Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

társasházi közös képviselő

nonolet # e-mail 2018.05.14. 08:34

"Turkász se találna semmit."

Akkor már világos, tehát egyáltalán nincs is agyad.
De legalább büszke vagy erre... dicséretes.

MajorDomus # e-mail 2018.05.13. 16:44

Az tény, hogy egyoldalu nézőpont alapján,csak egyféle vélemény születhet.

nonolet # e-mail 2018.05.13. 13:40

F. Laca

"Beszéltem néhány jogásszal, ügyvéddel, de egy ügyészzel is, meg több közös képviselővel, vagy SZVB taggal. "

Hááááát neked nem ezekkel kéne beszélned...

Hanem agyturkásszal.

Szomorú örökös #   2018.05.13. 08:24

F.Laca

Beszéltem néhány jogásszal, ügyvéddel, de egy ügyészzel is, meg több közös képviselővel, vagy SZVB taggal. Teljesen el voltak képedve azon dolgokon, amikről ő hallot és ami nálunk zajlik.

Ezek a jogászok, ügyvédek mind-mind a te egyoldalú állításaid alapján ismerik a történetet. Bizonyítékot nem láttak rá és természetesen a másik oldal állításait sem ismerik. Innentől kezdve hogy is lehetne bármi hiteles? Főleg te nem vagy az!

MajorDomus # e-mail 2018.05.12. 21:15

,,Szerencsére engem nem érint,,

Nem szereted?
Pedig jó!

Szomorú örökös #   2018.05.12. 06:56

F.Laca

Azt viszont te kezdted, hogy bárki bármit ideírt, neked arról folyamatosan a saját házatok jutott az eszedbe és egyfolytában csak a nálatok történt dolgokról olvashattunk, elnyomva a valódi történeteket, kérdéseket!

Tudod rólad eszembe jutott ez a régi vicc! :-D

Terápián képeket mutogat a pszichológus a betegnek. Először egy kört ábrázoló képet mutat a pszichológus: Erről mi jut eszébe?
Beteg: Pi...a.
Rajzol egy négyzetet a pszichológus: Erről mi jut eszébe?
Rajzol egy háromszöget a pszichológus: Na és erről mi jut eszébe?
Pszichológus: Hát, azt hiszem, a probléma egyértelmű. Maga túlságosan sokat gondol a nemi életre.
Beteg: Én? Hiszen maga rajzol folyton pi...át.

MajorDomus # e-mail 2018.05.11. 23:46

Szerintem zárjuk le itt.

Szomorú örökös #   2018.05.11. 11:08

Ha valóban sz@rnál rá, akkor nem ragadnád meg itt mindig az alkalmat a mocskolódásra a házaddal és a kk-vel kapcsolatban. ;-)

nonolet # e-mail 2018.05.11. 08:20

"Közös képviselő fóbiám nekem sose volt!"

Valóban... neked eleve az ép ésszel vannak gondjaid.

Szomorú örökös #   2018.05.11. 07:18

F.Laca

Politizálni nem itt kell, hanem a parlament előtt a demonstráción.
De legalább mostmár látjuk, hogy nem csak „közös képviselő fóbiád” van.

Szomorú örökös #   2018.05.11. 06:28

F.Laca

Hadd lássák végre a népek, miféle alakok lehetnek társasházi vezetésünk egyes tagjai.

Szerintem a társasház többsége ezen már túl van.
Ezért nem vagy a számvizsgáló bizottság tagja. ;-)

MajorDomus # e-mail 2018.05.11. 00:01

Van ilyen betegség,hogy ,,közös képviselő fóbia,,!

Szomorú örökös #   2018.05.10. 20:28

osmi

Akkor minek koptatod itt a billentyűt és fikázol másokat?

