probléma a tanú díjazásával kapcsolatban: tanácsot kérek!


lujza # 2002.11.06. 09:28

Igaz.


Üdv

FPJ # 2002.11.06. 01:53

Kedves Zoltán,

azt tanácsolom, hogy tegyél nyugodtan panaszt. A 'megéri' - kitételt itt nehezen tudom értelmezni, hiszen tanúként voltál beidézve... :-)) Tehát különösebb veszíteni valód nincsen...


üdv. dr. Kiss A.

lujza # 2002.11.05. 13:47

Szerintem lehet panaszt tenni, de biztosan megéri?


Üdv

Glócz Zoltán # 2002.11.04. 16:35

Bírósági tárgyalásra voltam idézve tanúként reggel 8 órára a lakóhelyemtöl kb. 160 km-re. Mivel semmiféle tömegközlekedési eszközzel bizonyíthatóan nem lehetett idöben megközelíteni a tárgyalás helyszínét, így saját gépkocsimmal utaztam oda. A kihallgatást követöen utiköltség térítést kértem, mire a bíró mereven elzárkózott a gépkocsim üzemanyag kölségének megtérítése tárgyában, így csak az autóbusz költségét utalta ki részemre. Tette ezt annak tudatában, hogy jeleztem felé valós költségigényemet, illetve ismertettem vele, hogy egyébként nem tudtam volna megjelenni az általa megjelölt idöre, vagy már elözö nap el kellett volna utaznom és szállodában kellett volna töltenem az éjszakát.
Az 1/1969.IM.rendeletben foglaltak szabályozzák e kérdéskört, de az eljáró bíró véleményem szerint ezeket nem vette figyelembe, illetve csak egy bizonyos részt 'szajkózott' azaz a rendelet 1.§ (3) bekezdésének elsö mondatát.
Azt tervezem, hogy panasszal élek...SOS!