Szomszédolás


elzsé # 2001.08.04. 21:27

a lehullott gyömölcs már nem illeti meg
a fa kivágását a helyi önkormányzat engedélyezi
az más kérdés, hogy az árnyékolás miatt lehetne kártérítési igénnyel élni.
üdv

  • elzsé-

Lopez írta - 2001.07.24 9:47
Halihó!

Az eredeti kérdéshez: én még mindig  utcafrontról nézve a jobb oldalra szavazok :)

Más:
A szomszédunknak van egy 'gyönyörű' diófája. Természetesen a fele átlóg hozzánk. Néhány probléma:

  • Átjöhet összeszedni a termést? Magyarul köteles vagyok beengedni?
  • A lehullott leveleket összeszedethetem vele?
  • A fának iszonyú nagy árnyéka van, ezért a fele kertünk árnyékos (ott fű nem nő)

Mit lehet tenni? Le lehet vágattatni a fa felettünk lévő részét? A fa egyébként olyan 2-2,5m-re van a kerítéstől.

Lopez


  • elzsé-
Lopez # 2001.07.24. 07:47

Halihó!

Az eredeti kérdéshez: én még mindig  utcafrontról nézve a jobb oldalra szavazok :)

Más:
A szomszédunknak van egy 'gyönyörű' diófája. Természetesen a fele átlóg hozzánk. Néhány probléma:

  • Átjöhet összeszedni a termést? Magyarul köteles vagyok beengedni?
  • A lehullott leveleket összeszedethetem vele?
  • A fának iszonyú nagy árnyéka van, ezért a fele kertünk árnyékos (ott fű nem nő)

Mit lehet tenni? Le lehet vágattatni a fa felettünk lévő részét? A fa egyébként olyan 2-2,5m-re van a kerítéstől.

Lopez

jog-hurt (törölt felhasználó) # 2001.06.16. 00:19

Kezd nagyon tudományos irányba elmenni ez a topic. Szerintem szavaztassuk meg a főoldalon a következő héten:)
Én a jobb kerítésre szavazok:)

Két Lotti # 2001.06.15. 14:32

Szerintem attól függ, hogy honnan nézed. :))


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Lopez # 2001.05.30. 06:20

Tényleg a bal oldalért felel? Én úgy tudtam, hogy a jobbért.

AzÖrdögÜgyvédje (törölt felhasználó) # 2001.05.29. 18:45

'1.Mit jelent a mi kötelességünk?'

Minden teleknél a tulajdonos felel a telek bal oldalán (ha szembe állunk a házzal) lévő kerítés felhúzásáért, illetve annak állapotért és minden ahhoz kapcsolódó költség (építés, felújítás) a tulajdonost terheli szintén.

Dr Bubó # 2001.05.28. 00:51
  1. mit jelent a 'mi kötelességünk'?
  2. pert indíthat, de ha nem egyeztetett akkor könnyen viszájára fordítható az ügy, amennyiben a 1. nem jelent jogi kötlezményt.
  3. amennyiben önöket szakértő által is igazolható módon kár érte, úgy mindenképpen nyerhető az ügy. Az már az Ön mérlegelésén múlik, hogy megéri-e.
Fam # 2001.05.23. 08:13

Szomszédunk új kerítést épített. Azon az oldalon, ahol a mi kötelességünk a kerítés felhúzása. Az építkezésről velünk nem egyeztetett, utólag jutott tudomásunkra. Most követeli a kerítés árának egy részét. Kötelesek vagyunk-e fizetni? Jelenleg külföldön élünk, a Népességnyilvántartónál kijelentkeztünk az országból. Indíthat-e ilyen körülmények között a szomszéd pert ellenünk?

Ugyanennél az ingatlannál a szomszéd egy teraszt épített, aminek következtében a mi sufnink, nyári konyhánk megroggyant. A bontás/helyreállítás kinek a költsége? Követelhetjük-e a szomszédon a kárunk megtérítését?


Fam