02.09. 06:00

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek OTP Faktoringos perhez.
Forint alapú tartozásrendező hitelről van szó. A Faktoring fmh-t küldetett közjegyzővel az elévülés előtt pár hónappal. Kedden lesz a per. Nem emlékszek, hogy a hajdani folyószámlámra utalták volna a hitelt, hogy onnan rendezzék a kölcsönök egyenlegét. Sajnos számlakivonatom nincs. Voltam az OTP-ben, hogy kérjek számlakivonatot, de azt mondta a hölgy, hogy már minden a faktornál van, tölük kérjem. Jogosan adták át az adataimat egy harmadik félnek? Számon kérhető még ez utólag rajtuk? A felmondáskor elszámolást sem kaptam, tényleg tartoztam még annyi pénzel amennyit a faktoring követel tölem több mint 5 éve? Közben írtak jóvá az OTP bank által tisztességtelenül elszámolt összeget is. Mit kérjek az ügyben a bírótól. Köszönöm előre is a támogatást!

ObudaFan # 2018.02.09. 09:35

Jogosan adták át az iratokat, de az összegszerűséget a felperes köteles bizonyítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.09. 10:58

Ez csak elvileg igaz. Gyakorlatban a szerződéssel a felperes már bizonyította is a tartozás induló összegét. Akár ezt a teljes összeget követelheti, állítva, hogy az alperes semmit nem teljesített. És máris az alperesnek kell bizonyítania, hogy de igenis, törlesztett. És a szerződés szerinti kölcsön és a bizonyított törlesztés tőkerészének különbözetét ráverik.

Tedina77 # 2018.02.09. 11:01

Köszönöm a választ!
A helyzet, hogy a 2010-es szerződés és a megelőző ált. tályékoztató sem tartalmazza a beleegyezésemet tudtommal, hogy a bank kiadhatja az adataimat 3. félnek. Egy 2013-as üzletyzabályzatban találtam erre vonatkozó rendelkezést. 2010ben nem hívták fel erre a figyelmemet, de gondolom a rászorultság miatt kénytelen lettem volna tudomásul venni.
Szóval az szerződés jogosságának vizsgálatát és az összegszerűség bizonyítását kérhetem a bírótól? Mást nem?
Munkanélküli voltam amikor a szerződés kötetett a bankkal. Aztán Gyedet majd Gyest kaptam. Akkora részletet nem tudtam fizetni sokáig, amekkorát kért a faktoring. Felmondták. Majd újra és újra felmindták...tehát én fizettem amikor tudtam. Végül olyan részletet kértek amit egyszer tudtam befizetni. Felmondták. Kaptam jóváírást a 2014-es elszámolási törvény kapcsán. A késedelmi kamatot közben 2,33%-ról megemelték 35,63%-ra, pedig kiemelték, hogy ez a % a szerződés felmondása után nem változik..

Tedina77 # 2018.02.09. 11:19

Ez csak elvileg igaz. Gyakorlatban a szerződéssel a felperes már bizonyította is a tartozás induló összegét. Akár ezt a teljes összeget követelheti, állítva, hogy az alperes semmit nem teljesített. És máris az alperesnek kell bizonyítania, hogy de igenis, törlesztett. És a szerződés szerinti kölcsön és a bizonyított törlesztés tőkerészének különbözetét ráverik.

Köszönöm!
Ez nem túl biztató...szerencsére van befizetést igazoló nyugta majd sárga szelvény...

László88 # 2018.04.21. 10:49

Üdv. Kérdezni szeretnék. Több mint fél éve, fel van függesztve egy polgári per. Telekigazítási eljárás, tulajdon jog megállapítása a per tárgya. Kérdésem, az lenne, mikor szűnik meg a per? Esetleg van e felfüggesztésnek, határ ideje? További szép napot. Üdv.

drbjozsef # 2018.04.21. 17:03

Felfüggesztették, vagy szünetel a per? Nem ugyanaz.
Mi van a - ha az - felfüggesztő végzésben, mi az oka annak?

László88 # 2018.04.21. 20:20

a felperesek vállalták a telek igazítási eljárást. ők rendezik. ez volt a végzésben.

László88 # 2018.04.22. 08:52

Azt szeretném még kérdezni, én a per közben az 1/4 részemet eladtam a másik alperesnek. Kérhetem, a bíróságot, vegyenek ki a perből?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.22. 08:56

Az Isten áldjon meg! Nem azt kérdezték, mi van az indoklásban, hanem hogy hogyan szól a rendelkező rész.