Építési napló


Majordomus # 2023.02.05. 21:44

Épitési jogszabályok gyüjteménye.

innocrat # 2023.02.05. 09:01

Majordomus! Köszönöm a választ, logikailag én is ezt következtettem le, hiszen senki ne tudja magát pl. ellenőrizni, de a programon kívül jogszabályi alapja van ennek esetleg, szabályzat ennek részleteiről stb. Köszönöm előre is.

Majordomus # 2023.02.04. 20:05

Összeférhetetlen.

innocrat # 2023.02.04. 08:07

Kérdésem lenne, hogy amennyiben egy természetes személy résztvevő adott "A" cég, mint fővállalkozó képviseletében adott NÜJ számmal megnyit egy e naplót, lehetséges-e, hogy ugyanez a személy "B" cég alvállalkozói alkalmazottjaként cége számára vezesse az alvállalkozói al naplót, azaz meghívhatja e saját magát egy eltérő szerepkörre ugyanaz a személy egy naplón belül, vagy kizárt, hogy egy személy ugyanazon projekt e naplójában több szerepkörben kerüljön feltüntetésre? Ha esetleg ennek van jogszabály szerint alapja, az a von, sz-n belül hol olvasható ki. Köszönöm

Bali38 # 2021.02.03. 15:48

Sziasztok

Egz olyan problémám lenne hogy egy general kivitelezövel szerzödtem szerkezetkészig a házamat,de közben ez a válakozo nem haladt az épitkezéssel,és 1 év után meguntam és visszavettem töle az épitkezést, és mivel hogy késtek tartoznak pénzel és még nem csinaltak meg adding semi amedig szo volt de felajánlották elöször hogy vezetik az E Naplomat,met hem tudjak még lezárni mert valamelyik válakozo nem zárta le amunkályát.De kiderült azért mert nem fizeték ki.És most ujbol felhivtak hogy csinaltak nekem egy új E naplót és igy vezessem én tovább!

Kérdés.Ha Ebbe belemennék a tartozást be tudom rajtuk hajtani?És hogy ez igy szabályos e!.?

Ildi90 # 2021.01.21. 09:13

Köszönöm, én az elsőt vettem figyelembe a hatósági tájékoztatás alapján.

nanemaaa # 2021.01.21. 08:41

Az építésfelügyeleti bírságról szóló 238/2005. (X.25.) Korm rendelet 1. számú melléklete szerint az alábbiak szerinti bírságokra lehet számítani:

Építőipari kivitelezési tevékenység végzése kivitelezési dokumentáció nélkül 80 000 Ft
+ 0,003xSZÉ
legfeljebb
300 000 F

Az építési főnapló készenlétbe helyezésének vagy megnyitásának a hiánya 80 000 Ft

  • 0,003xSZÉ

legfeljebb
200 000 F

Építőipari kivitelezési tevékenység végzése felelős műszaki vezető nélkül, a jogszabályi kötelezettség fennállása esetén 80 000 Ft

  • 0,003xSZÉ

legfeljebb
250 000 Ft

Ez max 750 ezer forint.

Ildi90 # 2021.01.21. 05:11

Nem...de mivel minden úgy történt ahogy engedély volt rá , így a naplo hiánya miatt fogják az éppíttetöket büntetni ami jelenleg maximum 280 e Ft...

Sherlock # 2021.01.20. 15:13

Lehet hogy még ők fizetnek majd :)

Ildi90 # 2021.01.20. 15:08

Köszönöm a választ, azóta beszéltünk az építési hatósággal, nagyságrendileg kevesebb az összeg...

Sherlock # 2021.01.20. 14:42

Igen, ha nem "csak" ennyi hibája lenne, akkor el lehetne menni valamivel 9 millió fölé is. Azért csak ennyi, mert csak ez a hiba van. A bírságot az építtető vagy az ingatlan tulajdonosa kapja.

Ildi90 # 2021.01.20. 13:21

Csak az e-naplo miatt úgy hogy minden terv szerint van ? És mind az éppíttetőt terheli?

Sherlock # 2021.01.20. 12:55

Kb. 2 millió Ft.

Ildi90 # 2021.01.20. 12:46

Szép Napot!

Egy olyan helyzetben szeretnék információt kérni hogy:

Adott egy építmény 60 nm. Kapott építési engedélyt 2014. márciusában és el is készült még abban az évben a tervekben szereplően viszont...az egészről nem készült e-napló és már le is járt az engedély azóta.
A ház saját részre készült, szakmunkával.
A kérdésem az lenne , hogy hozzávetőlegesen vajon mennyi lehet a büntetéd egy ilyen esetben?

Előre is köszönöm ha válaszoltok.

KrixKrax # 2021.01.08. 21:28

Tehát, ha a Vállalkozó visszaadta a területet, akkor az e-főnapló automatikusan lezáródik, és akkor így nekem külön nem kell rákattintanom az "e-főnapló zárása" gombra.

Nem, én nem magára az e-naplóra gondoltam, sajnos még nem tartunk ott, hogy az kerüljön lezárásra.
Csak megzavart az, hogy látom, hogy ez a főnapló zárolva van, de aktív a lezáró gomb is.

De hasznos infó számomra, hogy magát az e-naplót a legvégén, amikor minden munkafázis befejeződött, nem célszerű lezárni. Köszönöm!