Ebben benneteket - főleg F.Laca-t - elég nehéz lenne überelni. Neki meg főleg valahogy becsípődése van közös képviselő témában, amiót kitette őt a számvizsgáló bizottságból a társasház többsége, és azóta ez rendesen b...ssza a csőrét. :-)

osmi # e-mail 2018.05.10. 12:41

" tuti szaftos kis sztorikat" szeretnél? Akkor minek koptatod itt a billentyűt és fikázol másokat?

Szomorú örökös #   2018.05.10. 07:40

F.Laca

abban a közösben az én pénzem is - részarányosan - de BENNE VAN

Rendben, akkor a beleszólásaidat is a ház ügyeibe próbáld meg "részarányos" szintre süllyeszteni. Lehet többen fognak a házban szeretni. Mellesleg továbbra is fenntartom, hogy a többi lakót is meg kéne kérdezni a közös képviselővel kapcsolatban, de főleg a te viselkedésedről. Utóbbival kapcsolatban tuti szaftos kis sztorikat hallanánk.

Így ugyanis a te elmesélésed alapján eléggé egyoldalú vélemény alapján kellene bármilyen álláspontot kialakítani itt bárkinek, az pedig sohasem volt jó. ;-)

MajorDomus # e-mail 2018.05.09. 20:05

De szeretnék olyan házban dolgozni,ahol havi fél milla többletkiadás nem okoz anyagi gondokat.

osmi # e-mail 2018.05.09. 12:44

Tévedsz, én ilyet nem mondtam. Nekem a megbízóim és a tulajdonostársaim is odafigyelő, felelős tulajdonosok, akikkel időnként konstruktív vitáink vannak.

Azért pl.egy közepes méretű tház esetén , ahol a felvett hitelt 4 éven keresztül (havi fél milla) duplán utalta a k.k. és eközben folyamatosan pótbefizetéseket írt elő, az amúgy is horror k.ks. mellett, csak felmerül némi gyanú , hogy a számvizsgálók és a tulajdonosok némely képessége erőteljesen csökkent vagy hiányzik.

Szomorú örökös #   2018.05.09. 12:20

osmi, F.Laca

Nekem továbbra is roppant furcsa, amilyen hangnemben beszéltek a saját társasházatok lakóiról. Egyáltalán nem vagyok meggyőződve,, hogy azok a lakók ennyire "rém ostobák". Úgy és akkor lenne teljes a történet, ha megkérdeznénk őket is rólatok, lehet szaftos kis történeteket hallanánk. ;-)

osmi # e-mail 2018.05.09. 11:46

Nem a tház többsége, hanem az összes tulajdonos, azaz az egész tház. A tulajdonosok igényszintje, szakismeretei, stb.nagyon eltérőek, ezért másként ítélik a k.k tevékenységét.A hiúság, irigység, egyéb gyarlóságok megfelelő kezelésével pedig mindig meglehet a k.k. mindenre tapsoló többsége.
Nem szereted az általánosítást, és ismeretlen közös képviselők szakmai alkalmasságát bizonygatod tulajdonos ellenében. Tházi megbízásnál a tulajdonosok pénzét fizeti ki neked a közös képviselő (ugyancsak a pénzükért).
Gondolom, hogy te is megnézed, hogy mit veszel és kapsz a pénzedért.
Nem mindig a többségnek van igaza.Nem biztos, hogy aki nem ágál az elégedett.

Szomorú örökös #   2018.05.09. 07:13

F.Laca

A munkájáért pénzt kap - s azt a Társasháztól kapja!

Így van, a Társasháztól kapja a pénzt, viszont nem tőled, mert te nem vagy a társasház többsége. A pénzt ugyanis a társasház többsége fizeti neki azért az elvégzett munkáért, ami a társasház többsége szerint teljesen megfelelő és rendben van. További kérdés? ;-)

MajorDomus # e-mail 2018.05.09. 00:14

„A legjobb tudomásom szerint egy közös képviselő a társasház tulajdonosainak a fizetett alkalmazottja, amelynek alapján neki némiképpen, de mégis bármi áron - figyelembe kellene vegye a társasház alapvető érdekeit.”

rosszul tudod.

