Ingatlan ELBIRTOKLÁS - Ingatlan 50%-ának elbirtoklása


Két Lotti # 2003.04.10. 11:51

Mondjuk közelről még nem láttam ilyen pert, de tudomásom szerint az elbirtoklónak kell megindítania a bejegyzett tulajdonos ellen, akit persze ügygondnok fog a perben képviselni.

A földhivatal viszont per nélkül tuti nem jegyez be.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Béres-Deák Attila # 2003.04.09. 15:53

Kedves Két Lotti!
Légy szíves világosíts fel, hogy milyen bírósági határozatra van itt szükség! Nem peres eljárás ez, vagy micsoda? Ha peres akor ki a felperes és ki az alperes?


attika

Laura # 2003.04.09. 14:13

Én mostmár teljesen össze vagyok zavarodva. Most ott tartunk az ügyvéddel, hogy ő beadta és jelenleg várjuk a tárgyalást, amivel a nagypapa tulajdonába kerülne a kérdéses tulajdoni hányad.
Az lenne a kérdésem, hogy ha mi ezt az egészet félbehagyjuk, elküdjük az ügyvédet, akkor megpróbálhatjuk a bejegyzést akár az én nevemre is? Annak ellenére, hogy én most 24 vagyok, a 15 év vonatkozik-e a gyermekkora, lehetek én elbirtokló? Kihez kéne fordulnunk egy ilyen ügyben? Vagy ez már nagyon bonyolult?

Két Lotti # 2003.04.08. 08:20

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a földhivatalok elbirtoklást kizárólag jogerős (ezt megállapító) bírósági ítélet alapján jegyeznek be.

Ez a gyakorlat természetesen megkérdőjelezhető, de alá is támasztható.

Az én kérdésem az, hogy hol akadt el az ügyvéd?  Beadta a keresetet vagy egyáltalán mi történt?


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Béres-Deák Attila # 2003.04.07. 20:05

Az ügyvédi munkadíjat megsúgod? Nem tudom miért, de az a taxis jut eszembe, aki a Batthyány tér és a Kossuth tér közötti szakaszt a Dunaföldvári duna-híd közbeiktatásával teszi meg, végig ketyegő taxi órával?


attika

Laura # 2003.04.07. 17:36

Köszönöm válaszát. Akkor úgy látszik mi rossz ügyvédet választottunk, ha ez ennyire egyszerű és ő mégis így elhúzta.

Béres-Deák Attila # 2003.04.04. 12:54

Szerintem az elbirtoklás bekövetkezett mégpedig a nagyapád részéről. A tulajdon jogot részére kell bejegyeztetni, aki azt ajándékozás, vagy adásvétel, vagy a kettő kombinációjával Rád átruházhatja. Nem kell itt felhjvás ,közzététel, meg egyebek, hanem egy gyors ügyvédi intézkedés a tulajdonjog bejegyzése ügyében.


attika

Laura # 2003.04.04. 12:27

Úgy látszik nincs :O(((((

Laura # 2003.03.20. 12:24

Nincs senki aki válaszolna?

Laura # 2003.03.11. 12:18

Segítségüket szeretném kérni, ugyanis
én ezt az elbirtoklást nem értem. Nálunk ugyanis 7 tulajdonosa van a teleknek, de ebből hárman már
rég meghaltak valahol külföldön. El szerettük volna az ő részüket
birtokolni (ez a tulajdonrész csupán 16%). Én már születésem óta ott élek, de az ügyvéd szerint én nem
birtokolhatom el, mert a 15 év elbirtokláshoz szükséges idő egy
részében még kiskorú voltam.
Szerinte legjobb ha a nagypapám (vele élünk itt a férjemmel a házban), mert ő már jó rég ott lakik és illetékmentes lehet az elbirtoklás is. Nos 2001 novemberében megbíztunk egy ügyvédet, hogy akkor indítsa el. Kellett mindenféle papír, hogy nincs e  adótartozása, tulajdoni lap. Ki kellett függeszteni, hogy hátha van valami rokon mégis aki igényt tart a részére. Nem jelentkezett senki csak egy csekket kaptunk, hogy fizessük be a BM-nek az adatközlést, hogy nem fellelhetőek. Aztán vártuk a tárgyalást, kellettek tanuk, akik igazolják hogy a nagypapa ott él tényleg 15 évnél régebben. De azóta se volt tárgyalás, az ügyvéd mindig mond valamit, hogy miért nem. És azóta eltelt majdnem másfél év. Mi pedig szeretnénk a tetőteret beépíteni, de addig nem lehet amíg ez az elbirtoklási bigyó zajlik. Kérdem én, ha önök azt mondják ehhez semmi nem kell, egyszerű az egész, akkor nekünk ez miért tart ennyi ideig? Most akkor szükséges tárgyalás??
Kérem segítsenek hogy is van ez!
Köszönettel
Pál Laura

Ender # 2002.11.09. 17:35

Köszönöm! :)


[b:1d3f2752f8]Ender[/b:1d3f2752f8]

Nausea # 2002.11.05. 14:23

Az elbirtoklást ajánlatos bejegyeztetni az ingatlan-nyilvántartásba (bírósági határozat, tulajdonos nyilatkozata alapján), mivel az elbirtokló nem hivatkozhat a tulajdonszerzésre azzal szemben, aki az ingatlanon az ingatlan-nyilvántartásba bízva ellenérték fejében jogot szerez.
Az anyagi vonzata a bírósági eljárás és az ingatlanyilvántartási eljárás (2000 ft.) után fizetet illeték lesz.


Nausea

lujza # 2002.11.05. 13:44

A Ptk. szerint az birtokolja el az ingatlant, aki szakadatlanul, 15 éven át (az új szabályozás szerint) sajátjaként birtokolja.
A föld egy része csak akkor elbirtokolható, ha megoszható.
Az elbirtokláshoz egyébként semmilyen jogi aktusra nincsen szükség,törvény erejénél fogva árszáll a tulajdon.
Igényelni kell az ingatlannyilvántartásba való bejegyzés.
Egyébként üdv a forumon.


Üdv

lujza # 2002.11.05. 13:43

A Ptk. szerint az birtokolja el az ingatlant, aki szakadatlanul, 15 éven át (az új szabályozás szerint) sajátjaként birtokolja.
A föld egy része csak akkor elbirtokolható, ha megoszható.
Az elbirtokláshoz egyébként semmilyen jogi aktusra nincsen szükség,törvény erejénél fogva árszáll a tulajdon.
Igényelni kell az ingatlannyilvántartásba való bejegyzés.
Egyébként üdv a forumon.


Üdv

Ender # 2002.11.05. 11:29

Kertvárosi családiházunk 50%-a egy olyan ember tulajdonában van, akiröl semmit nem tudunk. Valószínüleg kb.35 éve külföldre ment. Hová kell fordulnunk ha szeretnénk elbirtokolni. Mivel úgy olvastam, hogy 10 év után erre van lehetöség. És milyen anyagi vonzata van ennek az eljárásnak?
Köszi minden segítséget!


[b:1d3f2752f8]Ender[/b:1d3f2752f8]