Sherlock # 2021.01.08. 15:15

A főnapló a munkaterület visszaadásával lezárta magát.
De ha jól sejtem, valójában az e-naplóra gondolsz, azt viszont ne zárd le. A zárás nem feltétel a használatbavételnél, viszont ha a hatósági bizonyítványnál vagy sima tudomásulvételnél előír valamit a hatóság még (tipikusan: lépcsőkorlát és hasonlók), akkor nem tudsz a pótolt dolgoknak gyűjtőnaplót nyitni és oda felfektetni őket.

KrixKrax # 2021.01.08. 11:38

Sziasztok!

Én az e-főnapló lezárásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A kőműves munkálatokra lett nyitva egy új e-főnapló. A munka elvégzésre került, az FMV kitöltötte a nyilatkozatot, a kivitelező visszaadta az építési területet a naplóban. Azóta a napló azt írja ki, hogy lezárva.
A kérdésem, hogy nekem is le kell zárnom az e-főnaplót? (Ha belépek az e-főnaplóba, akkor a legalján aktiválva van a lezáró gomb)
Vagy elég, ha csak a kivitelező zárta le?
Sajnos erre vonatkozó információt nem találtam eddig.

Előre is köszönöm a válaszokat!

nanemaaa # 2020.11.16. 07:26

Szerintem rosszul tudod. A használatbavételi engedélynek, illetve a használatbavétel tudomásulvételének nem feltétele, hiszen ezen esetekben a hatóság még előírhat nem engedély köteles, hátralévő, befejező építési munkákat.
A hatósági bizonyítvány más tészta, ott akkor ad bizonyítványt a hatóság, ha a kivitelezés befejeződött. Ezt pedig leginkább a napló lezárása bizonyítja.

Pistike1958 # 2020.11.15. 07:26

Kedves nanemaa,
Ha jól tudom az e napló zárása már nem feltétele a Hatósági bizonyítványnak, elég a kivitelezői nyilatkozat. Ezt a generalkivitelezo vagy annak FMV-je állítja ki?

nanemaaa # 2020.11.13. 10:48

Akkor már csak a bírósági végrehajtóhoz kell menned, hogy hajtsa végre a bírói döntést!

Pistike1958 # 2020.11.13. 08:32

Kedves nanemaa,
A Haz másik kivitelezővel ki lett javítva, be lett fejezve igazságügyi szakvélemény alapján (új enaploval).Az építési hatóság a szemlét megtartotta, jegyzőkönyv meg van, megfelelt az ingatlan tervnek megfelelően felépült. A nyitott e napló miatt nem adtak ki a hatósági bizonyítványt.

nanemaaa # 2020.11.13. 07:42

Bírósági végrehajtó!
Egyébként egy életveszélyes épületre hogyan remélsz használatbavételt igazoló hatósági bizonyítványt? :O

Pistike1958 # 2020.11.12. 16:19

Jogi tanácsot szeretnek kérni; egyszerű bejelentési családi hazát epittettem generálkivitelezővel, szakszerűtlen, élet balesetveszély miatt leállítva majd szerződés felbontva. Per elindult, ideiglenes intézkedésként elrendelte a bíróság az E-naplók zárását. Alvállalkozók ennek eleget tettetek de a Generalkivitelező ennek ellenére nem zárja az e-naplót. Etdr-en keresztül a hatósági bizonyítványt megkértük (csatolva a bírósági végzést) elutasítás lett. A bank miatt szorít az idő. Mit tehetek, hogy megkapjam a hatósági bizonyítványt?

MajorDomus # 2020.08.30. 18:29

Arról nem beszélve,hogy a kivitelező addig ne kapjon pénzt,

amig az iratokat át nem adja!

annexus # 2020.08.30. 09:36

Jó, persze megkereshet a vevő egy épületszerkezeti vagy egy építési szakipari szakértőt, hogy tárja fel a hibákat és hiányosságokat, de a szakértőnek az lesz az első kérése, hogy adja át azokat a dokumentumokat, melyet az építtetőtől (eladótól) megkapott az adás-vétellel egy időben.

Ezeknek a dokumentumoknak egy része megtalálható (pontosabban meg kellene lennie) az e-naplóban (e-főnaplóban), illetve az építtetőnél, melyet a fővállalkozó kivitelező adott át az építési munkaterület átadás-átvétel során.
Ilyen dokumentum, amit az építtetőnek át kell adni az őt megillető építési napló másolati példánya az összes mellékletével együtt, jegyzőkönyvek, jótállási dokumentumok stb.
Ezek a dokumentumok nem az építtető személyes tulajdonát képezik, ezek az épülethez tartoznak, melyet a vevőnek illene átadni az adás-vételi eljárás során.

De a leírtak alapján mégsem áll rendelkezésre a vevőnek, így nem az az elsődleges kérdés, hogy milyen hibák, hiányosságok vannak az épületen, hanem az, hogy hol és miképpen akadt el a jogszabályban előírt rend szerinti kivitelezés lezárása.
Persze az is lehet, hogy ott vannak a eladónál ezek a dokumentumok, de az adás-vételi szerződés megkötésekor ezen dokumentumok meglétének kérdése fel sem merült. Mindenesetre az e-naplóból ezekre a kérdésekre választ lehetne találni. Ha mégsem, akkor az is egyfajta információ, hiszen az építési napló a hatósági és bírósági eljárásban felhasználható bizonyíték.