általában vállalkozó és nem alkalmazott.
Az nagy különbség!
tiszteletdijat már sehol sem fizetnek közös képviselőnek!

Átvertlakó # e-mail 2018.05.08. 21:59

Hány meghatalmazást szerezhet valaki?
Tisztelt Szakértők!
Mit lehet tenni abban az esetben, ha egy társasházban az egyik tulajdonos annyi meghatalmazást szed össze egyedül, hogy blokkolni tudja a közgyűlés munkáját, illetve revolverezni tudja a többi tulajdonostársat a saját akaratával és ily módon a közös képviselő sem tud tenni ellen semmit? Ez így teljesen rendjén van? Mit tanácsolnak, mit tehetnek azok, akik azt tartják normálisnak, hogy mindenki csak egy embert hatalmazhasson meg és a lehetőség szerint minden tulajdonostárs maga vegyen részt a közgyűlésen, mert ez így lenne korrekt?
Válaszukat várva, üdvözlettel: Egy átvert lakó

kekodon # e-mail 2018.05.08. 21:17

Köszönöm a segítséget! Az egyik tulajdonos elvállalja a k.képviseltet.

Szomorú örökös #   2018.05.08. 10:58

F.Laca

leszarom én, hogy nagy általánosságában ki a közös képviselő! És ÉN SOSE AKAROK AZ LENNI!

No látod, ő meg azt sz....rja le, hogy te kívülről ugatod az ő jól végzett munkáját. Szerintem kvittek vagytok! :-)

a kritika inkább építő

A közös képviselő és a társasház többsége viszont nem tartja annak, inkább merő kötekedésnek veszik. Nem lehet, hogy inkább nekik van igazuk?

Jelen esetben és gyakorlatban többnyire nekem is minden megfelel....azért néha itt-ott vannak ám problémák.

Nem úgy tűnik, hogy a beírásaid alapján csak „néha vannak itt-ott problémák”. Inkább azt látom, hogy még a sz@r is keresű neked, mert már a számvizsgáló bizottságból is kihajított a társasház többsége, mert úgy gondolták, hogy így jóval kevesebb kárt okozol a háznak.

Szomorú örökös #   2018.05.08. 07:19

F.Laca

A társasházhoz bármiféle kötődésében teljes mértékében kívülálló közös képviselő viszont egyáltalán nem teszi ezt.

A társasház többsége így döntött, hogy külsős közös képviselő legyen. Talán próbáld meg elfogadni végre.
Gyakorlatilag nem akarod elvállalni - nagy valószínűséggel meg se szavaznának - de kívülről egyfolytában ugatod a történetet. Szerinted jól van ez így?

A legjobb tudomásom szerint egy közös képviselő a társasház tulajdonosainak a fizetett alkalmazottja, amelynek alapján neki némiképpen, de mégis bármi áron - figyelembe kellene vegye a társasház alapvető érdekeit.

A társasház többsége szerint így is van, hiszen erről a közgyűlési jegyzőkönyvek árulkodnak, hogy egyedül te lázadsz ellene, nem? ;-)

És azért kapja havonta a fizetését (tiszteletdíját)

A tiszteledíját azért kapja, amit most is végez, a társasház többségének most is megfelel, egyedül neked nem. ;-)

No meg - ami tán még itt-ott szegról-végről összejön ...(És amiről valójában sohasem beszél senki ...)

Neked lehet, hogy így működne, de a közös képviselőtöknek max. akkor jönne össze szegről-végről az a kis plusz pénz, ha végre tökös gyerek lenne és magánvádas eljárást indítana ellened. Igaz, neked az jóval többe fájna, mint az, hogy itt mocskolódsz továbbra is ellene. Nem gondolod, hogy ideje lenne leállni ezzel? A sérelmi díj nem kis összeg lesz a végén. ;-)