Befogadónyilatkozat


Gyöngy # 2001.04.18. 18:26

Kedves merQree,
Köszönöm!
Gyöngy


Gyöngy

merQree # 2001.04.18. 08:02

Tobb forumon, es hivatalban is erdekldotem mar en is...
Ma ennyit mar sikerult megtudnom:
'A külföldi állampolgárok tartózkodási engedélyéhez lehet szükség egy olyan okiratra, amelyben Ön, mint lakástulajdonos nyilatkozik arról, hogy a külföldi lakhatása az Ön lakásában biztosított (szívességi lakáshasználóként). Abban az esetben, ha az illető bérli a lakást, a lakásbérleti szerződést kell a hatósághoz becsatolnia. Az előbbiekben említett nyilatkozatra természetesen ilyenkor nincs szükség. A szívességi lakáshasználatról annyit kell tudni, hogy azt Ön bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti.'

Visszairtam a valaszadonak, hogy milyen jogokkal es kotelezettsegekkel ruhazza fel a befogadot, es a befogadottat. Ha meglesz, beirom ide is.

udv: merQree


udv: [b:033312b51b]merQree[/b:033312b51b]

Gyöngy # 2001.04.15. 16:00

Kedves Dr@, megkerestem az Ön által javasolt szervezetet, ahol egy bájos hölgy - még az is lehet, hogy nem a takinéni volt - mindent elmondott, részletesen, a HOGYAN-ról. De nem tudott választ adni arra, hogy mit vállalok az aláírásommal... (a 'jogkövetkezmény ' szót pl. nem ismerte, vagy úgy tett, mintha...) Igy hát, míg a homály nem oszlik bennem, nem vállalom az aláírást. De hol kapok választ a kérdéseimre...?
Gyöngy


Gyöngy

Dr@ # 2001.04.10. 15:28

Szerintem a Határon Túli Magyarz szervezet esetleg tud valamit mondani.

htmh@mail.datanet.hu
1016 Bérc u. 13-15
1518 Budapest
Pf. 43.
Tel.:+36 1 466-9406, 466-9434
Telefax: +36 1 385-2601

Gyöngy # 2001.04.07. 17:01

Kedves Mindenki,
tanácstalan vagyok: egy erdélyi lány kér tőlem befogadónyilatkozatot, és én hajlanék is rá, de nem tudom, hogy ez milyen jogokkal és kötelezettségekkel jár az ő és az én részemről, valamint, hogy a későbbiekben ennek milyen jogkövetkezményei lehetnek? Visszavonhatom-e pl., ha érdemtelenné válik rá vagy ilyesmi?
Segítséget kérek, hogy hol tudok egyáltalán ennek a kérdésnek utána járni?


Gyöngy