Alapító okirat módosítás


dragnes # 2007.05.02. 19:01

Köszönöm mindenkinek a segítségét! :)

ObudaFan # 2007.05.02. 16:14

Hát szerintem még mindig egyszerűbb.

Butyka # 2007.05.02. 08:37

Viszont a meghatalmazást is ugyanazon okirati kellékekkel kell aláíratni, tehát Ügyvédi ellenjegyzéssel. Így az aláírás mennyisége talán egyszerűbb lessz, de az okiratok száma fog megnövekedni.

ObudaFan # 2007.05.02. 07:14

Volt a Főv. Ker. Földhivatalnak egy állásfoglalása, hogy a sok tulajdonos adhat meghatalmazást néhány személynek, hogy azok írják alá a módosítást, és akkor csak a meghatalmazást kell 160 embernek, ami csak 1 oldal.

ObudaFan # 2007.05.02. 07:12

Hát ebben a kérdésben elég nagy a szórás. Mindenesetre valószínűleg lakásonként 5000 Ft még mindig jobb, mint olcsóbban egy olyan alapító okirat, amivel csak a baj van később.

ludmi # 2007.05.02. 06:48

Köszi a választ!

Jól értem, hogy az ügyvédi költség az esetünkben úgy 800 ezer Ft körül alakulna?!
Húha...

Üdv: l.

Butyka # 2007.05.01. 18:15

A vázrajz kb 50.000 Ft-ig terjedő költség
A Földhivatali Szolgáltatási díj 100.000 Ft
Az Ügyvédi munkadíjra csak tipet tudok adni, -mivel mindenki más módon számol - mondjuk érintett ingatlanonként 5.000 Ft.

ludmi # 2007.05.01. 08:34

Sziasztok!

A mi 160 lakásos kis közösségünk is hasonló művelet előtt áll.
Kb. mennyibe fog ez nekünk kerülni?
(ügyvédi költség, vázrajz stb.)

Helló!

l.

dragnes # 2007.05.01. 08:00

Kedves Butyka!

Köszönöm a válaszodat!

Uhhh, arra még nem is gondoltam, hogy minden oldalát alá kell íratni! :-|

Az pedig elég hülye szabálynak tetszik, hogy minden tulajdonos adatát fel kell tüntetni a külön tulajdonú helyiségeknél, hisz ezek az adatok napról-napra változnak, ha eladják a tulajdonosok a lakásaikat...

Még egyszer köszi!

Üdv!

Butyka # 2007.04.30. 19:40

1./ Kell egy alaprajz módosítás, és egy változási vázrajz az új hrsz. létrejöttéről.
2./ Kell egy közgyűlési határozat
3./ kell egy adásvételi szerződés ahol a változási vázrajnak megfelelő hrsz. kerül eladásra.
4./ Kell egy egységes szerkezetű és a hatályos szabályoknak megfelelően módosított társasházi alapító okirat.
Az alapító okiratot alá kell írni mindenknek.

Én már csináltam ilyet, 140 lakó írta alá a 15 oldalas alapító okirat minden oldalát.
Nem egyszerű játék, sok szerncsét és kitartást hozzá.

dragnes # 2007.04.30. 17:48

Kedves Kollégák,

kérlek segítsetek egy társasházakkal kapcsolatos jogban járatlan jogásznak!

Ismerős kért meg, hogy készítsem el egy társasház alapító okiratának módosítását.
Áttanulmányoztam a vonatkozó törvényeket, de még maradtak kérdéseim…

Egy közös tulajdonban lévő épületrészt értékesít a társasházközösség. A közgyűlés meghozta a határozatot, hogy értékesíti a helyiséget. Ha jól tudom, a földhivatali bejegyzés alapjául szolgálhat ez a határozat. Ennek az ingatlannak (mármint, amit eladnak) viszont még nincs tulajdoni különlapja, így helyrajzi száma sincs… Hogy lehet így benyújtani a kérelmet?
(Tudom, bár csak egy római szám változik arabra, de az alaprajz módosítása is szükséges lesz…)

További felmerülő kérdések:
A ház alapító okirata 1980-ban készült. Ennek a módosítása is szükséges, sőt, a jogszabályváltozások alapján teljesen újat kell készíteni. Gondolom, egységes szerkezetű okiratot elég benyújtani, s nem kell külön a módosítást is, mint a cégeljárásnál.
A törvény szerint valamennyi tulajdonos adatait fel kell tüntetni a külön tulajdonrészeknél, s a módosítást is alá kell írnia minden tulajnak.
No de, ez egy 180 lakást tartalmazó társasház!!
Ezek hogy vitelezhetők ki?

Köszi a válaszokat!