Igatalan


Nausea # 2002.09.25. 06:55

Wolf A írta - 2002.09.24 15:12
Nausea írta - 2002.09.24 11:32
Moni írta - 2002.09.23 18:40

Ugygondolom, hogy az apanak semilyen orokose nincs, mivel mar 50 eve meghalt es meg mindig az o neven van az 1/2 resz. Ha lenne orokose akkor gondolom, hogy mar annak a nevere kerult volna a z emlitett hanyad.

Végső esetben az állam is lehetett örökös. Ezt a szálat feltétlenül ki kell bogozni, majd az ingatlan-nyilvántartást kell rendezni. Ha a földhivatali eljárás nem vezet eredményre, törlési és kiigazgatási per indítható.
Ki birtokolja az ingatlant?„

Tisztelt Ket Lotti, Es Nausea!
Koszonom a segitsegeteket.

Az Emlitett Birtok egy tanya ingatlan. En birtokolom, mert a fiu 1/2 reszet megvasaroltam a fiu orokosetol.Mas elo orokos nincs az apa neven levo 1/2 reszre sem.

Ebben az esetben valószínüleg elbirtokoltad (15 éven át, sajátkénti birtoklás) az ingatlan másik felét. Ennek megállapítást bíróságtól kell kérned, majd a bíróság döntése alapján tulajdonjogod bejegyezhető.


Nausea

Wolf A # 2002.09.24. 13:12

Nausea írta - 2002.09.24 11:32
Moni írta - 2002.09.23 18:40
Ugygondolom, hogy az apanak semilyen orokose nincs, mivel mar 50 eve meghalt es meg mindig az o neven van az 1/2 resz. Ha lenne orokose akkor gondolom, hogy mar annak a nevere kerult volna a z emlitett hanyad.

Végső esetben az állam is lehetett örökös. Ezt a szálat feltétlenül ki kell bogozni, majd az ingatlan-nyilvántartást kell rendezni. Ha a földhivatali eljárás nem vezet eredményre, törlési és kiigazgatási per indítható.
Ki birtokolja az ingatlant?

Tisztelt Ket Lotti, Es Nausea!
Koszonom a segitsegeteket.

Az Emlitett Birtok egy tanya ingatlan. En birtokolom, mert a fiu 1/2 reszet megvasaroltam a fiu orokosetol.Mas elo orokos nincs az apa neven levo 1/2 reszre sem.

Nausea # 2002.09.24. 09:32

Moni írta - 2002.09.23 18:40
Ugygondolom, hogy az apanak semilyen orokose nincs, mivel mar 50 eve meghalt es meg mindig az o neven van az 1/2 resz. Ha lenne orokose akkor gondolom, hogy mar annak a nevere kerult volna a z emlitett hanyad.

Végső esetben az állam is lehetett örökös. Ezt a szálat feltétlenül ki kell bogozni, majd az ingatlan-nyilvántartást kell rendezni. Ha a földhivatali eljárás nem vezet eredményre, törlési és kiigazgatási per indítható.
Ki birtokolja az ingatlant?


Nausea

Két Lotti # 2002.09.23. 18:09

Ezek szerint a fiú nem örökölte meg az apától?

Ha így van, akkor nyilván elbirtokolta az apa örökösétől.  Neki kell pert indítania az elbirtoklás megállapítása iránt, illetőleg ha az örökös örököse ad neked meghatalmazást, akkor Te is eljárhatsz. Mondjuk érdekes lesz a per mert sem az alperes sem a felperes nem él.

Én inkább megpróbálkoznék a földhivatalnál, feltéve, hogy nem pesti a telek.  A vidékiek ugyanis sokkal segítőkészségesebben állnak az ilyen lehetetlen helyzetekhez, és végső soron van egy olyan törvényi rendelkezés, hogy 'rendezetlen tulajdoni állású' ingatlan.  

Moni írta - 2002.09.21 22:26
A kovetkezo temaban kernek segitseget. Vasaroltam egy foldteruletet, aminek a tulajdonosai, Apa es Fia voltak 1/2,  1/2 aranyban. Az Apa kb 50 eve meghalt. a Fia kb 8 eve. A fianak a reszet egy orokos orokolte meg. Ettol az orokos tol vasaroltam en meg az 1/2 reszt. A tulajdoni lapon jelenleg is  az Apanak az 1/2 resze meg mindig az Apa neven van. hogyan szerzhetnem meg az Apa neven levo 1/2 reszt?
A valaszt  elore is koszonom.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Moni # 2002.09.23. 16:40

Ugygondolom, hogy az apanak semilyen orokose nincs, mivel mar 50 eve meghalt es meg mindig az o neven van az 1/2 resz. Ha lenne orokose akkor gondolom, hogy mar annak a nevere kerult volna a z emlitett hanyad.

Nausea # 2002.09.23. 14:11

Moni írta - 2002.09.21 22:26
A kovetkezo temaban kernek segitseget. Vasaroltam egy foldteruletet, aminek a tulajdonosai, Apa es Fia voltak 1/2,  1/2 aranyban. Az Apa kb 50 eve meghalt. a Fia kb 8 eve. A fianak a reszet egy orokos orokolte meg. Ettol az orokos tol vasaroltam en meg az 1/2 reszt. A tulajdoni lapon jelenleg is  az Apanak az 1/2 resze meg mindig az Apa neven van. hogyan szerzhetnem meg az Apa neven levo 1/2 reszt?
A valaszt  elore is koszonom.

Örökölt valaki az apa után?


Nausea

ford3 # 2002.09.23. 13:29

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék toletek kérni. Nem vagyok tisztában teljesen a lakáscélú állami támogatásokkal. Kérdésem a következo lenne: a következo tulajdonokkal rendelkezem 1/12 résszel egy ingatlanban (1985, öröklés), 1/4 résszel egy másik ingatlanban (1985, öröklés), ugyanebben az ingatlanban 1/4 résszel (2001, vétel), mindhárom rész haszonélvezettel terhelt, mind a két ingatlan lakott, én egy harmadik ingatlanban lakom feleségemmel és a családjával, melyben semmilyen tulajdonom nincsen. Feleségemnek nincsen semmilyen tulajdona. Használt lakást szeretnénk vásárolni, vagyok-e jogosult valamilyen támogatásra?
Válaszotokat elore is köszönöm!


Misi

Moni # 2002.09.21. 20:26

A kovetkezo temaban kernek segitseget. Vasaroltam egy foldteruletet, aminek a tulajdonosai, Apa es Fia voltak 1/2,  1/2 aranyban. Az Apa kb 50 eve meghalt. a Fia kb 8 eve. A fianak a reszet egy orokos orokolte meg. Ettol az orokos tol vasaroltam en meg az 1/2 reszt. A tulajdoni lapon jelenleg is  az Apanak az 1/2 resze meg mindig az Apa neven van. hogyan szerzhetnem meg az Apa neven levo 1/2 reszt?
A valaszt  elore is koszonom.