4oras munkaviszony gyes mellett


Bartha Gina # 2002.10.29. 21:07

Koszi a valaszt, de azt hiszem, elkerulte a figyelmedet, hogy (ha jol tudom) gyes alatt nem rughat ki, maximum nem koteles alkalmazni reszmunkaidoben. Nem? Tehat, ha a reszmunkaidomet felmondja, attol meg az eredeti munkaviszonyom (ami a gyes lejartaval lep ujra eletbe) meg kell maradjon, nem?
Ez azert lenne elfogadhato nekem, mert akkor keresnek mas helyet az intezmenyen belul.


Gina

Justitia # 2002.10.29. 13:12

Az a jobb ha o mond fel neked, ami a leirtak szerint be is fog kovetkezni. A munkaviszonyod pedig folyamatos volt ezek szerint, es csak a napi munkaidoben tortent valtozas. ez esetben a felmondas ugyebar a munkaviszonyra vonatkozik, nem a munkaido (8 vagy 4 oras) a lenyeges.


Justitia

Bartha Gina # 2002.10.21. 20:19

Segitseget szeretnek kerni. Jelenleg gyes mellett dolgozom 4oraban kozalkalmazottkent, az allando, gyes elotti munkahelyemen belul. A gyesem masfel honap mulva jar le, akkor jovok vissza 8 oraban. Jelenlegi fonokommel sok problemam van, igy pl. 'nem fogadja el', ha a gyerek betegsege miatt itthon vagyok tappenzen, vagy 'nem tudja toleralni' hogy a lazas gyerekkel nem tudok szemelyesen bemenni ilyenkor elkeredzkedni. Mivel ezen valtoztatni nem tudok, valoszinunek latszik, hogy fel akar nekem mondani. Az biztos, hogy a jelenlegi helyen nem szeretnek dolgozni, de kerdesem, hogy ha ezt a 4 oras allast felmondom (vagy hagyom, hogy o felmondjon nekem) az erinti-e a 8 oras munkaviszonyomat. Ezenkivul mi a jobb nekem, ha felmondok, vagy, ha kivarom, hogy o mondjon fel nekem.
Koszonom a valaszt.


Gina