gyermekelhelyezés megváltoztatása


Kertész Noémi # 2002.10.01. 12:48

Tudom, hogy régi a hozzászólás, de én szívesen segítenék.
kertesznoemi@freemail.hu

droitdutravail # 2002.08.16. 09:08

Kedves quote!

Magyarországon a férjek minden jogukat elveszítik a házassági szerződés aláírásakor.
Sajnos ez mindig utólag derül ki.
Egyébiránt nagyon sok szerencsét.

                 Szintén zenész


klm

veni # 2002.01.28. 19:22

Üdv mindenkinek!
A következő a problémám:
Egy évvel ezelőtt közös megegyezéssel kimondták a válást, közös gyermekünk, egy ma már 5 és 1/2éves kisfú szintén közös megegyezéssel az anya gondozásába került. Az anya és így a gyermek állandó lakhelye Pécsett van, az enyém Oberwartban, osztrák állampolgársággal is rendelkezem, a kisfiam szintén kettős állampolgár. A problémám az, hogy az anya 2001 szeptember óta személyes bosszúvágyból módszeresen ellenem neveli a kisfiút és következetesen meghiúsítja a láthatásokat. Azt, hogy ennek hátterében saját bosszúja áll, csak én tudom, bár az anya általam hangszalagra rögzített nyílt vallomását ezügyben a bíróság nem fogadta el az éppen lezajlott kapcsolattartás megváltoztatása végett zajló perben. Az anya az említett perben a kapcsolattartás korlátozását kérte mind időben, mind pedig területileg az ő lakására. A bíróság mind ezt, mind az én viszontkeresetemet egy ritkább, de hosszabb kapcsolattartásra ausztriai állandó lakhelyemen elutasította arra való hivatkozással, hogy a gyermek a magyarországi nemzetiségi óvodában is tökéletesen megtanulhatja a német nyelvet. Ugyanakkor évvesztes gyermekemet az iskolakezdésig módosított kapcsolattartási rend feleslegesen terhelhetné. Pszichológus bevonását elutasították, mint említettem az anya motivációját megvilágító hangszalagot nem fogadták el, és ami számomra a legmegdöbbentőbb, hogy figyelmen kívül hagyták azt a tényt, miszerint az anya több, mint 4 hónapja (persze beleértve a karácsonyt is...) nem adta oda a gyermeket, mint ahogyan azt elvileg ugye a törvény előírja. A gyámhatóság már kiszabott ugyan egy 50.000,- Ft-os pénzbírságot, de a nagyon kedves ügyintéző hölgy elmondta, hogy sajnos ezen kívül semmit nem tehet értem- értünk, merthogy ugye a gyermek érdekei mindenek felett. Miért védi a jog azt a szülőt, aki nyilvánvalóan nem tanusít jogkövető magatartást, sőt igazából azt tesz, amit akar. Ismerem az elvált feleségemet, tudom, hogy a végsőkig el fog menni. A kérdésem: egy gyermekelhelyezés megváltoztatásán kívül semmi más lehetőségem nincs, hogy láthassam a fiamat? Szívesen venném, ha velem élne, csak azt nem tudom, hogyan sérül kevésbé a gyermekem. Amennyiben csak ez az újabb per marad, vajon 11 az anya hibájából elmaradt kapcsolattartás elegendő-e (elvileg, mert ugye más szempontok is vannak),hogy a bíróság az anya rovására írja ezt az ellenséges magatartást. Mire figyeljek?
Bármilyen tanácsot köszönettel veszek!